Wenezuela szuka ratunku we własnej kryptowalucie

Zmagająca się z kryzysem ekonomicznym, politycznym i hiperinflacją Wenezuela w najbliższych dniach ma wprowadzić do obiegu 100 mln jednostek nowej kryptowaluty pod nazwą petro. Pomysłodawca, prezydent Nicolas Maduro podkreślił, że każda jednostka będzie powiązana z ceną baryłki wenezuelskiej ropy.

(Fot. Nicolas_Maduro/fb)

Kryptowaluty biją rekordy popularności pod każdym względem. Grono cyfrowych walut rośnie z dnia na dzień, a niebawem powiększy się o petro.

Pomysłodawcą jest prezydent Wenezueli, Nicolas Maduro, który w piątkowym wystąpieniu telewizyjnym zapowiedział, że w najbliższych dniach wprowadzi do obiegu 100 mln jednostek kryptowaluty. Jedno petro ma być warte tyle, ile kosztuje baryłka ropy naftowej, czyli obecnie nieco ponad 59 USD. Odnośnik nieprzypadkowy, ponieważ Wenezuela jest posiadaczem jednych z największych na świecie złóż tego surowca. Łączna wartość wyemitowanej waluty ma wynieść 5,9 mld dolarów.

>> E-book: Analiza fundamentalna wg analityków StockWatch.pl Sprawdź

Emisja własnej kryptowaluty to odpowiedź na problemy ekonomiczne kraju. Mimo ogromnych złóż ropy, Wenezuela od kilku lat zmaga się z kryzysem gospodarczym i rekordową hiperinflacją. Według szacunków, lokalna waluta – bolivar – w ubiegłym roku traciła w trzycyfrowym tempie. Wenezuelski rząd od dawna nie podaje oficjalnych danych na temat inflacji. Zdaniem Nicolasa Maduro, petro ułatwi dostęp Wenezueli do dewiz. Kryptowalutę będzie można wymienić w wirtualnych kantorach.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (aktualności, giełda, akcje)

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR