Wezwanie z wysoką ceną szarpnęło kursem akcji EGB Investments

Omawiane walory:

Jeden z głównych akcjonariuszy wezwał na brakujący pakiet akcji windykacyjnej spółki proponując ponad 20-proc. premię w stosunku do ceny giełdowej. Docelowo EGB Investments ma zniknąć z NewConnect.

Wezwanie na akcje EGB Investments ogłosił EGB International s.a.r.l. z siedzibą w Luksemburgu. Wzywający zamierza dokupić 3.243.062 walorów odpowiadających 24,84 proc. wyemitowanych akcji i w ten sposób przejąć pełną kontrolę nad spółką. Wzywający posiada 75,16 proc. głosów na walnym, w tym EGB International s.a.r.l. 58,82 proc., Krzysztof Matela 14,28 proc. i Jolanta Małgorzata 2,06 proc. Zapisy będą przyjmowane od 7 sierpnia do 8 września.

Cena zaproponowana w wezwaniu to 3 zł. Propozycja zakłada 22-proc. premię w stosunku do piątkowego kursu odniesienia. Pośredniczący w wezwaniu jest Millennium DM.

– Wspólnym planem wzywających jest dalszy dynamiczny rozwój spółki i wzrost jej wartości. EGB International s.a.r.l. zamierza współpracować z zarządem we wszystkich aspektach biznesowych i wspierać działania rynkowe spółki z poziomu rady nadzorczej.Celem EGB International s.a.r.l. jest wycofanie akcji EGB Investments z alternatywnego systemu obrotu – NewConnect. – czytamy komunikacie.

>> W serwisie znajdziesz komplet aktualnych informacji na temat finansowej kondycji spółki >> Zobacz obraz fundamentalny EGB Investments po wynikach za I kwartał w StockWatch.pl

EGB Investments jest firmą windykacyjną, która od 1995 roku wspomaga przedsiębiorców w zarządzaniu nieregulowanymi należnościami. Klientami spółki są krajowe firmy i instytucje finansowe, korporacje z sektora telekomunikacyjnego i ubezpieczeniowego oraz inni dostawcy wierzytelności masowych. W I kwartale 2014 roku przychody grupy wyniosły 13,9 mln zł wobec 13,7 mln zł rok wcześniej. Zysk EBIT spadł z 2,5 mln zł do 1,9 mln zł, a czysty zarobek z 1,1 mln zł do 1,05 mln zł.

W piątek akcje EGB zyskują ponad 19 proc. i są jednym z liderów wzrostów na rynku NewConnect. Spółka jest notowana na rynku alternatywnym od września 2010 roku. Kurs akcji na debiucie wyniósł 2,88 zł.

wykres_EGB

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT egb, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
  • Rodzina 500 plus – dobra zmiana dla windykatorów?

    1 kwietnia 2016 roku wszedł w życie rządowy program Rodzina 500 plus. Jego strategia w swoich założeniach ma wpłynąć na sytuację demograficzną w Polsce, jednak w rzeczywistości może zmienić także wiele aspektów życia gospodarczego naszego kraju, w tym m.in. wpłynąć na działalność spółek windykacyjnych.

  • Raport: Wezwania na akcje w 2014 roku

    Na tegorocznym liczniku jest już 17 wezwań. Do ubiegłorocznego rekordu jeszcze daleko, ale eksperci nie przekreślają szans na jego pobicie. W II połowie roku zachętą dla dużych graczy będą kuszące wyceny oraz podaż ze strony OFE, które potrzebują szybkiego wyjścia z inwestycji. Sprawdziliśmy, gdzie jeszcze w tym roku grube ryby będą szukały okazji do przejęć.

  • Wojna na Ukrainie ostudziła zapał do wzrostów, w grze Cormay i EGB

    W ostatnich komentarzach wskazywałem, że indeksy warszawskiej giełdy znalazły się w dogodnym miejscu do zapoczątkowania nawet silniejszego odbicia. Niestety, czynnikiem hamującym kolejny raz okazuje się otoczenie zewnętrzne. Gdy wydawało się, że temat konfliktu na Ukrainie zszedł na dalszy plan, zestrzelenie malezyjskiego samolotu uruchomiło falę wyprzedaży na rynkach.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR