WIG20 atakuje 2.200 pkt., dwucyfrowe wzrosty na Getinie i Idea Banku

Omawiane walory: , ,

Przed południem WIG20 rośnie o 0,7 proc. i jest o włos od okrągłego poziomu 2.200 pkt. Na szerokim rynku skalą wzrostów wyróżniają się banki Leszka Czarneckiego i Kruk.

Kruk, Getin Holding, Cognor, AmRest, komentarz, akcje, indeksy

Źródło: ATTrader.pl

Początek sesji na giełdzie w Warszawie upłynął pod znakiem niewielkich wahań indeksów, po tym jak w poniedziałek duże spółki pociągnęły rynek w górę. Większy ruch pojawił się dopiero po 11:00, dzięki czemu na kwadrans przed 12:00 indeks WIG20 rośnie o 0,7 proc. i jest o włos od poziomu 2.200 pkt. Pozostałe indeksy pozostają w porannym marazmie. mWIG40 zyskuje ok. 0,2 proc., a sWIG80 pozostaje na symbolicznym minusie. Ta atmosfera wyczekiwania była wspólna dla innych europejskich giełd, gdzie poranne wahania większości indeksów zawierały się w przedziale od -0,2 proc. do +0,3 proc.

Na inwestorach skoncentrowanych obecnie przede wszystkim na sezonie wyników, większego wrażenie nie robiły, ani najnowsze doniesienia dotyczące brexitu, ani też wojen handlowych. Dlatego informacje o tym, że brytyjski rząd jeszcze w tym tygodniu planuje przeprowadzić debatę i głosowanie na umową dotyczącą wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, a także słowa wiceministra spraw zagranicznych Chin o postępach w negocjacjach handlowych między USA a Chinami, przeszły bez echa na europejskich giełdach.

Tak samo w kraju większych emocji nie wywołały opublikowane o godzinie 10:00 dane o produkcji budowlano-montażowej, która we wrześniu wzrosła o 7,6 proc. w relacji rocznej, przekraczając rynkowe prognozy na poziomie 6,6 proc.

Więcej emocji na giełdach powinno pojawić się po południu, gdy kolejne spółki z Wall Street będą chwalić się raportami za III kwartał br. Dziś wyniki opublikuje m.in. Lockheed Martin, McDonald’s, Procter & Gamble, Travelers, UPS i United Technologies.

W sezon wyników małymi kroczkami też wkracza warszawska giełda. Poranny wzrost notowań Kruka o 4,2 proc. do 129,80 zł, który to wzrost na gruncie analizy technicznej jest zwykłym odreagowaniem wcześniejszych mocnych spadków, od strony fundamentów można łączyć z oczekiwaniem na czwartkową publikację raportu finansowego za III kwartał 2019 roku. Spółce lekko też może pomagać informacja z wczoraj o nabyciu portfela wierzytelności o wartości 162 mln euro od włoskiego Banca Nazionale del Lavoro.

Zdecydowaną gwiazdą poranka są jednak banki Leszka Czarneckiego. Informacja o tym, że Getin Holding zawarł list intencyjny z funduszem private equity dotyczącym sprzedaż wszystkich udziałów w New Finance Service i Idea Bank we Lwowie, przekłada się na skok notowań Getin Holding o 15 proc. do 1,40 zł, a Idea Bank o 15,5 proc. do 2,92 zł.

Notowania AmRestu spadają o 1,7 proc. do 45,20 zł, pogłębiając zainicjowaną w ostatni piątek spadkową korektę, która swój początek miała z silnej strefy oporu 47,55-48,05 zł, jaką tworzą szczyty z października 2018 roku i marca br.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT Amrest, getin, Kruk, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Idea Bank ma list intencyjny dot. sprzedaży 25 proc. akcji Idea Getin Leasing

  Idea Bank zawarł z GETIN Holding oraz LC Corp list intencyjny dotyczący podjęcia działań zmierzających do zawarcia transakcji sprzedaży przez bank na rzecz GH i przy udziale LC Corp 25 proc. posiadanych akcji Idea GETIN Leasing. Idea Bank oczekuje, że transakcja będzie miała pozytywny wpływ na wynik finansowy brutto tj. zwiększy zysk o szacunkową kwotę 100 -135 mln zł oraz wpłynie na poprawę współczynników TCR oraz Tier 1 o ok. 1,3 pkt proc. do 1,8 pkt proc. - w zależności od ostatecznej ceny sprzedaży akcji IGL.

 • Kruk chce podzielić się zyskiem z akcjonariuszami. Do wyboru skup akcji lub dywidenda Giełdowy KRUK chce podreperować stan portfeli swoich akcjonariuszy. Zarząd wrocławskiej spółki windykacyjnej będzie rekomendować walnemu zgromadzeniu przeznaczenie części zysku netto za 2019 rok na skup akcji własnych po cenie 350 zł za sztukę lub na wypłatę dywidendy w wysokości 5 zł na akcję.
 • Kruk uchwalił program emisji obligacji o łącznej wartości nom. do 700 mln zł

  KRUK podjął uchwałę w sprawie ustalenia I programu bezprospektowych emisji obligacji o łącznej wartości nominalnej nie wyższej niż 700 mln zł, w ramach którego spółka może emitować niezabezpieczone obligacje na okaziciela w złotych lub euro.

 • Nakłady inwestycyjne Kruka spadły o 82 proc. r/r do 23 mln zł w II kwartale 2020 r.

  Wartości nakładów na wierzytelności nabytych przez Grupę KRUK wyniosła 23 mln zł w II kw. 2020 roku i była niższa o 82 proc. w skali roku. Kwota spłat z tytułu obsługi portfeli nabytych prze grupę wyniosła w tym czasie 417 mln zł i spadła o 7 proc. r/r. Kurs akcji spółki rośnie dziś po południu o 6,76 proc., a za jedną akcję zapłacimy 108,90 zł.

 • Getin Holding ma 2 niewiążące oferty dotyczące zakupu Idea Bank Białoruś

  GETIN Holding otrzymał dwie niewiążące oferty kupna akcji Idea Banku z siedzibą w Mińsku - spółki zależnej - i w związku z tym podjął decyzję o przystąpieniu do działań mających na celu potencjalną sprzedaż wszystkich posiadanych akcji Idea Banku Białoruś.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR