WIG20 atakuje 2.200 pkt., dwucyfrowe wzrosty na Getinie i Idea Banku

Omawiane walory: , ,

Przed południem WIG20 rośnie o 0,7 proc. i jest o włos od okrągłego poziomu 2.200 pkt. Na szerokim rynku skalą wzrostów wyróżniają się banki Leszka Czarneckiego i Kruk.

Kruk, Getin Holding, Cognor, AmRest, komentarz, akcje, indeksy

Źródło: ATTrader.pl

Początek sesji na giełdzie w Warszawie upłynął pod znakiem niewielkich wahań indeksów, po tym jak w poniedziałek duże spółki pociągnęły rynek w górę. Większy ruch pojawił się dopiero po 11:00, dzięki czemu na kwadrans przed 12:00 indeks WIG20 rośnie o 0,7 proc. i jest o włos od poziomu 2.200 pkt. Pozostałe indeksy pozostają w porannym marazmie. mWIG40 zyskuje ok. 0,2 proc., a sWIG80 pozostaje na symbolicznym minusie. Ta atmosfera wyczekiwania była wspólna dla innych europejskich giełd, gdzie poranne wahania większości indeksów zawierały się w przedziale od -0,2 proc. do +0,3 proc.

Na inwestorach skoncentrowanych obecnie przede wszystkim na sezonie wyników, większego wrażenie nie robiły, ani najnowsze doniesienia dotyczące brexitu, ani też wojen handlowych. Dlatego informacje o tym, że brytyjski rząd jeszcze w tym tygodniu planuje przeprowadzić debatę i głosowanie na umową dotyczącą wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, a także słowa wiceministra spraw zagranicznych Chin o postępach w negocjacjach handlowych między USA a Chinami, przeszły bez echa na europejskich giełdach.

Tak samo w kraju większych emocji nie wywołały opublikowane o godzinie 10:00 dane o produkcji budowlano-montażowej, która we wrześniu wzrosła o 7,6 proc. w relacji rocznej, przekraczając rynkowe prognozy na poziomie 6,6 proc.

Więcej emocji na giełdach powinno pojawić się po południu, gdy kolejne spółki z Wall Street będą chwalić się raportami za III kwartał br. Dziś wyniki opublikuje m.in. Lockheed Martin, McDonald’s, Procter & Gamble, Travelers, UPS i United Technologies.

W sezon wyników małymi kroczkami też wkracza warszawska giełda. Poranny wzrost notowań Kruka o 4,2 proc. do 129,80 zł, który to wzrost na gruncie analizy technicznej jest zwykłym odreagowaniem wcześniejszych mocnych spadków, od strony fundamentów można łączyć z oczekiwaniem na czwartkową publikację raportu finansowego za III kwartał 2019 roku. Spółce lekko też może pomagać informacja z wczoraj o nabyciu portfela wierzytelności o wartości 162 mln euro od włoskiego Banca Nazionale del Lavoro.

Zdecydowaną gwiazdą poranka są jednak banki Leszka Czarneckiego. Informacja o tym, że Getin Holding zawarł list intencyjny z funduszem private equity dotyczącym sprzedaż wszystkich udziałów w New Finance Service i Idea Bank we Lwowie, przekłada się na skok notowań Getin Holding o 15 proc. do 1,40 zł, a Idea Bank o 15,5 proc. do 2,92 zł.

Notowania AmRestu spadają o 1,7 proc. do 45,20 zł, pogłębiając zainicjowaną w ostatni piątek spadkową korektę, która swój początek miała z silnej strefy oporu 47,55-48,05 zł, jaką tworzą szczyty z października 2018 roku i marca br.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT Amrest, getin, Kruk, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR