Właściciel serwisu e-podróżnik.pl planuje debiut na NewConnect

Teroplan, twórca i właściciel serwisu e-podróżnik.pl, rozważa w tym roku debiut na giełdzie. W lutym spółka przeprowadziła prywatną emisję akcji, z której pozyskała 2,3 mln zł na dalszy rozwój biznesu. 

Teroplan jest firmą technologiczną działającą na styku przewoźników z podróżnymi i dającą korzyści obu stronom. Podróżni w serwisie e-podróżnik.pl mogą znaleźć rozkład jazdy ponad 1000 przewoźników – w tym autobusów i kolei. Przewoźnicy natomiast optymalizują sprzedaż biletów, aby ich biznes był jak najbardziej efektywny. Spółka dostarcza też dedykowane systemy sprzedaży dla przewoźników, pomagając im zarówno w efektywnym prezentowaniu swojej oferty podróżnym jak i w prowadzeniu sprzedaży biletów na własnej stronie internetowej.

– Plan debiutu na NewConnect mamy zamiar zrealizować do końca tego roku. Z prywatnej emisji akcji zrealizowanej w lutym br. planowaliśmy pozyskać ok. 2 mln zł jednak zainteresowanie inwestorów naszymi akcjami okazało się tak duże, że wyznaczyliśmy wyższą cenę emisyjną i pozyskaliśmy ok. 2,3 mln zł – mówi Andrzej Soroczyński, jeden z założycieli, akcjonariusz i prezes zarządu Teroplan.

Środki pozyskane z emisji akcji spółka zamierza inwestować w rozwój w Polsce i za granicą. Jak zapewnia prezes spółka chce przyciągać kolejnych przewoźników i partnerów. Każdy z nich może współpracować ze spółką na kilku poziomach. Może używać oprogramowania do publikowania rozkładu jazdy na platformie e-podróżnik.pl nieodpłatnie. Może też skorzystać z wyższego poziomu usług, używając oprogramowania do sprzedaży biletów w tym do optymalizacji przychodów przez odpowiednią dynamiczną kalkulację cen biletów.

Teroplan rozwija działalność poza Polską. Obecnie ma dwie spółki zależne – na Ukrainie i w Serbii. W tym ostatnim kraju sprzedaje już bilety 22 przewoźników. Bardzo perspektywiczny, jest rynek ukraiński, ponieważ wielu tamtejszych mieszkańców podróżuje do Polski do pracy. Kolejnym obszarem rozwoju firmy Teroplan jest opracowanie możliwości bezpośredniej sprzedaży biletów w pojeździe.

– Teraz jesteśmy w stanie optymalizować procesy sprzedażowe w kanale online, natomiast chcielibyśmy też dodać rozwiązania, które można stosować na pokładzie autobusu lub pociągu w czasie rzeczywistym tak, aby były zsynchronizowane z tym, co się dzieje w sieci. Trwa wdrożenie u pierwszego klienta – mówi Soroczyński.

Teroplan jest właścicielem marki SuperPKS, która działa na zasadzie franczyzy. SuperPKS to platforma sprzedaży biletów online oraz marka wirtualnego przewoźnika pod którą, od marca 2016 roku firmy transportu autobusowego oferują swoje usługi mieszkańcom większych i mniejszych miast w Polsce. Projekt, zakłada połączenie nowych technologii, które dostarcza firma Teroplan z tradycyjnym transportem osobowym. Celem projektu jest stworzenie silnej polskiej marki autobusowej, która będzie w stanie skutecznie konkurować o względy pasażerów oraz przeciwstawić się tendencjom monopolizacji rynku transportu autobusowego. Obecnie w projekcie SuperPKS bierze udział ponad 40 firm transportu autobusowego: prywatnych, państwowych i samorządowych, które oferują pasażerom przejazdy na ponad 100 trasach w całej Polsce.

Teroplan rozwija także transport „door to door”. Jest to tzw. „demand responsive transport”, czyli kombinacja pomiędzy transportem prywatnym i publicznym. Polega na przewozach pasażerów na trasach nieobsługiwanych przez innych przewoźników. Na przykład z południa Polski nad morze do konkretnych miejscowości i do ośrodków sanatoryjnych na północy Polski. To perspektywiczny projekt R&D, na który Teroplan pozyskał dofinansowanie z grantu w wysokości ok. 3 mln zł, a w jego rozwoju pomagają spółce eksperci z Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Większość akcji spółki (ponad 80 proc.) jest w posiadaniu zarządu i pracowników spółki. Znaczącym akcjonariuszem jest także fundusz GPV (Giza Polish Ventures), który ma ponad 10 proc. akcji.

Informacja prasowa, 19 kwietnia 2018 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (aktualności, giełda, akcje)
 • Balticus: Markę i prestiż zbudowaliśmy od zera [RELACJA Z CZATU] Gościem piątkowego czatu inwestorskiego StockWatch.pl był Bartosz Knop, prezes polskiej marki luksusowych zegarków. Podczas spotkania na gorąco omówiono m.in. szczegóły emisji akcji na platformie crowdfundingowej Bessfund.pl oraz dalsze plany rozwojowe Balticusa.
 • Kruk wróci do większych inwestycji w pod koniec br.

  Kruk zakłada, że inwestycje w nowe portfele w najbliższych miesiącach będą niewielkie, zaś do większych inwestycji spółka powróci pod koniec 2020 roku. Zarząd ocenia, że większej podaży portfeli ze strony banków należy spodziewać się w 2021 i 2020 roku, poinformowali przedstawiciele zarządu. Wielkość spłat w maju nie odbiega od poziomu z kwietnia br.

 • CD Projekt oczekuje, że sytuacja rynkowa unormuje się do premiery Cyberpunk 2077

  CD Projekt zakłada, że sytuacja na kluczowych rynkach wróci do normy do czasu premiery gry "Cyberpunk 2077", poinformował członek zarządu Michał Nowakowski. W czerwcu dostęp do gry uzyskają liderzy opinii.

 • PZU pracuje nad nową strategią, analizuje zaangażowanie w sektor bankowy

  PZU przygotowuje nową strategię na lata 2021-2024, w której zdefiniuje także swoje podejście do aktywów bankowych, znajdujących się pod silną presją, związaną m.in. z obniżkami stóp procentowych, poinformowali przedstawiciele grupy. Ubezpieczyciel nie widzi obecnie konieczności dokapitalizowania Alior Banku.

 • 15 propozycji dywidendowych na czerwiec

  Na ten moment plany dywidendowe na czerwiec ma 11 spółek z głównego parkietu i 4 kolejne z NewConnect. W obu grupach nie zabraknie propozycji o stopie przekraczającej 5 proc. Kilka firm szarpnie się na rekordowe stawki.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR