Wojas złożył pozew ws. unieważnienia sprzedaży udziałów Chochołowskich Term

Omawiane walory:

Wojas ujawnił, że podjął czynności prawne zmierzające do unieważnienia umowy zbycia udziałów w spółce Chochołowskie Termy, o wartości 25 mln zł.

(Fot. chocholowskietermy/fb)

– W szczególności w dniu 17 grudnia 2018 r. [Wojas] złożył oświadczenie o odstąpieniu od umowy zbycia udziałów, a w dniu 6 marca 2019 r. został złożony pozew w Sądzie Okręgowym w Krakowie celem ustalenia prawa własności do udziałów. Wartość przedmiotu sporu: 25 mln zł. Jednocześnie zarząd Wojas podjął czynności negocjacyjne zmierzające do finalnego wyjaśnienia przedmiotu sporu – czytamy w komunikacie.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Pod koniec 2017 r. Wojas podpisał z niepowiązanym podmiotem umowę sprzedaży wszystkich posiadanych udziałów w spółce Chochołowskie Termy za 25 mln zł.

Chochołowskie Termy Sp. z o. o. z siedzibą w Chochołowie (dawniej Witowskie Cieplice – Miasteczko Wodne sp. z o.o.) została utworzona w sierpniu 2006 r., jako spółka celowa z zamiarem wybudowania kompleksu basenowego o funkcjach rekreacyjnych, zasilanego wodą termalną z ujęcia w Chochołowie (PIG-1) w gminie Czarny Dunajec na Podhalu.

Wojas to jeden z największych producentów obuwia w Polsce, notowany na warszawskiej giełdzie od 2008 r. Skonsolidowane przychody Wojasa ze sprzedaży sięgnęły 238 mln zł w 2018 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT wojas, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Wojas wypłaci 0,20 zł dywidendy na akcję

  Akcjonariusze WOJASa zdecydowali o przeznaczeniu 2,54 mln zł z zysku netto za 2018 r. na dywidendę, tj. o wypłacie 0,20 zł na akcję.

 • Internetowa sprzedaż butów napędza wyniki Wojasa

  Producent obuwia rozbudowuje sieć detaliczną, ale słabnie w segmencie B2B. Mimo wzrostu marży, obrotów i sprzedaży w porównaniu do poprzedniego roku, spółka notuje gorszy wynik operacyjny i zysk netto.

 • 10 ciekawych spółek z branży modowej u progu wiosny

  Ferie świąteczne i kapryśna pogoda namieszały w tegorocznych wynikach giełdowych producentów odzieży i obuwia. Jednak zdaniem ekspertów przepytanych przez StockWatch.pl, słaby pierwszy kwartał to tylko drobne potknięcie. W raportach sprzedażowych za kwiecień może pojawić się wielka niespodzianka.

 • Przegląd styczniowych raportów pięciu małych spółek modowych

  Giełdowi producenci odzieży i obuwia w styczniu nadrabiali straty po wyjątkowo nieudanym grudniu. Tym razem do zakupów, oprócz niskich cen, zachęcała mroźna pogoda.

 • Ceny ropy huśtają rynkami akcji, w grze spółki modowe i Hawe

  W ostatnich tygodniach cena ropy naftowej stała się barometrem nastrojów rynkowych. Jej odreagowanie w końcówce stycznia pozwoliło na korektę wzrostową na rynkach akcji, ale w lutym wracamy do spadków. W środę na sentyment rynkowy oddziaływać będzie również seria danych dotyczących sektora usług na świecie.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR