Wojciech Ignacok zastąpił Filipa Grzegorczyka na stanowisku prezesa Taurona

Omawiane walory:

Rada nadzorcza Tauron Polska Energia 14 lipca 2020 r. odwołała wszystkich członków zarządu V wspólnej kadencji, na czele z prezesem zarządu Filipem Grzegorczykiem, i jednocześnie powołała na VI wspólną, 3-letnią kadencję nowy zarząd na czele z Wojciechem Ignacokiem. Marek Wadowski został ponownie powołany na wiceprezesa zarządu ds. finansów.

tauron,wyniki,2020

Rada nadzorcza Tauron Polska Energia powołała nowy zarząd na czele z Wojciechem Ignacokiem.

Rada nadzorcza odwołała Filipa Grzegorczyka – prezesa zarządu, Jarosława Brodę – wiceprezesa zarządu ds. zarządzania majątkiem i rozwoju i Marka Wadowskiego – wiceprezesa zarządu ds. finansów.

Jednocześnie rada powołała z dniem 15 lipca 2020 r. następujące osoby do składu zarządu Wojciecha Ignacoka na stanowisko prezesa zarządu, Marka Wadowskiego na stanowisko wiceprezesa zarządu ds. finansów oraz Jerzego Topolskiego na stanowisko wiceprezesa zarządu ds. zarządzania majątkiem.

– W dniu 14 lipca 2020 r. rada nadzorcza emitenta otrzymała dokumenty potwierdzające złożenie przez pana Wojciecha Ignacoka rezygnacji z pełnionej funkcji prezesa zarządu PEC Geotermia Podhalańska i w związku z tym na dzień objęcia funkcji prezesa zarządu emitenta nie będzie prowadził działalności konkurencyjnej w stosunku do działalności wykonywanej przez emitenta – czytamy w komunikacie.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Od 2016 r. Ignacok pełnił funkcję prezesa zarządu PEC Geotermia Podhalańska., spółce prowadzącej działalność w zakresie wytwarzania, przesyłu i dystrybucji ciepła pochodzącego ze źródeł geotermalnych oraz wytwarzania energii elektrycznej w kogeneracji. W PEC Geotermia Podhalańska w latach 2007-2008 pełnił funkcję prezesa zarządu, w latach 1997-2003 zajmował stanowiska: specjalisty ds. marketingu, kierownika działu marketingu oraz wiceprezesa zarządu – dyrektora ds. eksploatacji i inwestycji.

Ignacok od 2003 r. prowadzi własną działalność gospodarczą w zakresie m.in. przygotowywania dokumentacji przetargowej oraz wsparcia technicznego projektów inwestycyjnych finansowanych m.in. ze środków Unii Europejskiej. W latach 2009-2016 był związany ze Scott Wilson Sp. z o.o./URS/Aecom Company, gdzie świadczył usługi konsultanta/inżyniera konsultanta/kierownika projektu/zastępcy dyrektora.

Grupa Tauron obejmuje swoim działaniem 18 proc. powierzchni kraju i jest największym dystrybutorem energii w Polsce oraz jednym z największych podmiotów gospodarczych w kraju. W skład grupy wchodzą m.in. Tauron Wydobycie, Tauron Wytwarzanie, Tauron Ekoenergia, Tauron Ciepło, Tauron Dystrybucja, Tauron Sprzedaż oraz Tauron Obsługa Klienta.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT TAURONPE, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR