Wstępne wyniki Lubawy wynoszą kurs akcji na tegoroczne szczyty

Omawiane walory:

Zamówienia ze strony służb mundurowych pociągnęły sprzedaż spółki w górę. Mimo, że szacowany wynik netto drugiego kwartału jest niższy r/r, to po oczyszczeniu ze zdarzeń jednorazowych dynamicznie rośnie. W reakcji na raport kurs Lubawy mocno rośnie i walczy o tegoroczne szczyty.

Przychody Grupy Lubawa wyniosły w drugim kwartale prawie 76 mln zł i były o 4,95 mln zł (7 proc.) wyższe r/r, wynika z opublikowanych szacunkowych danych. Zwyżka sprzedaży niemal w całości przełożyła się na zysk ze sprzedaży, który wyniósł w okresie kwiecień – czerwiec ok. 8,8 mln zł, co stanowi 100 proc. wzrost względem drugiego kwartał 2015 r. Szacunkowy wynik netto wyniesie prawdopodobnie ok. 6 mln zł i będzie o 14 proc. niższy niż rok wcześniej. Trzeba jednak pamiętać, że w II kw 2015 r. spółka zaraportowała znaczący wynik na pozostałej działalności operacyjnej, wynikający z otrzymanych odszkodowań za pożar w spółce Miranda, który miał miejsce w listopadzie 2014 r. 

– Oceniając osiągnięte w I półroczu wyniki skonsolidowane należy wziąć pod uwagę wypłacone spółkom z Grupy Lubawa, w pierwszym półroczu ubiegłego roku, odszkodowania z tytułu szkód po pożarze z 2014 roku, w wysokości ok. 5,6 mln zł, które nie wystąpiły w roku bieżącym. Zwrócić należy uwagę na fakt, że spółki z Grupy Lubawa osiągnęły w pierwszym półroczu b.r. wzrost zysku netto na sprzedaży w wysokości 6,7 mln zł, co pozwoliło na zwiększenie wyniku netto o 0,7 mln zł i to  pomimo faktu otrzymania w ub. roku odszkodowań – informuje spółka w raporcie.

Znacząca poprawa wyników jest efektem wzrostu sprzedaży w szczególności dla klientów z sektora służb mundurowych. Zdaniem zarządu spółki doskonały rezultat nie stanowi jednak podstawy do założenia podobnej dynamiki wyników w drugiej części roku, jako że zamówienia klientów zależą od wszczęcia postępowań przetargowych i ich ostatecznych wyników, które są trudne do przewidzenia.

Poprawę sytuacji fundamentalnej Lubawy było już widać w pierwszym kwartale roku, kiedy na poziomie skonsolidowanym spółka odnotowała wzrost zysku ze sprzedaży na poziomie 2,6 mln zł (87 proc.), natomiast zysku netto o kwotę 1,6 mln zł, co w wartościach względnych wynosi 66 proc.

W reakcji na opublikowane dane kurs producenta mundurów rośnie w środę po południu o ok. 3 proc. i zbliża się do tegorocznych maksimów.

 

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT lubawa, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR