Wstępne wyniki za III kwartał zachwiały kursem akcji LPP

Omawiane walory:

Wstępne wyniki finansowe giganta z branży odzieżowej minęły się z oczekiwaniami rynku. W środę kurs akcji LPP spadał momentami o 6,7 proc.

LPP,wyniki,odzież,handel

(Źródło: Spółka)

LPP odnotowało według wstępnych danych 135 mln zł skonsolidowanego zysku operacyjnego w III kw. 2019 r. W ujęciu r/r wynik jest lepszy o 4 proc., ale względem konsensusu słabszy o 14 proc. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży urosły r/r o 13 proc. do 2.310 mln zł i były zbieżne z prognozami rynkowych ekspertów.

Zysk brutto na sprzedaży wyniósł 1.155 mln zł (wzrost o 11 proc. r/r), jednak sama marża brutto na sprzedaży okazała się słabsza r/r o 1 p.p.) i kw/kw aż o 9,3 p.p.

LPP podało także, że przychody ze sprzedaży w sklepach porównywalnych LFL (w walutach lokalnych) w III kw. 2019 r. wzrosły o 4,1 proc., a powierzchnia handlowa na dzień 30 września 2019 roku wyniosła 1.168 tys. m2 (wzrost o 13 proc. r/r).

Dane narastająco za 3 kwartały 2019 roku prezentują się następująco: przychody ze sprzedaży wyniosły 6.352 mln zł (wzrost o 12 proc. r/r); zysk brutto na sprzedaży to wynik 3.261 mln zł (wzrost o 9 proc. r/r); koszty operacyjne wyniosły 2.828 mln zł (wzrost o 8 proc. r/r) natomiast zysk na działalności operacyjnej (EBIT) to wynik 387 mln zł (wzrost o 20 proc. r/r).

– Obliczenia powyższych danych zostały dokonane według aktualnej wiedzy zarządu LPP SA na dzień 1 października 2019 roku i mogą ulec zmianie po pełnym zamknięciu ksiąg rachunkowych. Jednocześnie zarząd spółki informuje, że szczegółowy raport finansowy zostanie opublikowany w dniu 19 listopada 2019 r. – czytamy dalej.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

LPP przypomniało też, że IV kw. 2019 roku będzie wydłużony o 1 miesiąc. Spółka zdecydowała o zmianie roku obrotowego. Na kolejny raport ze wstępnymi wynikami trzeba będzie poczekać do lutego 2020 r.

Wstępne wyniki finansowe zachwiały kursem akcji LPP. W środę notowania właściciela sieci sklepów Reserved, Cropp, House, Mohito i Sinsay spadały momentami o blisko 7 proc. Poranne minimum wypadło na poziomie 8.000 zł. Jeszcze przed południem skala spadków stopniała do -2,4 proc. Jedna akcja LPP kosztuje obecnie 8.375 zł.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT lpp, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • 5 giełdowych branż zarażonych koronabessą

  Epidemia koronawirusa to obecnie temat numer jeden. Świat żyje doniesieniami o nowych ogniskach choroby, kolejnych zgonach, odwoływanych imprezach, kontrolach na granicach czy zamkniętych zakładach produkcyjnych. To wszystko elektryzuje także inwestorów, bo każde takie zdarzenie ma realny wpływ na gospodarkę i wyniki spółek.

 • Solidne odbicie na GPW, w centrum uwagi rekordy CD Projektu i PlayWay

  Strach przed epidemią koronawirusa nieco zelżał, a inwestorzy skupili się na innych tematach. Jednym z nich są najnowsze wyniki finansowe spółek. W centrum uwagi jest także branża gamingowa, gdzie padają nowe rekordy kapitalizacji.

 • LPP liczy się z ryzykiem opóźnień w dostawach z Chin

  Wiceprezes LPP, Przemysław Lutkiewicz poinformował, że istnieje ryzyko opóźnień w dostawach z Chin związane z epidemią koronawirusa. Spółka rozważa przeniesienie części produkcji do zakładów w Turcji, Bangladeszu czy Wietnamie.

 • WIG20 może jeszcze odrobić straty, silna przecena BAH

  Po trzech kolejnych wzrostowych sesjach indeksu WIG20, przyszedł czas na realizację zysków, ale to prawdopodobnie jeszcze nie koniec wzrostów. Perspektywa podpisania umowy handlowej przez Chiny i USA oraz startujący sezon wyników na Wall Street wciąż bowiem zachęca do kupna akcji.

 • Prognozy na 2020 rok: Jakie dywidendy wypłacą spółki z WIG20

  Według wyliczeń StockWatch.pl, w przyszłym roku nawet 15 spółek z prestiżowego indeksu GPW może wypłacić łącznie ponad 15 mld zł dywidend. Blisko połowę tej kwoty wyłożą firmy z sektora finansowego.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR