WTT chce pozyskać 6 mln zł na finansowanie projektów z zakresu Green Tech

Omawiane walory:

Opolska firma specjalizująca się w opracowywaniu innowacyjnych rozwiązań z zakresu Green Tech, poszukuje środków na komercjalizację swoich projektów. Obecnie WTT Sp. z o.o. planuje przekształcenie się w spółkę akcyjną i debiut na rynku NewConnect.

wtt

WTT chce pozyskać 6 mln zł na finansowanie projektów z zakresu Green Tech

WTT od ponad 20 lat zajmuje się opracowywaniem i wdrażaniem technologii umożliwiających ograniczenie negatywnego wpływu produkcji na środowisko naturalne: zwłaszcza tych poprawiających energetyczną efektywność zagospodarowania odpadów oraz produktów ubocznych procesów technologicznych. Dotychczas spółka zrealizowała ponad 75 dużych inwestycji o łącznej wartości 520 mln zł, na 4 kontynentach. Zatrudnia zespół ponad 30 specjalistów i współpracuje z kilkunastoma zewnętrznymi ekspertami w zakresie nowych technologii, które pozwoliłyby firmie w realizacji jej celu: osiągnięcia pozycji uznanego innowatora w branży chemicznej, ekologicznej i energetycznej, w skali Polski i całej Europy.

Flagowym produktem spółki jest przełomowa technologia utylizacji odpadów: ZEWE (Zero Emission Waste Elimination). Wykorzystuje ona innowacyjne rozwiązania zgazowania wysokotemperaturowego oraz czyszczenia gazów wychodzących z procesu do gazu syntezowego lub czystego wodoru, który może następnie być wykorzystany m.in. w charakterze paliwa.

– ZEWE to odpowiedź i na rosnące koszty utylizacji odpadów, i na zagrożenia wynikające z nieustannego narastania ich objętości. Eliminując emisję szkodliwych i trujących substancji podczas procesu utylizacji oraz ograniczając emisję gazów cieplarnianych, pomaga zmieścić się w surowych normach wymaganych przez Europejski Zielony Ład. Może być stosowana dla każdego rodzaju odpadu, w każdym stanie skupienia: od osadów ściekowych i biomasy poprzez odpady municypalne aż po niebezpieczne. ZEWE pozwala na całkowitą utylizację odpadów w cenie porównywalnej z dotychczas stosowanymi analogicznymi technologiami, przy kontenerowej konstrukcji łatwej do zbudowania i, w razie potrzeby, przeniesienia. To rozwiązanie dla klientów świadomych perspektywy zarówno ekologicznej, jak i ekonomicznej – mówi Krzysztof Nieć, prezes zarządu WTT.

6 mln zł na projekty Green Tech

WTT funkcjonuje jako Sp. z o.o., ale już teraz planuje przekształcenie się w spółkę akcyjną i debiut na NewConnect. Obecnie spółka prowadzi ofertę udziałów, z której chce pozyskać kwotę ok. 6 mln zł. Wśród celów emisyjnych jest zakończenie realizacji projektu utylizacji osadów ściekowych w celu przygotowania do komercjalizacji pierwszej instalacji ZEWE dla klienta branżowego, optymalizacja technologii ZEWE oraz przygotowanie kolejnych zaplanowanych produktów.

– Pozyskanie finansowania będzie trwało do 11 grudnia. W celu uzyskania informacji o możliwości objęcia udziałów w podwyższonym kapitale zakładowym spółki prosimy o kontakt pod adresem: wttpolska@wttpolska.pl do 11 grudnia 2020 roku – czytamy w komunikacie.

>> Dowiedz się więcej i zainwestuj w udziały WTT

Założyciele i kadra zarządzająca posiadają 22 proc. udziałów w kapitale zakładowym. Wśród inwestorów finansowych jest między innymi Opoka Q Fundusz Inwestycyjny Zamknięty, jeden z funduszy zarządzanych przez Opoka TFI SA.

Po przekształceniu w spółkę akcyjną WTT planuje rozwijać swoją działalność w czterech głównych kierunkach: sprzedaży produktów (m.in. instalacji ZEWE), sprzedaży usług projektowania rozwiązań ekologicznych dla firm i jednostek samorządu terytorialnego, badań i opracowywania rozwiązań dla przemysłu i lokalnych społeczności oraz realizacji przedsięwzięć uruchomionych w ramach spółek celowych.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie PremiumWspółpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR