Wyprzedaż na kursie Vivid Games po przesunięciu premiery dwóch tytułów

Omawiane walory:

Nici z tegorocznej premiery Space Pioneer'a i Metal Fist. Oba tytuły trafią na rynek dopiero w pierwszym półroczu 2018 r. Zarząd tłumaczy, że nowy termin zwiększy potencjał komercyjny gier, ale inwestorzy w popłochu wyprzedają akcje. 

(Fot. spółka)

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, oba tytuły do sprzedaży miały trafić jeszcze w tym roku. O zmianie terminu spółka zdecydowała po analizie danych pozyskanych na etapie soft-launch.

Zarząd Vivid Games zapewnia, że zarówno Space Pioneer (pierwotny tytuł Outer Pioneer) jak i Metal Fist są w pełni grywalne i mają potencjał na osiągnięcie dużo wyższych przychodów niż dotychczasowy hit Real Boxing, który przyniósł spółce łącznie 44 mln zł. Jednak warunkiem do tego jest dopracowanie mechanizmów monetyzacyjnych. Spółka chce także skupić się na dostosowaniu poziomu trudności gry do umiejętności poszczególnych użytkowników.

– Space Pioneer i Metal Fist są w pełni grywalne. Jesteśmy zadowoleni z jakości rozgrywki oraz jej odbioru przez graczy. Tym niemniej na podstawie analizy danych, oceniliśmy, że kontynuowanie prac kreatywnych i premiery w I półroczu 2018 roku wpłyną korzystnie na wzrost wartości obu gier, co powinno przełożyć się na wyższe przychody ze sprzedaży. – tłumaczy Remigiusz Kościelny, prezes Vivid Games.

Jak podaje spółka, w trakcie ostatnich miesięcy w Metal Fist wprowadzony został nowy tryb jednoosobowy, dopracowano sterowanie oraz uproszczono strukturę i zasady rozgrywek. Rozszerzeniu uległa również meta-gra i tryb rozgrywki wieloosobowej. Z kolei Space Pioneer rozbudowany został o nowe funkcjonalności, m.in. ulepszające i urozmaicające rozgrywkę. W grze dostępna jest nieograniczona liczba poziomów w trybie jednoosobowym, powstają również moduły rozgrywki wieloosobowej i warstwy strategicznej. Vivid Games podkreśla, że pod kątem komercyjnym Space Pioneer jest obecnie najbardziej obiecującym produktem w portfolio gier spółki. >> Dołącz do dyskusji na forumowym wątku dedykowanym akcjom Vivid Games

– Wyłącznie gry wykonane na bardzo wysokim poziomie są w stanie generować wysokie przychody w długim okresie czasu. Aktualnym pozostaje cel 10 gier free2play dostępnych w portfolio Vivid Games do końca 2018 roku, tym niemniej nadrzędną wartością jest jakość i potencjał komercyjny każdej z nich. – dodaje prezes.

W tym tygodniu w testach soft-launch znalazła się inny tytuł bydgoskiego studia Gravity Rider (Moto: Hot Tracks) – gra polegająca na futurystycznych wyścigach motocyklowych. Prezes Kościelny dodaje, że jest zadowolony z pierwszych dostępnych danych i reakcji graczy.

Informacja o poślizgu z premierami Space Pioneer’a i Metal Fist spowodowała silną wyprzedaż akcji Vivid Games. W czwartek rano notowania bydgoskiego producenta gier przeceniano nawet o ponad 12 proc. do 2,55 zł. Przy okazji kurs akcji przełamał wsparcie na 2,83 zł, które na przestrzeni ostatnich czterech miesięcy kilkukrotnie zatrzymywało stronę podażową.

notowania

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT vivid, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR