XTPL miał 5,5 mln zł straty netto w I połowie 2020 r.

Omawiane walory:

XTPL odnotował 5,47 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w I poł. 2020 r. wobec 16,58 mln zł straty rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

xtpl, wyniki, technologie, druk,

Fot. fb/XTPL

Strata operacyjna wyniosła 5,57 mln zł wobec 16,91 mln zł straty rok wcześniej.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 0,94 mln zł w I poł. 2020 r. wobec 1,59 mln zł rok wcześniej.

– W pierwszym półroczu 2020 roku spółka złożyła 6 wniosków patentowych. Po dacie bilansowej złożyliśmy jeszcze jeden wniosek. Portfel patentowy spółki liczy dotychczas 17 międzynarodowych zgłoszeń. Dla firm z obszaru deep tech, takich jak XTPL, własność intelektualna jest produktem i przewagą konkurencyjną, a wielkość chmury patentowej bardzo istotnie przekłada się na ich wartość, dlatego tak dużą wagę przykładamy do jej rozwoju – czytamy w sprawozdaniu zarządu.

>> PROMOCJA! Do końca września kup abonament półroczny do Strefy Premium StockWatch.pl, a drugie pół roku otrzymasz gratis!

W ujęciu jednostkowym strata netto w I poł. 2020 r. wyniosła 5,63 mln zł wobec 15,91 mln zł straty rok wcześniej.

– Głównym zagrożeniem dla trwających i potencjalnie nowych procesów komercjalizacyjnych jest obecna pandemia COVID-19. Podmioty z którymi Spółka prowadzi rozmowy działają w trybach wyjątkowych, co może negatywnie wpłynąć na szybkość podejmowanych przez nie decyzji. W skrajnych sytuacjach potencjalnych klientów oraz partnerów może dotknąć konieczność restrukturyzacji, zmiany strategii rozwojowej czy redukcja działów firmy oraz zatrudnienia. Negatywnym skutkiem dla XTPL może być wstrzymanie lub całkowite zamknięcie projektu, w których uczestniczy – czytamy w raporcie.

XTPL rozwija i komercjalizuje na światowym rynku przełomową, addytywną technologię umożliwiającą ultraprecyzyjne drukowanie nanomateriałów. Technologia ta ułatwi m.in. produkcję wyświetlaczy nowej generacji, inteligentnego szkła z zaawansowanymi funkcjonalnościami, innowacyjnych zabezpieczeń antypodróbkowych czy paneli fotowoltaicznych o zwiększonej wydajności. Obecnie XTPL komercjalizuje swoją technologię w dwóch pierwszych polach aplikacyjnych: wyświetlaczy oraz smart glass. Akcje spółki zadebiutowały na rynku głównym GPW w lutym 2019 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT xtpl, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • SEG nagrodziło 6 najlepszych spółek w Konkursie Złota Strona Emitenta XIII

  3 czerwca br. został rozstrzygnięty konkurs Złota Strona Emitenta, organizowany po raz 13. przez Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych. Ze względu na pandemię wręczenie nagród odbyło się wirtualnie. Nagrodzone spółki to XTPL, Agora, CCC, Unimot, Neuca oraz PKN Orlen.

 • XTPL łączy siły z koncernem Osram

  XTPL oraz Osram Opto Semiconductors GmbH podpisały umowę inicjującą ewaluację technologii polskiej spółki do zastosowania przy tworzeniu połączeń przewodzących dla półprzewodników, obecnych w urządzeniach oświetleniowych. Realizacja podpisanego przez partnerów porozumienia ma na celu potwierdzenie parametrów technologii rozwijanej i komercjalizowanej przez XTPL oraz ocenę możliwości zaimplementowania jej do procesów produkcyjnych Osram.

 • Świat z zazdrością spogląda na hossę w USA, w grze Medicalgorithmics i Monnari

  Kolejny raz rekordy na Wall Street przechodzą bez większego echa na giełdzie w Warszawie. Szeroki rynek czeka na popołudniowy wysyp danych makroekonomicznych z USA. Rozgrywane są natomiast mniejsze spółki. Po wynikach traci Medicalgorithmics i Monnari, a kwestia sprzedaży aktywów podbiła kurs akcji Ursusa.

 • XTPL podpisało memorandum o współpracy z koreańskim HPK Inc.

  XTPL oraz koreański HPK Inc. - jeden z głównych dostawców urządzeń do naprawy defektów w wyświetlaczach dla LG - podpisały memorandum of understanding (MoU). Podpisanie memorandum otwiera drogę do rozpoczęcia negocjacji biznesowych dotyczących umowy licencyjnej.

 • WIG20 wymiękł na finiszu, największe spadki na JSW i Orlenie

  Mimo niespodziewanie dobrego odczytu indeksu ZEW dla Niemiec oraz rekordów na Wall Street, WIG20 zakończył sesję na minusie. O ujemnym wyniku rzutem na taśmę przesądziła ponad 3-proc. przecena na akcjach JSW i Orlenu.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR