XTPL wyemituje 68-78 tys. akcji po cenie emisyjnej 130 zł sztuka

Omawiane walory:

XTPL podjął uchwałę w sprawie podwyższenia kapitału zakładowego w granicach kapitału docelowego w drodze emisji od 68 tys. do 78 tys. akcji z wyłączeniem prawa poboru dotychczasowych akcjonariuszy. Cena emisyjna wynosi 130 zł za akcję.

Filip Granek, CEO XTPL.

– W związku z otrzymaniem deklaracji zainteresowania od inwestorów na większą ilość akcji niż szacowana pierwotnie, zarząd podjął decyzję o zmianie parametrów emisji z przedziału widełkowego podwyższenia kapitału z 55.000 – 65.000 akcji […] do poziomu 68.000 – 78.000 akcji – czytamy w komunikacie.

>> W oczekiwaniu na pierwszą umowę – omówienie sprawozdania finansowego XTPL po 4 kw. 2018 r.

Na mocy wskazanej uchwały kapitał zakładowy spółki został podwyższony z kwoty 182.622,2 zł – dotychczas niezarejestrowanej przez sąd rejestrowy, do kwoty nie mniejszej niż 189.422,2 zł i nie większej niż 190.422,2 zł, tj. o kwotę nie mniejszą niż 6.800 zł i nie większą niż 7.800 zł, w drodze emisji nie mniej niż 68.000 i nie więcej niż 78.000 akcji zwykłych na okaziciela serii S, o wartości nominalnej 0,1 zł każda.

– Cena emisyjna jednej akcji serii S wynosić będzie 130 zł za jedną akcję – podkreślono w informacji.

Ostateczna wysokość podwyższenia kapitału zakładowego emitenta w związku z emisją akcji serii S zostanie ustalona po zakończeniu subskrypcji akcji serii S.

XTPL rozwija i komercjalizuje na światowym rynku przełomową, addytywną technologię umożliwiającą ultraprecyzyjne drukowanie nanomateriałów. Technologia ta ułatwi m.in. produkcję wyświetlaczy nowej generacji, inteligentnego szkła z zaawansowanymi funkcjonalnościami, innowacyjnych zabezpieczeń antypodróbkowych czy paneli fotowoltaicznych o zwiększonej wydajności. Obecnie XTPL komercjalizuje swoją technologię w dwóch pierwszych polach aplikacyjnych: wyświetlaczy oraz smart glass. Akcje spółki zadebiutowały na rynku głównym GPW w lutym 2019 r. Jej przychody ze sprzedaży sięgnęły 2,27 mln zł w 2018 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT xtpl, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • WIG20 wymiękł na finiszu, największe spadki na JSW i Orlenie

  Mimo niespodziewanie dobrego odczytu indeksu ZEW dla Niemiec oraz rekordów na Wall Street, WIG20 zakończył sesję na minusie. O ujemnym wyniku rzutem na taśmę przesądziła ponad 3-proc. przecena na akcjach JSW i Orlenu.

 • Kurs akcji XTPL spada po ogłoszeniu planów emisji akcji bez prawa poboru

  Zarząd XTPL zamierza podjąć uchwalę o podwyższeniu kapitału zakładowego poprzez emisję od 55 do 65 tys. akcji o wartości nominalnej 0,1 zł każda bez prawa poboru dla obecnych akcjonariuszy. Cena emisyjna jednej akcji ma wynosić 130 zł, a zebrane środki mają posłużyć na finansowanie prac związanych z komercjalizacją technologii na rynkach Azji Południowo-Wschodniej oraz dalszy rozwój chmury patentowej. Kurs akcji spółki spada o blisko 5 proc.

 • XTPL w drodze do komercjalizacji

  Po pracowitym 2018 r. w I kwartale br. XTPL nie zwolniło tempa i konsekwentnie realizowało działania przybliżające spółkę do zbudowania pozycji globalnie liczącego się dostawcy technologii nanodruku. Potencjał do szerokiego zastosowania rozwiązań XTPL w przemyśle został potwierdzony podczas Display Week w San Jose – najważniejszej światowej konferencji dedykowanej producentom wyświetlaczy. Przed spółką kwartały intensywnych prac komercjalizacyjnych, których kierunek XTPL nakreśliło w nowej strategii „XTPL Inside”.

 • XTPL zadebiutuje na rynku głównym GPW w środę

  XTPL zadebiutuje na głównym parkiecie GPW w środę, 20 lutego. Firma chce się znaleźć w kręgu zainteresowań kolejnych inwestorów instytucjonalnych, zarówno międzynarodowych, jak i krajowych, inwestujących w przełomowe w skali globalnej innowacje.

 • Analiza techniczna czterech perełek z rynku NewConnect

  Kursy większości notowanych na NewConnect walorów spadają, a do tego obroty na wielu z nich są śladowe. Mimo to, można na NC znaleźć walory godne uwagi. Wojciech Kręcki, autor portfela Cztery Fazy Rynku przeprowadził analizę techniczną czterech obiecujących spółek z rynku NewConnect.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR