Założyciele Cherrypick Games kupią akcje nowej emisji po cenie dwukrotnie wyższej niż kurs na GPW

Omawiane walory:

Akcjonariusze Cherrypick Games uchwalili emisję 88 tys. akcji po cenie 59 zł za sztukę, czyli o blisko 120 proc. wyższej niż poniedziałkowy kurs zamknięcia na giełdzie. We wtorek rano notowania producenta gier mobilnych rosną o blisko 19 proc.

(Fot. Cherrypick Games)


Akcje nowej emisji obejmą Marcin Kwaśnica i Michał Sroczyński, którzy w kwietniu br. sprzedali łącznie 112.050 sztuk akcji inwestorom prywatnym i instytucjonalnym za łącznie 6,6 mln zł (59 zł/szt). Obaj zobowiązali się wówczas do udzielenia spółce pożyczki na inwestycję w marketing oraz zadeklarowali udział w podwyższeniu kapitału spółki.

– Podwyższenie kapitału zakładowego i zaoferowanie akcji nowej emisji w drodze subskrypcji prywatnej przy jednoczesnym pozbawieniu prawa poboru dotychczasowych akcjonariuszy umożliwi spółce realizację zobowiązania podjętego przez członków zarządu spółki: Marcina Kwaśnicę i Michała Sroczyńskiego, tj. zobowiązania do objęcia akcji nowej emisji w wartości równej cenie sprzedaży netto akcji spółki dokonanych przez członków zarządu spółki – czytamy w uzasadnieniu zarządu dołączonego do uchwały.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Cherrypick Games walczy o poprawę wskaźników swojej sztandarowej gry My Spa Resort. Pierwsze efekty prac i nakładów studio sygnalizowało jeszcze na początku czerwca. Na rynkach azjatyckich Cherrypick Games udało się zwiększyć ARPDAU (ang. average revenue per user, czyli średni przychód na użytkownika) z 0,06 USD do 0,12 USD po optymalizacji. Z kolei wskaźnik retencji wzrósł do 46 proc.

Cherrypick Games to producent gier mobilnych oraz na platformy PC i konsole. Spółka jest notowana na rynku NewConnect od listopada 2017 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT CHERRY, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR