Zapraszamy na konferencję „Finansowanie rozwoju poprzez emisję obligacji”

17 lutego 2016 roku odbędzie się konferencja „Finansowanie rozwoju poprzez emisję obligacji”, organizowana przez Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych. StockWatch.pl objął wydarzenie patronatem medialnym.

Komunikat prasowy, 5 lutego 2016 r.

Obecnie SEG skupia około 300 spółek notowanych na warszawskiej GPW.

Obecnie SEG skupia około 300 spółek notowanych na warszawskiej GPW.

Konferencję rozpocznie wystąpienie odpowiadające na pytanie dlaczego warto wybrać obligacje jako metodę finansowania rozwoju. Zostaną omówione takie zagadnienia jak: sytuacja rynkowa i nastawienie inwestorów, struktura finansowania, porównanie obligacje a kredyt oraz elastyczność finansowania. 

Następnie odbędzie się dyskusja panelowa nt. emisje obligacji w praktyce, której uczestnicy omówią zagadnienia prawne związane z emisją obligacji, kwestie finansowe oraz czynniki wpływające na powodzenie emisji.

W kolejnej części spotkania zostaną przedyskutowane koszty pozyskania finansowania poprzez emisje obligacji na podstawie statystyk, z uwzględnieniem takich zagadnień jak wielkości i rodzaje przeprowadzonych ofert obligacji, wielkość oprocentowania w zależności od wielkości oferty i emitenta, standardowe zabezpieczenia i ich wpływ na atrakcyjność oferty obligacji.

Następnym tematem będzie obniżanie kosztów emisji poprzez budowanie wizerunku, z omówieniem następujących wątków: kupon jako pochodna wiarygodności i płynności, działania na rzecz podnoszenia wiarygodności, rola emitenta w kreowaniu płynności)

Zostanie również przedstawiona procedura dopuszczania do notowań na Catalyst. Na zakończenie konferencji zostanie zaprezentowane case study – czynniki sukcesu udanych ofert.

Konferencja skierowana jest do biur Zarządu, działów prawnych, działów finansowych oraz osób odpowiedzialnych za zarządzanie płynnością i obsługę korporacyjną w spółce.

Organizatorem konferencji jest Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych. Partnerami wydarzenia są Centrum Giełdowe S.A. i PKF Consult.

Więcej informacji jest dostępnych na www.seg.org.pl

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (aktualności, giełda, akcje)
 • Seemore chce pozyskać 1,3 mln zł z crowdinvestingu Start-up pracujący nad systemem wyświetlania informacji na wizjerze kasku, tzw. Head-Up Display, chce pozyskać 1,3 mln zł w ramach crowdinvestingu. Zapisy na akcje trwają do 17 stycznia 2021 r.
 • PCF Group sprzeda akcje inwestorom indywidualnym po 46 zł, a instytucjom po 50 zł PCF Group gładko uplasowało całą ofertę publiczną akcji. Spółka z uwagi na olbrzymie zainteresowanie spodziewa się wysokiej redukcji zapisów i to nie tylko w części detalicznej. Co ciekawe, cena w transzy dla instytucji została ustalona powyżej ceny maksymalnej. To trzeci taki przypadek w historii polskiego rynku kapitałowego.
 • Raport, który narobił zamieszania. All in! Games tłumaczy, skąd tak niski wolumen Ghostrunnera

  Dobry odbiór gry na targach i ogromna wishlista rozbudziły oczekiwania sprzedażowe dotyczące Ghostrunnera. Tytuł przebywał w TOP3 Steam Global Top Sellers przez 3 dni, po czym zaczął się stopniowo osuwać, podobnie jak notowania spółki. W ostatnich dniach dynamika spadków wyhamowała, ale oliwy do ognia dolał ostatni raport bieżący, który był mocno niezrozumiały dla inwestorów. Sprawdziliśmy, co operator ESPI miał na myśli i o co kryje się za podana liczbą.

 • ‚Minutes’ RPP: Inflacja w 2021 r. może być wyższa niż przewidywana w projekcji

  Podczas posiedzenia Rady Polityki Pieniężnej 6 listopada br. część członków RPP oceniła, że inflacja w 2021 r. może być wyższa niż przewidywana w listopadowej projekcji, wynika z "minutes" z tego spotkania, opublikowanych przez Narodowy Bank Polski.

 • WIG20 coraz bliżej 2.000 pkt., w grze KGHM, Orlen i CD Projekt

  Warszawska giełda jest dziś najmocniejszym parkietem w Europie. Wszystko za sprawą dużych spółek, z CD Projektem i KGHM-em na czele, które mocno ciągną indeksy w górę. Do końca roku może to być stały obrazek na GPW.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR