Zapraszamy na konferencję „Finansowanie rozwoju poprzez emisję obligacji”

17 lutego 2016 roku odbędzie się konferencja „Finansowanie rozwoju poprzez emisję obligacji”, organizowana przez Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych. StockWatch.pl objął wydarzenie patronatem medialnym.

Komunikat prasowy, 5 lutego 2016 r.

Obecnie SEG skupia około 300 spółek notowanych na warszawskiej GPW.

Obecnie SEG skupia około 300 spółek notowanych na warszawskiej GPW.

Konferencję rozpocznie wystąpienie odpowiadające na pytanie dlaczego warto wybrać obligacje jako metodę finansowania rozwoju. Zostaną omówione takie zagadnienia jak: sytuacja rynkowa i nastawienie inwestorów, struktura finansowania, porównanie obligacje a kredyt oraz elastyczność finansowania. 

Następnie odbędzie się dyskusja panelowa nt. emisje obligacji w praktyce, której uczestnicy omówią zagadnienia prawne związane z emisją obligacji, kwestie finansowe oraz czynniki wpływające na powodzenie emisji.

W kolejnej części spotkania zostaną przedyskutowane koszty pozyskania finansowania poprzez emisje obligacji na podstawie statystyk, z uwzględnieniem takich zagadnień jak wielkości i rodzaje przeprowadzonych ofert obligacji, wielkość oprocentowania w zależności od wielkości oferty i emitenta, standardowe zabezpieczenia i ich wpływ na atrakcyjność oferty obligacji.

Następnym tematem będzie obniżanie kosztów emisji poprzez budowanie wizerunku, z omówieniem następujących wątków: kupon jako pochodna wiarygodności i płynności, działania na rzecz podnoszenia wiarygodności, rola emitenta w kreowaniu płynności)

Zostanie również przedstawiona procedura dopuszczania do notowań na Catalyst. Na zakończenie konferencji zostanie zaprezentowane case study – czynniki sukcesu udanych ofert.

Konferencja skierowana jest do biur Zarządu, działów prawnych, działów finansowych oraz osób odpowiedzialnych za zarządzanie płynnością i obsługę korporacyjną w spółce.

Organizatorem konferencji jest Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych. Partnerami wydarzenia są Centrum Giełdowe S.A. i PKF Consult.

Więcej informacji jest dostępnych na www.seg.org.pl

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (aktualności, giełda, akcje)
 • Movie Games ma umowę z Robertem Lewandowskim ws. powołania spółki produkującej gry

  Movie Games zawarł umowę inwestycyjną z Filipem Szklarzewskim oraz Robertem Lewandowskim, której celem jest powołanie wspólnej spółki zajmującej się produkcją gier o tematyce sportowej. Kurs akcji gamingowej spółki wystrzelił o prawie 15 proc., a za jedną akcję zapłacimy 137,50 zł.

 • MR: Skala spadku polskiego eksportu może być niższa niż w innych krajach

  Ministerstwo Rozwoju spodziewa się, że skala spadku polskiego eksportu może być niższa niż początkowo zakładano. Wpływ na to może mieć dobry stan koniunktury na początku roku i duża dywersyfikacja, wynika z projekcji obrotów towarowych na 2020 r. po I półroczu, przygotowanej przez Departament Analiz Ekonomicznych Ministerstwa Rozwoju.

 • PwC: Na GPW odnotowano 5 IPO, w Europie – 28 w I połowie 2020 r.

  Na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie odnotowano 5 IPO w I połowie 2020 r. wobec 9 w analogicznym okresie ubiegłego roku. Łączna wartość przeprowadzonych ofert na GPW w pierwszych dwóch kwartałach (łącznie na rynku regulowanym oraz NewConnect) wyniosła 27 mln zł (6,1 mln euro), co oznacza spadek o blisko 50 proc. w porównaniu do I poł. 2019 roku, wynika z raportu "IPO Watch Europe" przygotowanego przez firmę doradczą PwC.

 • GPW: Udział inwestorów indywidualnych na głównym rynku wyniósł 22 proc. w I połowie 2020

  Udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku głównym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie wyniósł 22 proc. w I poł. 2020 r. (o 9 pkt proc. więcej r/r). Na rynku NewConnect inwestorzy indywidualni nadal odgrywali dominującą rolę, odpowiadając za 93 proc. obrotów (wzrost o 9 pkt proc. r/r).

 • Moonlit pokaże Model Buildera na G-Fusion Live Show w Azji

  Moonlit pojawi się na największych azjatyckich targach gier komputerowych – G-Fusion Live Show. Wydarzenie online, które odbędzie się w dniach 6 - 8 sierpnia 2020 pozwoli producentowi symulatorów na dotarcie z prezentacją Model Buildera potencjalnie do kilkudziesięciu milionów osób w Chinach – największym światowym rynku gamingowym.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR