Zapraszamy na konferencję „Finansowanie rozwoju poprzez emisję obligacji”

17 lutego 2016 roku odbędzie się konferencja „Finansowanie rozwoju poprzez emisję obligacji”, organizowana przez Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych. StockWatch.pl objął wydarzenie patronatem medialnym.

Komunikat prasowy, 5 lutego 2016 r.

Obecnie SEG skupia około 300 spółek notowanych na warszawskiej GPW.

Obecnie SEG skupia około 300 spółek notowanych na warszawskiej GPW.

Konferencję rozpocznie wystąpienie odpowiadające na pytanie dlaczego warto wybrać obligacje jako metodę finansowania rozwoju. Zostaną omówione takie zagadnienia jak: sytuacja rynkowa i nastawienie inwestorów, struktura finansowania, porównanie obligacje a kredyt oraz elastyczność finansowania. 

Następnie odbędzie się dyskusja panelowa nt. emisje obligacji w praktyce, której uczestnicy omówią zagadnienia prawne związane z emisją obligacji, kwestie finansowe oraz czynniki wpływające na powodzenie emisji.

W kolejnej części spotkania zostaną przedyskutowane koszty pozyskania finansowania poprzez emisje obligacji na podstawie statystyk, z uwzględnieniem takich zagadnień jak wielkości i rodzaje przeprowadzonych ofert obligacji, wielkość oprocentowania w zależności od wielkości oferty i emitenta, standardowe zabezpieczenia i ich wpływ na atrakcyjność oferty obligacji.

Następnym tematem będzie obniżanie kosztów emisji poprzez budowanie wizerunku, z omówieniem następujących wątków: kupon jako pochodna wiarygodności i płynności, działania na rzecz podnoszenia wiarygodności, rola emitenta w kreowaniu płynności)

Zostanie również przedstawiona procedura dopuszczania do notowań na Catalyst. Na zakończenie konferencji zostanie zaprezentowane case study – czynniki sukcesu udanych ofert.

Konferencja skierowana jest do biur Zarządu, działów prawnych, działów finansowych oraz osób odpowiedzialnych za zarządzanie płynnością i obsługę korporacyjną w spółce.

Organizatorem konferencji jest Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych. Partnerami wydarzenia są Centrum Giełdowe S.A. i PKF Consult.

Więcej informacji jest dostępnych na www.seg.org.pl

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (aktualności, giełda, akcje)
 • Wzrosty przy obrotach na pół gwizdka, CD Projekt powyżej 400 zł za akcję

  Nadzieje związane z odmrażaniem gospodarek i lepsze od prognoz dane z Niemiec okazały się dla inwestorów ważniejsze niż strach przed "nową zimną wojną". Jednak poniedziałkowe wzrosty na giełdach mają jeden poważny mankament: są poparte bardzo niskimi obrotami, głównie z powodu nieobecności graczy z USA i Londynu.

 • FFiL Śnieżka wstępnie zadowolona z sytuacji w II kwartale; kontynuuje inwestycje

  Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka odnotowała wzrost sprzedaży r/r na wszystkich czterech kluczowych rynkach grupy (Polska, Węgry, Ukraina i Białoruś) w I kw. 2020 r. i również w II kw. jest "zadowolona z sytuacji", poinformował prezes Piotr Mikrut. Zarząd spodziewa się, że także inwestycje spółki będą kontynuowane i podtrzymał, że mogą zamknąć się w 2020 r. kwotą nieco mniejszą niż 95 mln zł.

 • Szumowski: Ewentualna decyzja ws. noszenia maseczek w przestrzeni publicznej dziś lub jutro

  Dzisiaj lub jutro podana zostanie decyzja w sprawie ewentualnego zniesienia obowiązku noszenia maseczek w przestrzeni publicznej, wynika z wypowiedzi ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego. Decyzja zależeć będzie od sytuacji epidemicznej w województwach.

 • „Trader Vic – Metody Mistrza Wall Street” Victora Sperandeo W księgarni Maklerska.pl jest już dostępny "Trader Vic" Victora Sperandeo, bestseller uznany w Stanach Zjednoczonych za najlepszą książkę dotyczącą inwestowania w 1992 r.
 • Pandemia przewartościuje układ sił w globalnej gospodarce. Spadnie znaczenie Chin jako globalnej fabryki świata

  Światowy PKB spadnie w 2020 roku o 3 proc. – przewidywał w połowie kwietnia Międzynarodowy Fundusz Walutowy. Mocniej ucierpią kraje rozwinięte, a spośród rynków rozwijających się te europejskie i południowoamerykańskie stracą bardziej niż azjatyckie. Nakładająca się na to wojna handlowa oraz poszukiwanie nowych relacji biznesowych spowodują, że świat może nie wrócić już do kształtu sprzed pandemii koronawirusa. Zdaniem Radosława Pyffela z Akademii Leona Koźmińskiego Polska będzie musiała odnaleźć się w tym nowym świecie nie tylko w aspekcie gospodarczym, ale też społecznym i psychologicznym.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR