Zarząd Pekabeksu będzie rekomendował dywidendę za 2020 r.

Omawiane walory:

Zarząd Pekabeksu będzie rekomendował wypłatę dywidendy za 2020 r., poinformował prezes Robert Jędrzejowski.

pekabex, dywidenda, akcje,

Zarząd Pekabeksu będzie rekomendował dywidendę za 2020 r.

– Chcemy płacić. Zarząd na pewno będzie rekomendował, mimo że do rozwoju są potrzebne inwestycje i są one realizowane – powiedział Jędrzejowski podczas wideokonferencji prasowej. Zastrzegł, że o wypłacie zadecydują akcjonariusze.

W okresie I-III kw. 2020 r. spółka miała 44,03 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w porównaniu z 20,5 mln zł zysku rok wcześniej. W ujęciu jednostkowym zysk netto w I-III kw. 2020 r. wyniósł 5,24 mln zł wobec 4,74 mln zł zysku rok wcześniej.

W lipcu br. spółka wypłaciła 0,16 zł dywidendy na akcję. Rok wcześniej – 0,31 zł.

Grupa Pekabex jest czołowym wytwórcą konstrukcji prefabrykowanych w Polsce. Posiada fabryki w Gdańsku, Poznaniu, Warszawie oraz Bielsko-Białej. W kraju głównie realizuje kontrakty z zakresu budownictwa wielkokubaturowego (np. hale produkcyjne, magazyny, obiekty handlowe, dworce, parkingi i biurowce) i inżynieryjnego (np. mosty, tunele). Eksport dotyczy głównie modułowego budownictwa mieszkaniowego kierowanego przede wszystkim do krajów skandynawskich. Spółka zadebiutowała na rynku głównym GPW w 2015 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o Pekabex)

 • Pekabex ma umowę z funduszem PFR TFI dot. wspólnej inwestycji za 12,25 mln euro

  Poznańska Korporacja Budowlana PEKABEX zawarła z Funduszem Ekspansji Zagranicznej Funduszem Inwestycyjnym Zamkniętym Aktywów Niepublicznych zarządzanym przez PFR Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych umowę inwestycyjną dotyczącą wspólnej inwestycji w potencjalny cel przejęcia za łączną kwotę 12,25 mln euro.

 • Pekabex: Rozmowy ws. przejęcia w Niemczech są mocno zaawansowane

  Zarząd Pekabeksu ocenia, że proces przejęcia spółki w Niemczech jest mocno zaawansowany i wkrótce zostanie sfinalizowany, poinformowali prezes Robert Jędrzejowski i wiceprezes Beata Żaczek. Zarząd w przyszłości nie wyklucza kolejnych akwizycji za granicą.

 • Pekabex miał blisko 14 mln zł zysku netto w III kwartale 2020 r.

  PEKABEX odnotował 13,8 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w III kw. 2020 r. wobec 8,21 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

 • WIG20 próbuje oszukać przeznaczenie, w grze CD Projekt i Pekabex

  Czwartkowe tąpnięcie na Wall Street zasiało strach wśród inwestorów. Na ostatniej sesji w tym tygodniu indeksy próbują odrabiać straty i nie jest wykluczone, że to się uda, o ile pomogą dane z amerykańskiego rynku pracy.

 • Pekabex po wynikach wraca do gry o nowe rekordy

  Koronawirus nie zatrzymał Pekabeksu. Producent konstrukcji prefabrykowanych w całym I półroczu odnotował ponad 30 mln zł zysku netto przy rekordowych przychodach ze sprzedaży. W piątek rano kurs akcji spółki rośnie o ponad 6 proc. do 13,60 zł. Do historycznego rekordu z końcówki sierpnia brakuje już tylko kilku procent.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR