X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Zatrzymanie prezesa MNI rujnuje kurs akcji spółki

Opublikowano: 2011-11-24 09:37:05

Omawiane walory: ,

Na fali doniesień o zatrzymaniu Andrzeja P., drugą sesję z rzędu mocno traci na wartości zarządzany przez niego fundusz.

Bardzo mocna przecena dotknęła notowania MNI. We środę na fali doniesień o zatrzymaniu przez CBŚ Andrzeja P., prezesa spółki, kurs funduszu inwestycyjnego spadł blisko 12 proc. Wczoraj media poinformowały o zatrzymaniu generała Gromosława Cz. oraz kilku innych osób. Wśród tej grupy miał znaleźć się właśnie prezes MNI, który jest jednocześnie głównym akcjonariuszem spólki. Pięć osób usłyszało w czwartek zarzuty  w Prokuraturze Apelacyjnej w Katowicach związane z nieprawidłowościami przy prywatyzacji PLL LOT i STOEN.

– Zatrzymanie nie ma związku z działalnością spółki MNI – zapewnia Tomasz Brzeziński reprezentujący MNI w kontaktach z mediami, cytowany przez Parkiet.

W czwartek na otwarciu sesji akcje MNI kontynuują mocną przecenę. Czwartkową sesję od wyraźnej przeceny rozpoczęła także spółka MIT, kontrolowanej przez MNI.

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

    - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
    - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
    - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
    - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o MIT, MNI)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku