StockWatch.pl

ZCh Police rekomendują wypłatę 0,53 zł dywidendy na akcję z zysku za 2017 r.

Omawiane walory:

Zarząd Grupy Azoty Zakłady Chemiczne Police podjął uchwałę w sprawie rekomendowania akcjonariuszom wypłaty dywidendy w kwocie 39,75 mln zł z zysku za 2017 r., co oznacza dywidendę w wysokości 0,53 zł za akcję.

– Zarząd spółki Grupa Azoty Zakłady Chemiczne „Police” podjął uchwałę w przedmiocie wystąpienia do zwyczajnego walnego zgromadzenia spółki z rekomendacją o podział zysku netto osiągniętego w roku obrotowym 2017 w kwocie 133 205 777,55 zł w następujący sposób:

  • na wypłatę dywidendy dla akcjonariuszy przeznaczyć kwotę 39.750.000 zł, co stanowi 0,53 zł na jedną akcję
  • na zasilenie kapitału zapasowego przeznaczyć kwotę 93.455.777,55 zł – czytamy w komunikacie.

Jednocześnie spółka poinformowała, że rekomendacja zostanie skierowana do rady nadzorczej spółki w celu oceny, a ostateczną decyzję dotyczącą podziału zysku za rok obrotowy 2017 podejmie zwyczajne walne zgromadzenie.

W ubiegłym roku akcjonariusze Grupy Azoty Zakładów Chemicznych Police zdecydowali na walnym zgromadzeniu o przeznaczeniu 31,5 mln zł na dywidendę z zysku za 2016 r., wynoszącego 63,98 mln zł, co oznacza wypłatę w wysokości 0,42 zł na jedną akcję. >> Kalendarium dywidend ZCh Police znajdziesz tutaj

Grupa Azoty zajmuje drugą pozycję w UE w produkcji nawozów azotowych i wieloskładnikowych, a takie produkty jak melamina, kaprolaktam, poliamid, alkohole OXO, czy biel tytanowa mają również silną pozycję w sektorze chemicznym znajdując swoje zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 9,62 mld zł w 2017 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT Police, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR