pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Matt41

Matt41

Ostatnie 10 wpisów
To prawdziwa perełka dziennikarstwa przez duże D

"Po dwóch i pół miesiąca nadal nie wiadomo, na jakim etapie jest ten proces".

Otóż doskonale wiadomo od dwóch i pół miesiąca że jesteśmy na etapie due diligence

Moderator:
usunięto treść niezgodną z regulaminem

DD przy tak dużych biznesach zwykle trwa 2-3 miesiące licząc od udostępnienia informacji, następuje badanie, pojawiają się dodatkowe pytania, itd, do momentu otrzymania przez inwestorów raportów. Raporty takie są czytane i podejmowane są decyzje, na co też trzeba liczyć minimum miesiąc. Zwykle następuje złożenie oferty wstępnej, więc pewnie pod koniec maja będzie komunikat o ich spłynięciu lub odstąpieniu potencjalnych inwestorów od rozmów. Ale trzeba pamiętać, że od ofert wstępnych do dealu jeszcze daleka droga.

Fakt, wracają, a sądząc po ostatnich obrotach możliwe że nadal dokupują. O ile nie przekroczą progów raportowych to pewnie zobaczymy dopiero po stanach na 30.06.2019.

Ciekawe że weszli do GNB, a nie IDA, a były to informacje na 29.12.2018 więc przed publikacją 17.01.2019 planu połączenia, i przy znanym wówczas przejściu na notowania w 2 fixingach.

Ciekawe też że OFE Bankowy wyskoczył z części GTN a wszedł w GNB. Nieznane są ścieżki myślowe "zarządzających".

Na teraz, rozjazd ceny IDA i GNB względem parytetu zawartego w podpisanym planie połączenia wynosi około 64% (4,45*0,185=0,82 i 0,82/0,5=1,64)

Widzę dwie dość logiczne przyczyny:

1. brak 100% pewności co do tego, że połączenie zostanie doprowadzone do końca - na zasadzie braku zaufania, gdyż ruch ten jest w równym interesie wszystkich akcjonariuszy obu banków
2. notowanie GNB na 2 fixingach, co utrudnia handlowanie - pogarsza płynność obrotu co zwłaszcza w przypadku załamania się rozmów z potencjalnymi inwestorami oznaczałoby trudność w wyjściu z inwestycji, jednak długoterminowo myślę że banki odbudują się do 0,8-0,9 wartości księgowej nawet w razie braku dogadania się z inwestorami.

Oczywiście, może też być coś o czym nie wiemy, jakieś trupy w szafie, ale to mało prawdopodobne, bo po treści raportów okresowych i bieżących spółek z grupy widać obfite spisywanie rezerw oraz wręcz pewną nadgorliwość raportowaniu wszystkiego do czego ewentualnie mogłaby się czepić KNF.

Ja mam w związku z tym akcje GTN i GNB (więc mogę być nieobiektywny) i czekam na dalszy rozwój sytuacji.

Sytuacja z Altusem trochę mi przypomina casus Immoeast który był kiedyś notowany na GPW. Kurs spadł do poziomu groszowego po publikacji raportu analitycznego wieszczącego upadek. Kto pamięta?

To jest równie interesujący komunikat, mówiący sam za siebie.

Sprzedaż akcji. Spółka poinformowała o sprzedaży akcji przez osobę zobligowaną do raportowania w dniach:
- 8 kwietnia 2014, 7000 akcji po średniej cenie 85,75 PLN za akcję

- 9 kwietnia 2014, 16453 akcji po średniej cenie 86,07 PLN za akcję

- 11 kwietnia 2014, 1547 akcji po średniej cenie 85,26 PLN za akcję .

Patrząc na obecną sytuację i pomijając zabawy w jakże lubianą lecz śmiechu wartą tzw "analizę techniczną" :) ciekawe jest kto aktualnie wyskakuje z akcji...

Chciałem przypomnieć, że pod koniec 2010 roku (ale ten czas leci :) THC sprzedał 5 mln akcji RDL funduszom po 9,50 zł za sztukę. Hehehe.

Z zainteresowaniem obserwuję Solar. Jedna intrygująca rzecz to była wyjątkowo wysoka marża, dużo wyższa niż średnia w branży. Zastanawiałem się na ile jest do utrzymania. Odpowiedź przyszła dosyć szybko. Ale może spółka odrobi wyniki w Q4?

Druga kwestia to moment cash-outu, który rzadko bywa dobierany przypadkowo. Wyszli ze znacznych pakietów przy takim słabym rynku, widocznie nie chcieli czekać na poprawę nastrojów na IPO. Ciekawe co stwierdzi rewident do spraw specjalnych. Czy sprawozdania i prognozy były jeszcze przygotowane w miarę rzetelnie, a biznes się sypnął nieszczęśliwym zbiegiem okoliczności zaraz po ofercie, czy już miało miejsce rzeźbienie? Tak czy inaczej, interesujące...

Jak na spółkę która generuje całe 3 mln zł zysku netto obecna kapitalizacja ponad 100 mln zł wygląda trochę strasznie i trochę śmiesznie.

Oczywiście nowy zarząd ma szansę spółkę rozwinąć, ale na efekty w tej trudnej branży trzeba bedzie trochę poczekać. Anonsowane transakcje powinny zwiększyć biznes, ale też stosownie rozwodnią obecnych akcjonariuszy. Temat ciekawy, warto obserwować co się będzie działo...

No widzę że nie pamiętacie tego wiekopomnego artykułu mistrza Sieranta sprzed 100 lat :(

A ironiczna konkluzja była taka, że jest radziecka fabryka samowarów, z której pracownicy oczywiście kradną i wynoszą części, ale jak by te części nie składać, to zawsze wychodzi kałasznikow :)))

Informacje
Stopień: Ośmielony
Ostatnia wizyta: 5 grudnia 2019 13:18:12
Liczba wpisów: 28
[0,01% wszystkich postów / 0,01 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 1,903 sek.

AD.bx ad3a
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d