pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Padre Ricco

Padre Ricco

Ostatnie 10 wpisów
Witam
Czy mógłbym prosić o przeanalizowanie ostatniego raportu kwartalnego BFT? Nie bardzo go rozumiem. Niby wszystko ładnie rośnie: sprzedaż, zysk ze sprzedaży i EBIT, aż tu nagle poniżej EBIT-u "wyskakują" koszty finansowe w wysokości 52 mln....Think
W efekcie zysk brutto i netto są bliskie 0.
Tymczasem w bilansie nie widzę drastycznego wzrostu salda kredytów. Czy ktoś mądrzejszy ode mnie mógłby spróbować wyjaśnić to zjawisko?
Będę serdecznie wdzięczny.

Nie dramatyzowałbym tak. To przecież efekt wprowadzenia MSSF 16, który znacząco zwiększył zobowiązania w bilansie spółki. Nie pogorszyło to jednak sytuacji finansowej CCC. Biznesowo nic się nie zmieniło. Zmienił się jedynie wskaźnik Altmana, ale to raczej efekt tego, że pan Altman nie był w stanie przewidzieć tak istotnej modyfikacji standardów sprawozdawczości finansowej, a nie efekt pogarszającej się sytuacji CCC.
Swoją drogą, warto rozważyć czy SW nie powinien zmodyfikować swojego podejścia w tej kwestii. W przypadku spółek handlowych bazujących na umowach najmu lokali w centrach handlowych wskaźnik Altmana przestaje być miarodajnym miernikiem ich standingu finansowego po wprowadzeniu MSSF 16.

contrader_ napisał(a):
To co było w ostatnich kwartałach to już historia, liczy się stan bieżący i perspektywy. Można mnożyć wiele argumentów mniej i bardziej istotnych, ale ostatecznie kluczowy wg mnie jest portfel kontraktów.


Skoro dotychczas nie potrafili zarabiać na kontraktach, dlaczego w przyszłości mieliby potrafić? Czy w spółce zaszły jakieś istotne zmiany?

contrader_ napisał(a):
Czas pokaże kto miał rację, ja w każdym razie mam silne przekonanie że TORPOL przejdzie ten okres suchą stopą.

Z czego wynika Twoja wiara w Torpol? Ta spółka od 6 kwartałów regularnie ponosi straty. Niezależnie od poziomu osiągniętych przychodów.
Co czyni ją ciekawą okazją inwestycyjną wg Ciebie? Dlaczego mieliby przejść przez trudny okres suchą stopą, skoro już od 1,5 roku brodzą w sadzawce? Eh?

To, że 30 lip oraz od 28 sie do 4 wrz nastąpiła dystrybucja, nie ulega wątpliwości, pytanie brzmi "Dlaczego?", skoro spółka ma się coraz lepiej a wyceniana jest na połowę wartości księgowej.

Czy mógłbym prosić o profesjonalną analizę raportu rocznego?

Wyniki kwartalne wskazują na to, że sytuacja Izobloku zaczyna się powoli poprawiać: koszty maleją, operacyjny cash flow rośnie... Skąd w takim razie taka panika tuż po opublikowaniu raportu? Ktoś coś??

Nie obawiasz się, że zbankrutują zanim ktoś zdecyduje się na wezwanie?
Wydaje się to równie prawdopodobne, czy nie?

Czym się kierowałeś kupując Nową Galę?
Ja mam wrażenie, że ta firma zmierza donikąd.

bankrucik napisał(a):
strasznie wkurza mnie "ukrywanie" wstępnych wyników kwartalnych przez SPółki

do 20 każdego miesiąca muszą wpłacić zaliczkę CIT
do 25 każdego miesiąca muszą wpłacić VAT i wysłać JPK
czyli najpóźniej 25 dnia każdego miesiąca mają wiedzę o wstępnych wynikach... i wszyscy w spółce wiedzą i w urzędach Skarbowych i pewnie wielu "znajomych królika" a ty Akcjonariuszu czekaj.... puke_l puke_l puke_l dowiesz się jako ostatnithumbright


Mnie to również irytuje. To jest lekceważący stosunek do inwestorów.
Od jakiegoś czasu przebywam w Stanach i siłą rzeczy trochę więcej interesuję się tutejszym rynkiem. Właśnie zakończył się sezon podawania wyników półrocznych. Wszystkie najważniejsze spółki już dawno podały swoje wyniki za 2Q. U nas tak na dobrą sprawę dopiero zaczynają...

Informacje
Stopień: Oswojony
Dołączył: 5 stycznia 2010
Ostatnia wizyta: 28 maja 2020 09:10:53
Liczba wpisów: 30
[0,01% wszystkich postów / 0,01 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,463 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +106,66% +21 331,66 zł 41 331,66 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d