pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Padre Ricco

Padre Ricco

Ostatnie 10 wpisów
Tak więc zarabiają również gotówkowo hello1

anty_teresa napisał(a):

Podczas prac nad raportem dogrzebałem się z czego wynikają niskie przepływy operacyjne w II i III kw. Spółka zaczęła istotne kwoty lokować w obligacjach i traktuje to jako część działalności operacyjnej. Inaczej mówiąc zamiast gotówki mamy obligacje, które "schowały się" w aktywach finansowych.

Taką właśnie odpowiedź uzyskałem w dziale relacji inwestorskich XTB :)
"Aby mieć pełny obraz środków pieniężnych z działalności operacyjnej w cash flow musi Pan uwzględnić jeden czynnik, który zmieni Pana percepcję. Chodzi o lokowanie nadwyżek finansowych XTB w obligacje skarbowe i obligacje poręczone przez Skarb Państwa. W raporcie bieżącym nr 15 dot. wstępnych wyników za I półrocze 2020 pisaliśmy:
...tu screenshot...
Z kolei w raporcie bieżącym nr 16 poświęconym wstępnym wynikom za III kwartał 2020 pisaliśmy:
...tu też screen...
Jak porówna sobie Pan stan środków pieniężnych łącznie z obligacjami na koniec czerwca (812,7 mln zł) i na koniec września (880,7 mln zł) to zauważalny jest wzrost o 68 mln zł. Dla przypomnienia zysk netto za 3Q wyniósł 68,4 mln zł. Aktualnie środki pieniężne wydatkowane na zakup obligacji wchodzą nam w przepływy pieniężne z działalności operacyjnej co może prowadzić do wniosków jakie Pan wysunął. W rzeczywistości obraz jest taki, że XTB zarabia cashowo na działalności operacyjnej i równocześnie lokuje swoje nadwyżki gotówkowe w instrumenty finansowe posiadające wagę ryzyka 0% (obligacje skarbowe i podobne). Zastanowimy się wewnętrznie (i skonsultujemy z audytorem) nad zmianą sposobu prezentacji tych wydatków na obligacje (przesunięcie z działalności operacyjnej do inwestycyjnej).

Pozdrawiam,
Paweł Szejko"

Zastanawia mnie co takiego jest w modelu binesowym XTB, że EBITDA nie przekłada się wprost na free cash? Capexu przecież nie mają Pomimo świetnych wyniików w 2 i 3 kwartale cash operacyjny był ujemny. To oznacza, że wkładają mnóstwo gotówki w kapitał pracujący. I tu pytanie do znawców: co w przypadku XTB jest kapitałem pracującym? Na co go przeznaczają? Bo przecież zapasów chyba nie mają? Czyli saldo zobowiązań i należności? Ale z jakiego tytułu, wobec kogo? Czy ktoś mógłby się wypowiedzieć na ten temat? Anty_teresa?

spinor1 napisał(a):
Myślę, że korekta wzrostowa jest możłiwa,a potem konsola i decyzja co dalej.

Ja też myślę, że korekta wzrostowa jest możliwa. Myślę, że możliwy jest również brak korekty wzrostowej. Myślę, że możliwa jest także kontynuacja spadków jak i konsolidacja na obecnym poziomie. Myślę, że taki komentarz w stylu "myślę, że coś tam jest możliwe" niczego nie wnosi do dyskusji. Wszystko jest możliwe.

Dla kogo nieoczekiwanie, dla tego nieoczekiwanie...
Moderator:
wątki spółek nie służą do informowania o własnych transakcjach
Już wtedy, jeszcze przed rekordowymi wynikami, spółka była wyceniana absurdanie tanio, w okolicach wartości gotówki, którą mieli na koncie własnym. Nie trzeba było być Warrenem Buffettem, żeby to dostrzec.

Dzięki kojo!

Zastanawiam się nad słusznością Twoich argumentów. Gdyby to była kwestia podatku odroczonego, czy w dłuższym terminie nie widzielibyśmy wyrównania stawki do rzeczywistej? Wydaje mi się, że w takiej sytuacji w jednych okresach matematycznie wychodziłoby powiedzmy 30%, w innych załóżmy ok. 10% i w sumie narastająco wyszłaby bieżąca stopa podatkowa = ESP, czyż nie? Tymczasem w przypadku Seleny regularnie od 2012 roku ESP wychodzi znacznie powyżej 20% (z wyjątkiem 2013 r.).

Czy ktoś wie może dlaczego od kilku lat Selena płaci niemal 30% podatku dochodowego? Tak przynajmniej wynika z proporcji wyniku netto do wyniku brutto, ale może czegoś tu nie ogarniam...?
Prosiłbym o pomoc kogoś mądrzejszego.

"Jeśli chodzi o koszty, to w 2019 rosły one proporcjonalnie do wzrostu przychodów - koszty wynagrodzeń o 14,7 proc., koszty sprzedaży o 11,8 proc. a koszty ogólnego zarządu o 9,0 proc."

Skoro przychody wzrosły o 8%, to gdze ta proporcjonalność? Na moje oko koszty rosły szybciej niż przychody.

Miałbym prośbę do anty_teresa
W swojej grudniowej analizie (w której doskonale opisałeś wpływ MSSF 16, za co serdecznie dziękuję hello1) napisałeś, że "Można się zatem zgodzić z zarządem, że sytuacja finansowa spółki jest bezpieczna.". Czy mógłbym Cię prosić o rewizję tego stwierdzenia, przy założeniu, że wakacje 2020 mogą być dla spółki baaardzo nieudane? Wydaje mi się, że nawet jeśli Polacy będą wyjeżdżać gdzieś na wakacje, to raczej w kraju i raczej nie transportem lotniczym. To może zmniejszyć wpływy Q2 i Q3 o 60-80%, 90%? Jestem ciekaw jak to może wpłynąć na długoterminową perspektywę rozwoju spółki i przede wszystkim krótkoterminową perspektywę utrzymania płynności.
Będę wdzięczny za choćby kilkuzdaniową analizę.

Zyski kasyn nie maleją. W Las Vegas wciąż stawiane są coraz większe, coraz bardziej luksusowe hotelo-kasyna. Jakoś im się to opłaca, choć 90% klientów traci...

Informacje
Stopień: Oswojony
Ostatnia wizyta: 25 listopada 2020 08:15:35
Liczba wpisów: 41
[0,01% wszystkich postów / 0,01 postów dziennie]
Punkty respektu: 6

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,393 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +130,29% +26 057,90 zł 46 057,90 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d