Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Padre Ricco

Padre Ricco

Ostatnie 10 wpisów
contrader_ napisał(a):
To co było w ostatnich kwartałach to już historia, liczy się stan bieżący i perspektywy. Można mnożyć wiele argumentów mniej i bardziej istotnych, ale ostatecznie kluczowy wg mnie jest portfel kontraktów.

Skoro dotychczas nie potrafili zarabiać na kontraktach, dlaczego w przyszłości mieliby potrafić? Czy w spółce zaszły jakieś istotne zmiany?

contrader_ napisał(a):
Czas pokaże kto miał rację, ja w każdym razie mam silne przekonanie że TORPOL przejdzie ten okres suchą stopą.

Z czego wynika Twoja wiara w Torpol? Ta spółka od 6 kwartałów regularnie ponosi straty. Niezależnie od poziomu osiągniętych przychodów.
Co czyni ją ciekawą okazją inwestycyjną wg Ciebie? Dlaczego mieliby przejść przez trudny okres suchą stopą, skoro już od 1,5 roku brodzą w sadzawce? Eh?

To, że 30 lip oraz od 28 sie do 4 wrz nastąpiła dystrybucja, nie ulega wątpliwości, pytanie brzmi "Dlaczego?", skoro spółka ma się coraz lepiej a wyceniana jest na połowę wartości księgowej.

Czy mógłbym prosić o profesjonalną analizę raportu rocznego?

Wyniki kwartalne wskazują na to, że sytuacja Izobloku zaczyna się powoli poprawiać: koszty maleją, operacyjny cash flow rośnie... Skąd w takim razie taka panika tuż po opublikowaniu raportu? Ktoś coś??

Nie obawiasz się, że zbankrutują zanim ktoś zdecyduje się na wezwanie?
Wydaje się to równie prawdopodobne, czy nie?

Czym się kierowałeś kupując Nową Galę?
Ja mam wrażenie, że ta firma zmierza donikąd.

bankrucik napisał(a):
strasznie wkurza mnie "ukrywanie" wstępnych wyników kwartalnych przez SPółki

do 20 każdego miesiąca muszą wpłacić zaliczkę CIT
do 25 każdego miesiąca muszą wpłacić VAT i wysłać JPK
czyli najpóźniej 25 dnia każdego miesiąca mają wiedzę o wstępnych wynikach... i wszyscy w spółce wiedzą i w urzędach Skarbowych i pewnie wielu "znajomych królika" a ty Akcjonariuszu czekaj.... puke_l puke_l puke_l dowiesz się jako ostatnithumbright

Mnie to również irytuje. To jest lekceważący stosunek do inwestorów.
Od jakiegoś czasu przebywam w Stanach i siłą rzeczy trochę więcej interesuję się tutejszym rynkiem. Właśnie zakończył się sezon podawania wyników półrocznych. Wszystkie najważniejsze spółki już dawno podały swoje wyniki za 2Q. U nas tak na dobrą sprawę dopiero zaczynają...

Yaroman napisał(a):

...koszty transakcyjne w ciągu minionego roku wyniosły 2,5%...

Witam
Niedawno trafiłem na Twoje forum i trochę je przestudiowałem. Sporo cennych lekcji. Dziękuję!
Podziwiam Cię za wytrwałość, 5 lat!

Czy Twój wynik roczny, te 3,2%, uwzględnia koszty transakcyjne, czy faktyczny wynik wyniósł 0,7%?

"Głębokość bieżącej korekty będzie miała istotny wpływ na potencjalny zasięg wzrostów w przypadku wybicia szczytu." - to jeden z tych komunikatów w stylu "kurs pójdzie w górę, lub ewentualnie spadnie, no chyba, żeby miał się utrzymać na dotychczasowym poziomie"...
Jaki wpływ? W którą stronę? Czy głęboka korekta będzie oznaczała duże wzrosty po przebiciu szczytu, czy też odwrotnie, niewielkie? Ile to jest "głęboka korekta"? Jeśli zejdzie o 10 zł to o ile wzrośnie po wybiciu szczytu? Itd...
Czy Pan Analityk nie pokusił się o więcej szczegółów celowo, żeby potem nie można mu było w łatwy sposób pokazać, że się pomylił...?

Informacje
Stopień: Ośmielony
Ostatnia wizyta: 12 listopada 2018 16:45:29
Liczba wpisów: 28
[0,01% wszystkich postów / 0,01 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,178 sek.

AD.bx ad3a
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d