pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

krzabr

krzabr

Ostatnie 10 wpisów
Krewa, na Ukrainie planują zrobić ustawę o obrocie ziemią rolną. Jak widziałem jej wstepne założenia, to przecierałem oczy ze zdumienia ile tego kraju chcą obrabować i jak mocno to wesprze tamtejsze latyfundia.
Możesz coś na ten temat więcej powiedzieć?

Witam Pawle. Mogę prosić o oszacowanie wpływu wprowadzenia podatku od FIZów na zmiany zysku netto osiąganego przez KRUKA? Czy będzie to nieznaczna róźnica czy większa, powiedzmy kilkunastoprocentowa?
Dziękuję i pozdrawiam Chris

Na Zakarpaciu dymisję złożył Gennadij Moskal.
Najciekawsze są powody odejścia. Cytując różne źródła:

Brak kontroli nad bojówkami paramilitarnymi.
Oligarchia blokująca jakiekolwiek niekorzystne dla siebie decyzje.
Masowy przemyt.
Brak jakiejkolwiek kontroli władzy centralnej nad regionem.
Wspieranie separatyzmu przez rządy Węgier i Słowacji.


De facto powstaje nam zakarpacka republika ludowa bez jednego wystrzału.
Co ciekawe w Polskich mediach przeszło to bez echa.

Sława Ukrainie? Ba, Sława!

Do szans można dodać prowadzenie kanałów na youtube i w mediach społecznościowych - jak ostatnio kalego. Co jak co ale za takie partnerstwo powinni zarobić :-)

@Mayamak - posiadasz jeszcze ten dokument sądowy? Przyznam że przyda się on w mojej pracy magisterskiej.
Pozdrawiam KA

Widziałem stronkę mają po Polsku a to duży plus. Ale przydałoby się takie omówienie wyników co kwartał po Polsku - takie jak daje np. PegasNovosens. Niby to niewiele ale wtedy spółka stanie się o wiele bardziej bliska dla Polskich inwestorów i spekulantów.

Obroty na tej spółce są w miarę, w miarę więc ktoś się nią jednak interesuje. Dodatkowo płacą dobre dywidendy, mają dobre marże i stopniowo wchodzą na rynek Polski więc zainteresowanie inwestorów też będzie rosło. Mam nadzieje że kiedyś zaczną robić choćby komentarz do wyników po Polsku.

Poszukaj Trading Jam Session. Wiem że oni robią tego typu spotkania aby sobie razem potradeować i pogadać.

Próbowałeś te dane zimportować z Moneya lub Biznesradara?
Z tego co pamiętam GPW też prowadzi taką statystykę.

Brawo ;-) Zarząd zasłużył na tą nagrodę jak mało kto ;-)

Produkt istotnie jest słabszy - ale jednak działa, sam testowałem go na stronach Urzędów miast gdzie go wprowadzili i na proste zapytania bot odpowiadał.

Co do samej spółki to do końca nie wiadomo czemu tak się stało - podejrzewam że po prostu były inne założenia zarządu jeśli chodzi o rozwój. Tak czy siak strata w zysku netto w spółke jest już coraz bliższa zeru ;-)

Zastanawia mnie gdzie jest limit szybkiego dwucyfrowego wzrostu przychodów przez spółkę. W tym tempie to za kilka lat będą jednymi z największych w sektorze IT na naszej giełdzie ;-)
I bardzo mnie to cieszy bo jej Prezesi ciężko pracowali na ten sukces.

Witam. Co do wymogów wejścia na NC to giełda napisała nawet o tym poradnik (link).

Co do praktycznych aspektów z którymi spółki miały sporo męczarni (wiem to z wywiadów które publikuję czasem na blogu) to jest ich kilka. - Chodzi głównie o te które zajmują dużo roboty i warto mieć je zrobione zanim zgłosisz się do autoryzowanego doradcy.

- Przekształcenie spółki w spółkę akcyjną z odpowiednim statutem, jakąś RN i najlepiej kapitałem akcyjnym na poziomie 0,5 mln zł.
- Pełna Księgowość i bilansowość - podobna do tej którą widzisz w sprawkach ze spółek od NC.
- Warto również przygotować biznesplan i wycenę firmy aby wiedzieć na czym się stoi przed rozmową z Autoryzowanym doradcą a później z DM i TFI...

Jak coś to służę pomocą ;-)

Moment na kupno jest trudny - zresztą prawie zawsze na giełdzie jest trudno. Przeszkadzają nam posunięcia polityczne rządu i ogólny zły sentyment na naszej giełdzie. Dodatkowo problemy są z sektorem bankowym i nowymi regulacjami które zrobią w wielu sektorach duże zamieszanie.

Chociaż ma to drugi koniec. Na naszej bananowej nadal można ustawiać krótkie pozycje na niektórych spółkach. Dodatkowo niektóre sektory powinny bardzo dużo zyskać na decyzjach rządu np. deweloperzy, windykatorzy,okołogórnicza, branża podatkowa, część eksporterów.

Generalnie ja teraz unikam długich pozycji, ale jeśli masz dokładny plan i pomysł jak zarządzać ryzykiem na takim rynku to możesz próbować rozgrywać niektóre spółki.

Alternatywą jest kupienie akcji na bardzo długi termin, pytanie czy wytrzymasz tak długi okres?

Warto obserwować Kopex zaraz po raporcie. Wycena jest bardzo nisko - wystarczy spojrzeć na wskazania automatu ze stockwatcha i moim zdaniem po uspokojeniu się sytuacji sentyment do spółki powinien się poprawić. Zwłaszcza jeśli partia rządząca dotrzyma obietnic danych górnikom.

Pragnę wszystkim przypomnieć że już w piątek odbędzie się WZA w spółce matce PBG - dotyczące postępowania restrukturyzacyjnego oraz emisji akcji. Niby to informacja nie związana ściśle z Rafako ale od jej wynik może mieć wpływ na kurs.


Zgadzam się z przedmówcami co do przyszłości Grecji i być może całej UE.

Musi nastapić umorzenie fługów lub Greekxit , w chwili obecnej Grecja nie jest w stanie spłacić swoich długów bez częściowego ich umorzenia i znacznego wydłużenia spłat.

Niestety lekarstwo aplikowane przez Eurogrupę jest jeszcze gorsze, bo niby na czym Grecja ma odbudować gospodarkę? Na ciągłym podwyższaniu podatków, upaństwowionej gospodarce, zwiększaniu zadłużenia i benefitach socialnych? To nie zadziała.

Sam Greekxit spowoduje że gospodarka ludność Grecji szybko sobie przypomni co to hiperinflacja i rabunek oszczędności, dodatkowo KE bedzie musiało w jakiś sposób ukarać grecję za samowolkę aby inym krajom południa nie zachciało się opuszczać strefy euro. Więc ludność poprze prawicowych ekstremistów i przez izolację gospodarczą będzie gorzej niż jest w takim scenariuszu.

Smutne jest również to Niemcy za pomocą Euro poprawiają konkurencyjność eksportu oraz obniżają dług, jednak drugą stroną są biedniejsze kraje UE które obrywają poprzez deficyt handlowy, drenaż mózgów słabą konkurencyjność gospodarek oraz boom-burst.

Ten system nie bedzie działał dopóki nie wprowadzi się znacznych reform, niestety politycy wolą okupować stołki w brukseli za gruba kasę.

Swoją droga, warto przeczytać jak Niemcom udało się obniżyć dług z czasów wojny, szkoda że grecji na to nie pozwalają

pulshistorii.pb.pl/4213249,426...

Szefowsto IAI od dawna informowało na różnych spotkaniach branżowych że planuje upłynniać swoje akcje nie przekraczając jednak progu 51%. Zamierzając też wypłacić niereinwestowany zysk w formie dywidend.

Marketing też mają dość dobry, również ten skierowany do inwestorów - o tym wszystkim pisałem w analizie u siebie na blogu.

Krewa, dostałem taką odpowiedz po napisaniu maila we wskazane miejsca. Ciekaw jestem czy się wywiążą z obietnicy.


Cytat:
Re: Three questions to IR
Print
today at 12:21
Дмитрий Бабаев <d.babaev@c-consulting.com.ua>

Hello.
Thanks for your questions.


I’m sorry, I cannot discuss management plans in letters to separate shareholders, but I promise that first two questions will be answered in the annual report at the end of this month.


Renewal of contract with our Polish-spoken IR is a matter of discussion right now and our feedback about it is very important for us.


Sincerely yours,
Dmytry Babaevhttp://c-consulting.com.ua

Napisałem na te dwa maile, zobaczę co odpiszą ;-)
Krewa - Serdeczne dzięki za pomoc, dobry z ciebie chłop ;-)

Orientuje się ktoś kto jest odpowiedzialny za relacje inwestorskie w Agrolidze?
Mam kilka pytań i chcę im wysłać maila, tylko do kogo go skierować skoro kontakt dla IR nie działa ? ;-)

Spoko, tylko kolego najpierw zawsze pisze źródło ;-)

www.stockwatch.pl/komunikaty-s...
Kod:
MOD:Podmieniono link na wewnętrzny

Ciężko prognozować coś na tak długi okres czasu, świat się obecnie zbyt szybko zmienia na takie zabawy ;-)
Jedyne co to przychodzą mi na myśl trzy rzeczy:

- Założenie własnej firmy bazującej na przepływach odsetkowych np. wynajmującej nieruchomości, licencjonujących treści, posiądających treść za która użytkownicy zapłacą lub obejrzą reklamy, bądz kredytowej.

- Zainwestowanie kasy w fundusze z dobrą średnią wieloletnią (w ameryce znajdzie się kilka takich)

- Nauczenie się zarządzać aktywami samemu, wbrew pozorom to nie aż takie trudne. W twojej sytuacji będzie przydatne opanowanie metody analizy top-down oraz strategicznej alokacji aktywów np. za pomocą cykli koniunkturalnych lub delty vicksella.

To NewConnect - na tym rynku różne cuda się dzieją ;-)
Spójrz choćby na dywergencję zysk do kursu na ATCCARGO, więc prolog nie jest jedyny w tym sektorze który ma takie dziwne zachowania kursu ;-)

Wskaźniki OBV, PVT, A/D. Spoglądanie na wykres świecowy i wolumen. Bądz przejrzenie arkusza zleceń dla danego waloru ;-)

www.globalresearch.ca/grandmas...

Ktoś jest w stanie potwierdzić lub zdementować te dane? Bo jeśli okażą się prawdziwe to Car dokonał mistrzowskiego posunięcia i w praktyce już teraz ograł zachód.

Sierpico - przy założeniu że te 4ry lata Ukraina przeżyje, bo obecnie oligarchowie kradną tam wszystko co ma jakąkolwiek wartość.

@Kasztan
www.e-podatnik.pl/artykul/dora...

www.e-podatnik.pl/artykul/dora...

A co do sprawek jednostkowych - przydają się one jeśli struktura grupy jest skomplikowana żeby wiedzieć skąd się biorą przepływy w grupie i czy spółka nie zamiasta faktur pod dywan ;-)

O spadki na JSW nie masz co się martwić ;-) fundamentalnie wygląda to bardzo źle moim zdaniem, zwłaszcza szybko rosnące straty i gotówka wielkości 1 mld, która stopniała w ciągu roku o połowę ;-)
Problem jest natomiast z samą płynnością i spreadami tych kontraktów na Shorty.

Inna sprawa że taniejąca ropa zmieni wyniki na marżach wielu spółek, to może być dyktando wielu wyników ;-)

tvn24bis.pl/ze-swiata,75/rosyj...

Wygląda na to że zachodnie sankcje zwykłych Rosjan niespecjalnie bolą

Fajnie że ktoś się podjął tego tematu, zwłaszcza że Energetykę w Polscee w niedługim czasie czekają wielkie zmiany ;-)

Odniosę się do kilku twoich punktów:

Cytat:
1) Przyszłej budowy elektrowni jądrowej w Polsce - kto ma to zrobić i dlaczego notowane na GPW spółki energetyczne w części będące własnością Skarbu Państwa nie powinny tego robić.


- Znając życie zrobi to jakiś Państwowy moloch, powód oczywisty osoby skorelowane z rządem będą mogły na takiej budowie sporo zarobić. W sumie każda wielka inwestycja infrastrukturalna w Polsce tak własnie wygląda, to czemu teraz ma być inaczej ?

Cytat:
2) Czy Polska może i w jakim czasie oraz w jaki sposób zrezygnować z węgla jako podstawowego surowca energetycznego - w szczególności węgla brunatnego, który jest wyjątkowo mało przyjazny dla środowiska.


Moim zdaniem pytanie powinno brzmieć kiedy i jakim kosztem ?
Zmuszą nas do tego unijne normy środowiskowe, miałem okazję pracować przez pewien czas w pewnej elektrociepłowni i widziałem jak kilka lat temu normy środowiskowe/prawne wymuszały zmiany konstukcyjne tj. budowy elektrofiltrów, użycie biomasy, rezygnacja z bioetanolu itd....
Podejrzewam że większość przyszłych modernizacji będzie szła właśnie w tym kierunku. W budowę nowych elektrowni konwencjonalnych nie wierzę ;-)

Cytat:
3) Jak zlikwidować monopol Państwa w masowej generacji energii i ciepła, i stworzone struktury pionowe, czyli kopalnictwo surowców energetycznych połączone z generacją i dystrybucją. Szanując interesy strategiczne Polski, nie mogę oprzeć się wrażeniu, że stworzony został jakby państwowy kartel energetyczny.


Nie wypowiadam się bo mnie zamkną :D. Odnośnie Polskich starań w sprawie bezpieczeństwa energetycznego (w skali UE) polecam przeczytać felietony Szczęśniaka, gość pisze dużo sensowych rzeczy w tym temacie często z pierwszej ręki.

Cytat:
4) Jakie mogą być najkorzystniejsze dla Polski i nas jako obywateli struktury uzależnienia od dostawców surowców energetycznych. Każdy import tworzy struktury uzależniające, niezależnie od tego, czy importujemy ropę, węgiel, uran, czy gotową energię poprzez sieć.


Budowa energetyki zrównoważonej poprzez wsparcie dla rozwoju energetyki gazowej, geotermalnej, atomowej..... Zliberalizowanie rynku energetycznego i zmniejszenie barier prawnych aby mogły na niego wejść nowe prywatne podmioty i inwestorzy.

Cytat:
5) Jaka jest przyszłość generacji energii ze źródeł odnawianych w Polsce; w tym rozdział zezwoleń emisyjnych na CO2.


Polecam zapoznać się z tym wywiadem. Co prawda jest on o metalurgii ale pokazuje skalę i kierunek unijnych regulacji. Prawda jest taka że oni tymi regulacjami wymuszą rozwój energetyki odnawialnej kosztem portfeli konsumentów i podatników.

Cytat:
6) Inne zagadnienia będące w polu zainteresowań uczestników Forum i inwestorów.


Tak mam jednov i proponuje je dodać ;-)

Cytat:
7) Modernizacja sieci energetycznej i liczników energii.


Do 2020 na tym polu czeka nas rewolucja i na tych ogromnych przetargach niektóre firmy notowane na GPW mogą sporo zarobić, moim zdaniem warto się temu przyjrzeć.

Pojawił się mały raport, a nim są napisane następujące informacje:

Cytat:

NOT FOR RELEASE, PUBLICATION OR DISTRIBUTION, DIRECTLY OR INDIRECTLY, IN OR INTO THE UNITED
STATES OF AMERICA, CANADA, JAPAN OR AUSTRALIA
4 November 2014, Luhansk, Ukraine
Current report 04/11/2014
UPDATE ON THE RESULTS OF THE MILITARY CONFLIC ON AGROTON
Based on the provisions of the relevant laws and regulations, and aiming at keeping
its shareholders and the investment public at large updated with current
developments, the Board of Directors of Agroton Public Ltd (“Agroton”, the
“Company”) announces that despite the Company’s best efforts to undertake a
normal production and harvesting campaign this year, the military conflict in
Luhansk region continues to significantly impact and disrupt its operations.
Agroton’s poultry business, entirely located on the territory controlled by
separatists, will be discontinued. This will result in over USD 15 million in written off
assets. Agroton is unable to sustain this business line due to day-to-day bombings,
artillery events, gas disruptions and electricity outages.
Furthermore, the Company is unable to control and has limited access to
approximately 20,000 hectares of its land due to the presence of armed separatist
groups there. These 20,000 hectares are located on territory controlled by armed
militia groups who are unpredictable to deal with, often uncooperative or outright
hostile.
As a consequence of the separatist military conflict with the Ukrainian military in
the region where the Company is located, several vital roadways and railway
connections for the Company have been destroyed. Agroton now carries addition
distribution expenses at the level of USD 30-50 per tonne of harvested agricultural
crops as no one is willing to take delivery from the Company’s facilities due to the
regional military situation.
There may be additional material write-offs of assets that are located on the
territory controlled by armed separatist groups. The Company will make further
announcements as soon as it is in a position to evaluate the effect of the
aforementioned events on its financial condition and its financial results for this
fiscal year, or when further material developments occur.

Zajebisty portfel i blog. Brawa dla ciebie że piszesz też wprost o porażkach oraz jesteś w stanie powiedzieć dlaczego masz w portfelu daną spółkę, w dodatku robisz fajne analizy ;-)

Pozdrawiam Krzabr.

Witam, moje pytanie nie dotyczy tej spółki ale widzę że wątek jest o zadłużeniu więc tu je zadam.

Potrzebuję: zadłużenia oprocentowanego, długu finansowego netto i długu netto.
Domyślam się że to pierwsze to zoobowiązania LT, ale co do pozostałych to nie mam pojęcia ;-)

Kolejna rzecz podałeś wkaźnik pokrycia nadwyżką finansową, możesz podać na niego wzór ?

Pozdrawiam Krzabr

Jakim programem wizualizujesz portfel i zyski na nim ?

Ze skuteczności czy rozmiaru sankcji nakładanych na Rosję można się smiać, jednak widać że uderzyły one bardzo mocno w dwa istotne sektory dla Ruskiej gospodarki: Sektor Bankowy oraz Paliwowy.

Cytat:
Przecena rosyjskiej waluty nabiera tempa. Za dolara trzeba już zapłacić 40 rubli, za euro 50. Na rynku spekuluje się, że deprecjacja byłaby znacznie głębsza, gdyby nie działania banku centralnego. Na jego stronie internetowej (www.cbr.ru/eng) widnieje informacja, że tylko 3 października wydano 980 mln USD w celu zahamowania słabnięcia rubla.
- Działania rosyjskiego banku centralnego nie gwarantują, że rubel przestanie dalej słabnąć - ocenia Władimir Ostakowskij, moskiewski analityk Bank of America.
Agencja Bloomberg podaje, że od początku 2014 r. do 26 września rosyjskie rezerwy walutowe stopniały o 11 proc. do 456,8 mld USD (dane nie uwzględniają ostatnich interwencji). Analitycy silną deprecjację rubla wiążą z sankcjami oraz spadającymi cenami ropy naftowej. Notowania odmiany typu Brent znajdują się na ponad dwuletnim minimum oscylując w okolicach 92 USD za baryłkę.
Panikę inwestorów widać również na rynku długu. Rentowności rosyjskich obligacji skarbowych zapadalnych w 2027 r. rosną dziś trzeci dzień z rzędu do ponad 9,60 proc. Agencja Bloomberg podaje, że od czasu wybuchu rosyjskiej agresji na Ukrainie rentowność rosyjskiego długu wzrosła o 1,24 pkt. procentowych.


Żródło Parkiet.

Fajny temat się tutaj rozpoczął to i ja wrzucę tu swoje trzy słowa ;-)

Standard złota - jak dla mnie nikt nie odważy się go wprowadzić no może oprócz Szwajcarów jeśli poparliby taki pomysł w referendum.
Powód ? Nikomu się to nie opłaca - Pieniądz fiduncjarny jest dobry dla państwa bo ono może spokojnie dalej się zadłużać, dobry dla banków bo dzięki temu mogą sprzedawać ryzykowne kredyty plus kumulować smieciowe aktywa które dają wyższe odsetki, samemu społeczeństwa bo dzięki temu na kredyt mogą kupić znacznie więcej, dodatkowo nie boli to tak jak oszczędzanie itd kolejka jest długa ;-)

Jak dla mnie to Chiny skupują złoto po to aby mięc więcej rezerw odpornych na inflacje oraz spowodować że Yuan będzie bardziej godną walutą w handlu międzynarodowym co wesprze Chiński Eksport oraz import surowców na które kontrakty będą rozliczane w Chińskiej walucie.

A Greenspan to taki kameleon w 1966 napisał artykuł złoto i wolność gospodarcza, za fedu był zwolennikiem minimalnych stóp, a teraz znów zmienia barwy więc nie traktuje go poważnie.

Programy stymulacyjne - W mojej opinii to FED w razie potrzeby np. "ratowania gospodarki" , wprowadzenia płynności do systemu bankowego, ratowania budownictwa na terenie USA, ratowania too big too fail itd. Nikt specjalnie się nie będzie wachał przed użyciem luzowania ilościowego, tworzeniem złych banków, zasileniem płynnością czy nawet uzyciem nowych narzędzi jak derywatyw na rynku OTC itd.

A jak to może się skończyć ? Hiperinflacją i wymianą waluty na nową, było to przerabiane wielokrotnie w historii.

To ja się podejmę tego tematu ;-)
Jak dla mnie część hutnicza jest już stracona, dlaczego tak myślę ? Odpowiedz jest tutaj.

Stalownie i kształtownie również mają ciężko ze względu na normy środowiskowe, droga energię, ale jednak mają dodatnie dynamiki wzrostu. Np. Stąporków czy alumast.

W branży są również hurtownicy i na nich można próbować stawiać. Bądz zainwestować w metalizację, galwanizację czy kompozyty są takie firmy na naszej GPW ;-)

kresy24.pl/55830/zdrada-kule-d...

Ciekawa relacja, wynika z niej że opóźnianie AT na Ukrainie było celowe...


Co do ISIL to Amerykanie i Saudzi zapewne myśleli że dzięki nim będą mieli straszak na bliskim wschodzie, na Syrię czy Iran, jednak jak widać dobrali sobie kolejnt raz trefnego sojusznika.

wgospodarce.pl/opinie/15644-wo...

Fatalistyczny scenariusz dla Ukrainy na zimę, ale mam wrażenie że o to właśnie chodzi carowi, dotrwać separatystami do zimy i zamknąć gaz, ropę i rynek dla Ukrainy aby wybuchł nowy majdan. Patrząc że ostatnia ofensywa Ukraińców staneła pod donieckiem i ługańskiem wydaje się prawdopodobne że prędko ich stamtąd nie wykopią.

www.youtube.com/watch?v=F6wdRh...

Mały Offtop na poprawę humoru ;-)

wgospodarce.pl/informacje/1551...

Cytat:
Połączone deficyty fiskalny i quasi-fiskalny - w ocenie Asha - mogą sięgnąć -10 proc. PKB. MFW szacuje, że ukraiński PKB skurczy się w br. o -6,5 proc. rdr.
Ash nawiązuje do środowej wypowiedzi ministra finansów Ukrainy Ołeksandra Szłapaka, który powiedział, że niezależnie od MFW, Kijów chce przyciągnąć dodatkowe źródła finansowania i we wrześniu rząd zorganizuje konferencję darczyńców.
Według Szłapaka, cytowanego przez agencję Bloomberga, Ukraina chce rozszerzenia pakietu MFW, ale to wymaga przyjęcia nowego programu, co zajęłoby zbyt wiele czasu. 1 mld dol. z drugiej transzy MFW, którą Kijów ma otrzymać z końcem sierpnia, rząd zamierza przeznaczyć na finansowanie budżetu. Chciałby też kumulacji trzeciej i czwartej transzy Funduszu w jedną w wysokości 2,2 mld dol.


Ciekaw jestem kiedy na Ukrainie zapanuje hiperinflacja.

Zarząd PGS jest bardzo otwarty pod tym wzgledem, wystarczy tylko do nich napisać, powiedzieć czego będą dotyczyły pytania i umówić termin ;-)

W końcu Jankesi i UE sankcjami dopieli swego, w efekcie Ruscy będą z Chinami w bankach centralnych obracać własnymi walutami:
imc0.ru/rossiya/rossiya-i-kita...


Co do planowanego wejścia Rosji do Donbasu, to osobiście nie wierzę że Rosjanie to zrobią z prostego powodu. Ukraińskie "wojsko" ledwo sobie daje radę w Donbasie (wystarczy spojrzeć na mapkę od Scarrego czy ostatnie doniesienia prasowe) , straty są przerażające, a Ukraińcy inni niz Banderowcy używają wszelkich metod aby nie brać udziału w tej rzeźi, dezerterują, unikają poboru , wieją za granicęitd.

Tak więc po porażce Ukraińców z zamknięciem DLR w kotle, spłyną posiłki w Rosji dla separatystów i mają szansę się utrzymać do jesieni, przy okazji robiąc kolejne zasadzki, podkładając bomby i wysadzając rurociągi.

Na Jesień/Zimę Ukraina będzie w znacznie gorszej sytuacji, embarga dosłownie sparaliżują im gospodarkę, kasy nie będzie już skąd brać a Car będzie groził im odcięciem gazu, więcej do kolejnej rewolucji już nie będzie trzeba. W efekcie Oligarchiat będzie musiał siąść do stołu rozmów.

Może właśnie na tym polega taktyka Rosjan ? Maksymalnie sparaliżować ten kraj gospodarczo by powiedzieć w zimę sprawdzam ?

Separatyści poinformowali przez socialmedia powołując się na "niezależnego" eksperta o stratach strony ukraińskiej. Nawet jeśli je pokoloryzowali to są one naprawdę duże, nie brakuje też dezerterów:

Cytat:
TOTAL LOSSES OF THE PUNISHERS IN THE DONBASS in the period from May 2, 2014 to August 2, 2014 – 15,681 people, including:
9,321– killed, wounded
20 – prisoners
6340 – deserters
MORE DETAILS OF THE LOSSES OF THE PUNISHERS:
KILLED, WOUNDED – 9,321 people
PRISONERS – 20 people
including:
2,590 extremists of the Right Sector, for the most part of those who joined the National Guard of Ukraine, and also the losses of the military of the National Guard of Ukraine.
Head of the combat training of the National Guard, Major General Sergei Kulchitsky was killed near Slavyansk, Donetsk People’s Republic, Novorossia on May 29, 2014.
The National Guard "Chernihiv" battalion commander, Colonel Radievsky was killed in the city of Lysychansk, Lugansk People’s Republic, Novorossia on July 21, 2014.
The National Guard "Kirovograd" battalion commander, Lieutenant Colonel Snitsar was killed in the city of Lysychansk, Lugansk People’s Republic, Novorossia on July 23, 2014.
2150 Ukraine mercenary soldiers of Igor Kolomoisky (the battalions: "Dnepr", "Donbass", "Chernihiv", "Aydar", "Azov", etc.).
115 Officers of the Security Service of Ukraine (Alpha Group of the city of Sumy is completely destroyed, other Alpha Groups of the cities of Kiev, Poltava, Ternopil, Ivano-Frankivsk, Lviv, Rivne, Lutsk, Volyn, Vinnitsa, Zhitomir suffered heavy losses, etc.).
334 foreign mercenaries, including:
- "ASBS Othago" (Polish PMC) lost 139 people,
- "Greystone" (American PMC) – 44 people,
- "Academi" (American PMC, known as "Blackwater" until 2009) – 125 people,
- Baltic female snipers lost 26 people.
200 military men of the 95th Airmobile Brigade, the city of Zhytomyr
480 military men of the 25th Airmobile Brigade, the city of Dnepropetrovsk (Dnipropetrovsk)
480 military men of the 79th Airmobile Brigade, the city of Nikolaev (Mykolaiv)
490 military men of the 24th Mechanized Brigade, the city of Yavorov, Lvov region (Yavoriv, Lviv region)
190 military men of the 80th Airmobile Regiment, the city of Lvov (Lviv)
70 members of the 3rd Special Forces Regiment, the city of Kirovograd
30 members of the 8th Special Forces Regiment, the city of Khmelnitsky (Khmelnytskyi)
10 military men of the 10th Separate Brigade of the Special Forces of the Chief Directorate of Intelligence of the Ministry of Defence of Ukraine, the city of Kiev (Kyiv);
190 military men of the 93rd Mechanized Brigade, the the village of Cherkasskoyeh, Novomoskovskiy district, Dnepropetrovsk region (Cherkaskeh / Cherkaske Dnipropetrovsk province)
360 military men of the 72nd Mechanized Brigade, the city of Belaya Tserkov (Bila Tserkva, Kiev region)
110 military men of the 28th Separate Guards Mechanized Brigade, the village Gvardeyskoyeh (Gvardyiskeh / Gvardyiske, Odessa region)
100 military men of the 128th Mountain-Infantry Brigade, the city of Mukachevo (Mukacheveh / Mukacheve, Transcarpathian region)
100 military men of the battalions of the territorial defense
80 military men of the 1st Tank Brigade, the village of Goncharovskoyeh, Chernigov region (Honcharivskeh / Honcharivske, Chernihiv region)
55 military men of the Lugansk border detachment (Luhansk)
55 military men of the Donetsk border detachment
30 military men of the 51st Army Aviation Brigade of the National Guard of Ukraine, the city of Aleksandria, Kirovograd region (Oleksandriia, Kirivohrad region)
35 military men of the 16th Army Aviation Brigade, the city of Brody, Lvov region (Lviv region)
40 military men of the 831st Combat Aviation Brigade, the city of Mirgorod, Poltava region
5 military men of the 114th Tactical Aviation Brigade, the city of Ivano-Frankovsk (Ivano-Frankivsk)
30 military men of the 299th Combat Aviation Brigade, the city of Nikolaev (Mykolaiv)
9 people of the 25th Air Transport Brigade, the city of Melitopol – the crew of the 1st Il-76
5 soldiers from the reconnaissance aircraft An-30, which was hit near the city of Chuguev, Kharkov region (Chuhuiv, Kharkiv region) on June 6, 2014
25 people – the CIA officers and the FBI agents (13 killed, 12 wounded)
50 members of the Ministry of Internal Affairs of Ukraine
THE DESTROYED EQUIPMENT:
1 aircraft of unknown brand – on July 30, 2014
2 An-26 aircrafts
1 reconnaissance An-30 aircraft
2 Il-76 aircrafts
16 Su-25 aircrafts + 1 more Su-25 aircraft captured in the Lugansk People’s Republic on July 7, 2014
7 Su-24 aircrafts
5 drones
19 combat helicopters ("Mi-24", "Mi-17" and "Mi-8")
185 T-64 tanks
7 T-72 tanks
1 "Bulat" tank
▪ 5 Hummers
▪ 1 Jeep
▪ 19 GAZ-66 trucks
▪ 1 staff vehicle
▪ 1 mobile crane
▪ 1 ZIL-131 trucks
▪ 26 Ural trucks
▪ 29 Kamaz trucks
▪ 3 UAZ-469 off-road vehicles
▪ 3 self-propelled mortars "Nona"
▪ 2 self-propelled howitzers "2S3 Akatsiya"
▪ 2 towed anti-aircraft twin-barreled autocannons Zu-23-2
▪ 8 truck-mounted multiple rocket launchers "Grad"
▪ 6 self-propelled multiple rocket launcher systems "Uragan"
▪ 23 D-30 howitzers
▪ 17 122mm mortars
▪ 103 infantry fighting vehicles BMP
▪ 94 amphibious infantry fighting vehicles BMD
▪ 211 amphibious armoured personnel carriers - APCs.
Source:
Igor Panarin, a political scientist, PhD in Psychology, Doctor of Political Sciences, member of the Academy of Military Sciences. Member of the Scientific and Methodological Council of the Central Election Commission of the Russian Federation, a member of the Expert Council Committee on CIS Affairs of the Federation Council.
http://on.fb.me/1xRFpvM

Owszem, sam bym zaostrzył te kryteria. Zwłaszcza jeśli chodzi o płynność obrotu walorem.
Niemniej analiza spółek z NCL jest jakoś dla mnie prostsza i przyjemniejsza, ale to tylko moje zdanie. Może dlatego że znalazłem tam kilka ciekawych spółek.

Jesteście mega produktywni jeśli chodzi o raporty, gratulacje i trzymajcie tak dalej :D
Będę miał na kim się wzorować w przyszłości :D

Duża ilość bankructw i wydmuszek na NC będzie jeszcze długo wkalkulowana w ten rynek. Choćby ze względu na stosunkowo niskie wymogi informacyjne, kapitałowe czy samą świadomość ryzykowności tego parkietu. KNF i Giełda ostatnio też trochę ruszyły z sankcjami co powoduje że rynek powoli się normalizuje.

Niemniej nie należy tego rynku uznawać za źródło zła czy stolicy defraudacji. Nie bez powodu powstał NCLEAD który skupia najlepsze spółki na NC i z czego wiele z nich dało zarobić , a część z nich jest już na głównym parkiecie. Więcej info o tym w dziale new connect.

Co do samego inwestowania na NC jestem jak najbardziej za i sam to robię, niemniej należy bacznie dobierać skupowane akcje i mieć na uwadze ryzyko płynnościowe w obrocie papierami.

ps. Wymogi w NCLEAD
- free float na poziomie minimum 10% na koniec kwartału,
- średnia wycena spółki z ostatniego półrocza to co najmniej 5mln euro,
- średni kurs kształtować się musi powyżej 50gr,
- średni sesyjny obrót powyżej 10 tys. zł lub minimum średnio 5 transakcji podczas jednej sesji przez ostatnie 6 miesięcy,
- status spółki publicznej od minimum roku,
- zmienność nie przekraczająca 15proc.,
- akcje powinny być obracane na minimum połowie sesji z ostatniego półrocza,
- spółki z indeksu muszą stosować dobre praktyki i spełniać obowiązki informacyjne,

www.youtube.com/watch?v=y9-8Kv...

Jest ktoś w stanie potwierdzić/zaprzeczyć prawdziwości tego nagrania ?

Bardzo mądry post Scarry :)

Warto przyjrzeć się też separatystom którzy nie są wcale tak mało liczni oficjalnie jest ich 10tysięcy i posiadają całkiem fajny sprzęt jak Buki, Grady, Goździki czy Manpads, oraz sporo zdobycznej broni. A samo ich dowództwo trzyma się na dobrym poziomie.

www.defence24.pl/analiza_forma...

www.geopolityka.org/analizy/29...

A tu najciekawsze walka w internecie :
www.defence24.pl/blog_otwarcie...

Z ostatniej chwili będą przedterminowe wybory na Ukrainie:

swiat.newsweek.pl/katastrofa-s...

@Scarry - w książce Europa Mafii Jurgen Roth znany Niemiecki Publicysta Śledczy twierdzi, że infiltracja Niemieckich grup przestępczych, więzień, firm (zwłaszcza energetycznych i naftowych) oraz resortów trwa w najlepsze od kilkunastu lat.
Tak więc Rosyjska nawałnica medialna na Niemcy mnie nie dziwi, zwłaszcza po takich wydarzeniach:
www.bankier.pl/wiadomosc/Niemi...

Zaskoczyła mnie za to szybkość oczyszczania wschodniej Ukrainy z rebeliantów po zaprzysiężeniu nowego Prezydenta:
fakty.interia.pl/raport-zamies...

My tu gadu-gadu a w Rosji próbują wprowadzić jeszcze większą kontrolę nad internetem i mieć bat na zachodnie ecommerce.

Ktoś poruszył temat biernej milicji w donbasie. Sam Turczynow się na ten temat wypowiedział:

Cytat:
- Wydarzenia na wschodzie kraju pokazały bezczynność, bezradność, a niekiedy zdradę funkcjonariuszy struktur ochrony prawa w obwodach donieckim i ługańskim - powiedział.
Turczynow, który jest jednocześnie przewodniczącym Rady Najwyższej (parlamentu), powiedział, że w Doniecku i Ługańsku wyznaczono już nowych szefów Służby Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU).

Oświadczył, że zwrócił się do ministra spraw wewnętrznych o zdymisjonowanie szefów milicji w obwodach ługańskim i donieckim.

Zapowiedział zwolnienie wszystkich funkcjonariuszy struktur siłowych, którzy nie są w stanie wykonywać swych obowiązków służbowych.ó

- Tak zwani obrońcy prawa, którzy zdradzili Ukrainę i zaczęli współpracę z terrorystami, zostaną pociągnięci do odpowiedzialności - zapowiedział Turczynow.

W Europie Mafii Roth opisał jak Rosyjska Mafia i Rosyjski Wywiad (FSB) pracują nad infiltracją niemieckich firm i dygnitarzy w celu realizacji swojej ekspansji energetycznej, wspomniał też o Ałganowie i ruskich planach zwiększenia wpływów w Lotosie. Ciekaw jestem jaka jest prawdziwa skala działalności Władka w Polsce.

Profesor Buczek zabrał głos w temacie:

sebastianbuczek.blox.pl/2014/0...

Coś takiego znalazłem na blogu Isakowicza-Zalewskiego, więc jest to dość wiarygodne źródło jeśli chodzi o kresy

Cytat:

Czciciele Bandery weszli do nowego rządu w Kijowie 2014-02-27

Wystarczyło zaledwie kilka dni a liderzy Majdanu już zaczęli się wadzić ze sobą. Wczoraj, w czasie ogłoszenia nowego rządu nie było Kliczki. Z kolei Tiahnybok nie dał się wciągnąć w skład nowej ekipy. Obaj uczynili to z premedytacją, gdyż ekipa ta ma znikome szanse na sukces. Jej działania mogą bowiem roztrzaskać się nie tyle o waśnie polityczne, co o gigantyczne problemy gospodarcze kraju, któremu grozi bankructwo.

Pomimo tego nowymi ministrami zostało kilka osób ze środowisk oddających cześć ideologii Stepana Bandery i UPA. O ich poglądach i dokonaniach można przeczytać choćby w Wikipedii.

Arsen Jaceniuk - premier. Wydawałoby si najrozsądniejszy z trzech liderów. Uwielbia jednak UPA,

"Został prezesem zarządu Fundacji Open Ukraine, która zainicjowała konkurs „Wspólna historia – wspólna przyszłość”, będący początkiem kampanii informacyjnej na wschodniej Ukrainie, mówiącej o działalności żołnierzy Ukraińskiej Powstańczej Armii"

Ołeksander Sycz - wicepremier. Rodem z Wołynia, historyk.

Zajmuje się badaniami nad życiem i działalnością Stepana Łenkawskiego (j.ukr. Stepan Łenkawskyj) - głównego ideologa Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów (OUN), autora „Dekalogu ukraińskiego nacjonalisty”.

Aktywnie uczestniczył w hucznych obchodach 102. rocznicy urodzin Stepana Bandery (przywódcy OUN) na zachodzie Ukrainy. Podczas uroczystego zebrania w Uhrynowie Starym (miejscu urodzenia Bandery) nazwał region karpacki "banderowską krainą", a radnych samorządów regionu wzywał do stania się "duchowymi i urzędowymi banderowcami.

Borys Tarasiuk - minister ds. integracji z UE. W przeszłości pracował w dyplomacji radzieckiej, m.in. w przedstawicielstwie przy ONZ w Nowym Yorku. Na takich stanowiskach trzeba było być albo funkcjonariuszem KGB lub osobą akceptowaną przez bezpiekę. O jego dalszej karierze także czytamy w Wikipedii

W 1986 został powołany na funkcję I sekretarza Wydziału Organizacji Międzynarodowych MSZ Ukraińskiej SRR, a rok później został instruktorem Wydziału Międzynarodowego Komitetu Centralnego Komunistycznej Partii Ukrainy. W 1990 mianowano go zastępcą naczelnika wydziału głównego radcy MSZ Ukrainy.

Z kolei w niepodległej Ukrainie też zafascynował się UPA.

W październiku 2007 roku wezwał prezydenta do wydania dekretu uznającego UPA za stronę walczącą o niepodległość państwa. Jego wystąpienie jako przewodniczącego Ludowego Ruchu Ukrainy przypadło w tygodniu poprzedzającym 65. rocznicę powstania UPA

Dwa miesiące został przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego odznaczony Krzyżem Wielkim Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskie.

Andrij Mochnik - minister środowiska. Aktywny polityk neobanderowskiej "Swobody". w 2009 r. wraz Ołehem Tiahnybokiem i Ołeksandrem Syczem zwracał się do prezydenta Wiktora Juszczenki o nadanie Banderze tytułu bohatera narodowego Ukrainy.

Osobną sprawą jest wprowadzenie do ekipy rządowej ludzi z nacjonalistycznego Prawego Sektora, odwołującego się też do UPA.

Przyznanie wyżej wymienionym osobom tak ważnych stanowisk państwowych niczego dobrego nie wróży. Poza tym, będą oni bardziej zajmować się stawianiem kolejnych pomników UPA i SS Galizien niż ratowaniem upadających zakładów pracy.


Dodatkowo o Olchokracji na Ukrainie napisał ostatnio forbes:
www.forbes.pl/oligarchowie-kto...

A tu bardzo fajne opracowanie jak interes się kręcił:
www.osw.waw.pl/sites/default/files/prace_42_pl.pdf

Z tego co widzę to banderowcy tam służą jako opium dla ludu, bo przecież łatwiej pokrzyczeć o wielkiej rusi kijowskiej i rewizjii granic niż próbować naprawić przegnity przez oligarchów i rozkradziony kraj.

Sława Ukrainie ? Ano Sława i to wielkiej Rusi Kijowskiej ! Niech klany maja co kraść.

Ps. Krewa dzięki za info.

@Krewa - interesuje mnie w tym wszystkim skąd takie silne wpływy prawego sektora ? Orientujesz się skąd one się wzieły ? Bo od rzucenia kostką brukową na majdanie nie zaczyna się jeździć limuzynami Janukowycza i chodzić z pełnym ekwipunkiem po Kijowie.

Parkiet napisał artykuł o spółce

Cytat:
Drobni inwestorzy zbyt rzadko czytają opinie biegłych rewidentów na temat raportów rocznych spółek giełdowych.

„Uwzględniając wagę problemów, (...) w szczególności znacznego stopnia niepewności co do przetrwania spółki w okresie najbliższych 12 miesięcy (...) nie możemy wyrazić opinii o załączonym sprawozdaniu finansowym. W przedstawionej sytuacji za bezprzedmiotowe uznaliśmy rozpatrywanie sprawozdania z działalności spółki za 2013 r.".
Każdy inwestor, czytając taką opinię na temat podmiotu, którego akcje ma w portfelu, w dodatku wyrażoną przez biegłego rewidenta, powinien głośno zadać sobie pytanie, czy warto nadal być jej akcjonariuszem. Co musi bowiem dziać się wewnątrz firmy, że audytor nie jest w stanie, i nie chce przygotować komentarza, który jest przecież integralną częścią raportu rocznego spółek giełdowych. Odpowiedź nasuwa się sama. Spółka jest w stanie rozkładu, zarząd nie panuje nad sytuacją a jakość (i rzetelność) sprawozdań finansowych przygotowywanych przez służby księgowe budzi spore wątpliwości.
Normalną reakcją rynku na taki przekaz powinna być wyprzedaż akcji. Na GPW można jednak wskazać szereg przykładów, że inwestorzy zupełnie lekceważą to, co starają się im przekazać audytorzy. Dotyczy to szczególnie mniejszych firm, które w akcjonariacie nie mają instytucji finansowych. Dlaczego gracze lekceważą opinie biegłych rewidentów? Bo po prostu ich nie czytają. Dla drobnych inwestorów ważniejszą lekturą są fora internetowe, które stały się areną wymiany poglądów. Poziom dyskusji dużo mówi o poziomie intelektualnym sporej części inwestorów. Niestety, nie jest on najwyższy. Gracze przerzucają się inwektywami, starają się promować spółki, których papiery posiadają. Naganiają na ich zakup. Trudno w tej sytuacji mówić o rzetelnym inwestowaniu, poprzedzonym analizą fundamentalną i techniczną. Dlatego wyniki takich inwestycji rzadko kiedy są pozytywne. Nie powinno to jednak dziwić, skoro ulubionymi zabawkami spekulantów są spółki w trudnej kondycji finansowej, których kursy polegają jednak olbrzymim wahaniom w reakcji na informacje o mitycznym inwestorzy, nowej emisji akcji, megakontrakcie itp. Rzadko kiedy tego typu wiadomości mają potwierdzenie w faktach. Zazwyczaj po jakimś czasie „inwestor" (często zarejestrowany na Cyprze wehikuł) odstępuje od podpisania umowy inwestycyjnej a jeśli już, to polega ona na objęciu setek tysięcy lub milionów nowych akcji po nominale, które dodatkowo nie są objęte zakazem sprzedaży. Nie trzeba dodawać jak to odbija się na notowaniach. Czy warto brać udział w takich „zabawach". Chyba nie. Dlatego warto czytać opinie audytorów. Pomagają unikać kosztowanych błędów.

Ps. Cytaty na wstępie pochodziły z raportu rocznego B3System.


www.parkiet.com/artykul/136682...

A to wiadome że Sektor i Svoboda użyją wszystkiego co będą mieli aby zdobyć jak największe popracie i wpływy. Tyle że ja nie wierzę aby cokolwiek mogli zdziałać, ot podejrzewam że będą służyć jako straszak oligarchów na rosjan, rosyjskojęzycznych ukraińców i mniejszości narodowe. I vice versa partia regionów która była współtworzona przez Ahmetova i zięcia Kuczmy (o ile dobrze pamiętam).

Oligarchia na Ukrainie była , jest i jeszcze długo będzie.

www.youtube.com/watch?v=NdQrct...

Offtopic na poprawę humoru :D

Krewa hello1

Co do Ukrainy to widać że już teraz oligarchowie próbują sobie zapewnić dalszy spokojny dostęp do koryta min przez likwidacje prawego sektora :
www.polskieradio.pl/5/3/Artyku...

Cóż czekać aż po wspaniałyvh reformach lud wschodniej Ukrainy na kolanach poprosi Janukowycza o powrót

www.tvn24.pl/tituszki-zaczeli-...

Krew się leje w Doniecku.
Swoją drogą po obu stronach są bardzo pokojowi demonstranci, zwłaszcza prawy sektor.

O ile nie wzrosną stopy albo nie wybuchnie jakiś poważny kryzys nie wywoła zamieszania to większość sektorów urośnie.

Osobiście spekuluje na 4 branże:

Meblarską - ma wysokie marże, czołowi producenci mebli stale zwiększają przychody a i sama branża jest niesamowicie niedoceniona a de facto osiągneła światową czołówkę. Zacytuję:

Cytat:
Zasobność polskich lasów jest dwukrotnie większa niż przeciętnie w Europie.
W latach 1989-2006 eksport wzrósł ponad 30-krotnie. W 2005 roku Polska awansowała na 4 miejsce wśród eksporterów mebli na świecie, za Chinami, Włochami, Niemcami .
W porównaniu z rynkami zagranicznymi Polska dysponowała relatywnie niskimi kosztami produkcji (dostępność i niski koszt surowców oraz siły roboczej)


Systemów erp - Polska gospodarka się modernizuje i są wdrążane nowoczesne systemy zarządzania. Dodatkowo spółki zajmujące sie tym jak Betacom, PcGuard, Cube, Lsi itd notują wzrost przychodów oraz niezłe marże.

Automatyka/elektrotechnika przemysłowa j/w

Być może ukraińskie spółki rolne które często mają nadpłynność finansową, ogromne marże i pola uprawne, ale tu warunkiem jest zmniejszenie ceł se strony UE oraz uspokojenie się tamtejszej sytuacji.

Pozdrawiam Krzabr

Taka ciekawostka może mało wnosząca do tematu:

"Według stanu na koniec I kwartału 2012 roku wielkość bezpośrednich inwestycji rosyjskich w Polsce wyniosła 39,8 mln. dol. USA, czyli w porównaniu z tym samym okresem w roku poprzednim zwiększyła się dwukrotnie. Z kolei wartość bezpośrednich inwestycji polskich w Rosji na koniec I kwartału 2012 roku jest o jeden rząd wielkości większa i wynosi 402,9 mln. dol. USA."

Teraz pytanie gdzie mozna kupić kontrakty na hrywnę ?

forsal.pl/artykuly/780153,rosj...

Ruscy rozpoczynają paraliż celny Ukrainy, ciekawe kiedy odetną im gaz ?

Mówisz - masz wkleiłem najlepsze kąski ;) jako ciekawostkę dodam że przewidziałem taki scenariusz na swoim blogu :)

In Ukraine there is no "elite", which would be able to replace corrupt,"family" Bedlam. Pushed "Donetsk" return "dear friends". And, apparently hungry and configured on revenge.
These are the "dear friends", who successfully дерибанили and "sawed" if Tymoshenko in the previous sunset. Those are the "dear friends", who grandly mess, because they were exactly the same as "Donetsk" - only hid better, and went in embroidery.
But "sorry, best dumb". Only if in 2005 they came to power under the slogans of the Orange revolution, now torn under the rhetoric of the Maidan. In this sense, nervous movements Шкиряка rooftop party "Gazelle" have any chance of success.


You may ask where is the "Kick" Vitali Klitschko? In a strange way, anywhere.
No one understood how it happened. After all human deaths Tymoshenko was released, and suddenly her and Turchinov hoisted on the top of the pyramid of power. As this? What this unprecedented honor?
Most likely, "ударовцам given to many positions in the government. But how we were given to understand deputies, not Klitschko makes today's weather in the issue of the future Cabinet.
Who are these Zion sages? Averting his eyes, some deputies say that such people exist. They just don't have the attitude to "регионалам". All the rest is a secret behind seven seals. Those who know about the existence of such a kernel decision-making, trying to extract knowledge from this personal benefit.

First, the mass protests in Ukraine purposefully beat the current government. Blocked the work of regional administrations and other authorities in the regions, certainly not collected taxes and fees.
Secondly, the budget 2013 was недовыполнен, and the budget for the 2014 is fantastic. It is impossible to collect as much money as promised.
The new government remains the only chance of salvation. The right amount of money should "print" the national Bank. This is the only way to quickly obtain the necessary amount, to avoid the "food riots". Moreover, people for the new government fought.

A classic example of recent months is the confrontation Snizhne and Odessa customs. For a long time even ultra-rigid speaker Oleksandr Klymenko could do nothing with local businessmen, who continued to retain control over customs. With a seemingly incredible powers, Minister shot out of a very heavy artillery. In a figurative sense, of course.
About the same will happen with the new Cabinet. What will be forwarded sabotage? At least, on the renewal of existing schemes in the new environment. As a maximum, on Yanukovych's return. And if it did not "go to jail", then fled the President still has the chance to win a new election.

O ile pamiętam trochę informacji na ten temat jest w inteligentnym inwestorze. Dużo mówi na ten temat Łukasz Bugaj z BOŚ w wywiadach, samo biuro maklerskie Bosiu produkuje raporty sektorowe.
Popróbuj też poszukać raportów na temat danej branży w googlu i na portalach typowo branżowych (nie finansowych).

Wrzucam ciekawostkę o ukrainskich klanach miliarderów :
www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swi...
www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swi...
www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swi...

Wielu Polaków narzeka na naszą prywatyzację lat 90tych, a tam to się dopiero działo.

Co do krymu to fajnie wyjaśniono jego najnowszą historię na wikipedii :
"W konsekwencji Operacji krymskiej, w maju 1944 roku Krym zdobyła Armia Czerwona. Władze radzieckie uznały, iż w czasie okupacji ludność krymskotatarska kolaborowała z najeźdźcami i zadecydowała o wysiedleniu Tatarów krymskich z Krymu. Główną akcję wysiedleńczą przeprowadzono 18 maja 1944. Wtedy też przeprowadzono wielką akcję zmiany nazw miejscowości na rosyjskie. W ich miejsce przybyli osadnicy rosyjscy. W 1954 roku, w trzechsetną rocznicę ugody perejasławskiej Krym został włączony w granice Ukraińskiej SRR."

Ja zastanawiam się czy nie warto by przyglądnąć się róźnym spółkom z Ukrainy i przeanalizować jak na nie wpłyną róźne rozwiązania konfliktu. I chyba to zrobię. Bo wiele z nich to prawdziwe perełki jeśli chodzi o rentowności i długofalową wizję rozwoju.

Inteligentny inwestor - graham :)

Spółka zmieniła też sposób wyceny papierów.
Dzięki za przyszłą analizę, przyda się feedback solidnego analityka finansowego :)

Szczerze to one wszystkie będą dość podobne do siebie.
Świderska jest napisana dla laików więc od niej warto zacząć, Nowak jest dośc toporny w czytaniu. Bienia nie czytałem.

Na później dobre są też little book of valuation, inwestowanie skoncentrowane na gpw, mroczna prawda o fałszowaniu sprawozdań finansowych i analiza strategiczna przedsiębiorstwa.
Co prawda nie są one stricle o czytaniu sprawek ale znakomicie poszerzają wiedzę w temacie.

Korekty:
Wierzytelności nabyte
2013 3kw, 3kw narastająco, 2012 3kw....
(19 771) (71 406) 10 447 17 143
Może ktoś ze starszyzny wyjaśnić co to oznacza ? Pakiety należności straciły część wartości ?
Oraz zmiana polityki wyceny wierzytelności na nową. Jak ona wpłynie na wycenię spółki.

Pozdrawiam Krzabr

Prognozy prognozami, zauważ że giełda w cenę ukraińskich spółek dyskontuje sytuację w tym kraju jak protesty, ryzyko niewypłacalności czy zamieszanie walutowe i ewentualne embargo ze strony Rosji jeśli pomarańczowi wygrają. Stąd niskie wyceny.

Owszem widać że się ruszyło w spółce zauważ jeszcze kilka faktów:
- Spółka ma kolosalne długi ich wartość jest prawie 2 razy wyższa niż aktywów.
- Wyprzedaje majątek.
- Maleją jej przychody i CFy.
- Niska płynność.

Warto zauważyć że obecna poprawa stanu spółki to głównie zasługa niższych kosztów i sprzedaży majątku.
Można ją obserwować a nóż się zrestrukturyzuje i na tym się zarobi

To jest najciekawsze :

Należności krótkoterminowe 19 699,19 6 909,88

a/ z tytułu dostaw i usług, o okresie spłaty: 15 410,69 5 631,09

Przy zysku netto ~2,9 mln zł ciekawe.

Cytat:
Graal SA (zakup akcji własnych) 1 101 440 13,67% 16,91 mln zł 2013-09-02


Spółka skupuje akcje własne i posiada kolosalna ich ilość, wiadomo co dalej zarząd planuje z nimi zrobić? Umorzenie ? Konwersja długu ? Opcje menadżerskie ? Emisja na innym rynku ?

Bo jeśli planują je po prostu trzymać, to w razie kłopotów finansowych lub potrzeby inwestycyjnej firmy nastąpi szybki spadek kursu.

Witam może ktoś ze starszyzny mi podpowie na co zwracać uwagę w przypadku raportów funduszy ?

Bo o ile zysk to one mogą dość szybko wykazać np dzięki sprzedaży akcji czy zamknięciu pozycji na kontrakcie, to jak w przypadku prognozowania przyszłości ?

Patrzeć w jakie spółki i aktywa inwestują ?

Będę wdzięczny za podpowiedz :)

Wygląda to dobrze :

Przychody ze sprzedaży wzrost do 48.030 mln zl z 23.700 oznacza to wzrost o ponad 100%
Koszty sprzedaży wzrosły 42.340 z 21.427 mln zł o 97%
Zysk netto wzrósł do 3.613 mln zł z 1.276 oznacza to wzrost o 183%.
Wyniki wzrostu przychodów i zysku netto przebiły wyniki za h1/2011.

W przypadku zapasów widać wpływ dekoniunktury w branży górniczej.
Wzrost wartości Zapasów do 35.127 mln zł z 21.882 o ponad 60%. Jednak poprawia się ściągalność należności 23.090 względem 31.278 mln zł rok wcześniej. Poprawił wskaźnik rotacji zapasów 1.2 względem 0.97 w zeszłym roku, jednak nadal jest on bardzo niski.

Wskaźnik zadłużenia nadal wynosi około 40%, której jest wysokie względem rywali z branży.

Warto również zanotować że sprzedaż towarów i usług niezwiązanych ściśle z maszynami górniczymi wyniosła 15%, co pokazuje próbę dywersyfikacji działalności przez zarząd.

Stan gotówki w kasie to niecałe 2,5 mln zł a rezerwa na zobowiązania <0,5 mln zł.
Z tego względu spółka jest narażona na ryzyko płynności finansowej i kredytowej co dokładnie opisuje na stronach 74-86 sprawozdania skonsolidowanego.

Nie nazwę tego co tu napiszę analizą jednak opiszę najistotniejsze dane z raportu, nie jestem ekspertem w sprawkach, dopiero się uczę ich czytać więc jestem otwarty na konstruktywną krytykę.
Przychody kształtują się znakomicie.
Wzrost przychodów z 220 do 358,3 miliona złotych o 62%.
Zysk brutto za sprzedaży 31,1 wobec 19mln zł w roku ubiegłym.
Zysk brutto wynióśł 2,1 miliona zł wobec 5,3 miliona straty w analogicznym kwartale ubiegłego roku.


Martwi mnie wzrost zaciągniętych pożyczek krótkoterminowych o ponad 35mln zł, oraz wzrost zobowiązań na towary i usługi o 53 mln zł które mimo spłaty prawie 30mln zł kredytów i zoobowiązań. zwiększyły zoobowiązania z 217mln do 277mln zł. Oraz zapasów 107mln wobec 85mln zł (co jednak dotyczy też innych spółek z sektora).


Warto dodać że spółka zwiększyła nakłady na r&d i inwestycje a Zarząd zarekomendował wypłatę dewidendy. Pozostałe wskaźniki fundamentalne spółki względem sektora wykazują znaczne niedoszacowanie.

"Najważniejszym pytaniem przy spółkach windykacyjnych jest czy rozumiemy rachunkowość, bo nie jest ona niestety prosta."

Święta prawda, zobaczymy co mi z tego wyjdzie, jeśli w ogóle cokolwiek mi z tego wyjdzie.

Ja czekam na skonsolidowany półroczny i wtedy może coś skrobnę, o ile starszyzna mnie nie wyrzuci za analizę raportu z tego forum :)


kliknij, aby powiększyć


Czyżby rysował się klasyczny trójkąt ? Wolumen też spada

Z położeniem torebek w moim mieście (Szczecinie) nie jest źle, lokują je na nowych intensywnie budujących się osiedlach jak mierzyn czy przecław.

Co do małpki mają zabawną taktykę stawiają swoje sklepy obok najbardziej obleganych żabek i freshy.

Co mnie najbardziej interesujący w Czerwonej Torebce jest jej prezes Świtalski, to facet który stworzył Eurocasha, Biedronki czy Żabki więc ma doświadczenie w tym co robi i rokuje spore nadzieje na sukces spółki.

www.wykop.pl/link/1487523/mari...

Informacje
Stopień: Rozgadany
Dołączył: 3 czerwca 2013
Ostatnia wizyta: 21 stycznia 2021 08:51:51
Liczba wpisów: 59
[0,02% wszystkich postów / 0,02 postów dziennie]
Punkty respektu: 1

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,827 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +158,21% +31 642,98 zł 51 642,98 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d