Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

kck03

kck03

Ostatnie 10 wpisów
Do mnie pijesz?

Do spółki mam neutralne nastawienie. Akcji nigdy nie posiadałem i kupować nie zamierzam. O "pogłoskach", o których wspomniałem w poprzednim poście słyszałem z trzech niezależnych źródeł, pierwszy raz w 2015 roku, gdy kurs piął się w górę. Dziwi mnie, że nikt się nad tym nie pochylił, zwłaszcza w analizie sprawozdań finansowych, które zazwyczaj na tym forum uważam za merytoryczne.

Za to Twoje posty wskazują, że albo jesteś uwalony z akcjami i liczysz na odbicie, albo siedzisz w spółce. :-)

A ja się zastanawiam dlaczego nikt nie pisze tutaj o tym, o czym w "kuluarach" mówi się od dłuższego czasu tj. o rzekomo "podstawowej" działalności spółki Cloud Technologies?

Polecam: https://web.facebook.com/ragni.net/photos/a.479214725462711/1896120793772090/

Zacytuję dla leniwych:
Cytat:

Jak mawia Warren Buffet - jak przychodzi odpływ to widać kto pływa bez majtek. Łamiącym niusem jest więc przypadek firmy Cloud Technologies, spółki giełdowej od lat ściemniającej inwestorom, że robi magiczne “big data”, a tak naprawdę pośredniczącej w sprzedaży odchudzaczy talii, wybielaczy zębów i innych cudownych programów inwestycyjnych.

Gwarantuje, że autor posta wie o czym pisze.

Zwróciłem uwagę na to samo, bo w ich ofercie internetowej również same przeceny. Przyczyn jednak nie znam...

Wygląda na to, że spółka zrealizuje jakieś 78-80% prognozy przychodu. Tragedii nie ma, ale gorzej, że jeśli nie zaskoczy zagranica to w przyszłym roku ja dużych perspektyw na wzrosty nie widzę.

?

O jakiej stracie piszesz? Jeśli bazujesz na danych Stockwatch to coś jest w nich nie tak. Spółka na koniec Q3 ma EBITDA na poziomie prawie 1,4 mln PLN.

Przyglądam się im od jakiegoś czasu i moje wnioski:

1. Problemy typowe dla e-commerce: mała rentowność biznesu, kredyty ich trochę kosztują.
2. Nie oczekiwałbym tak dużego wzrostu przychodu w kolejnych latach. Zresztą już w tym roku jest to ok. 30%, co i tak jest bardzo dobrym wynikiem.
3. Branża na czasie.
4. Spółka już mocno przeceniona, ale czy tania to pozostawiam ocenie każdemu samodzielnie.
5. Teraz trochę niezrozumiała decyzja z emisją akcji z prawem poboru. Nie wiem po co to prawo poboru w tym przypadku. Główny akcjonariusz i założyciel ma 75% udziałów. Ktoś podpowie? Więcej do poczytania tutaj: http://sfdsa.pl/wp-content/uploads/2015/12/SFD-Og%C5%82oszenie-o-emisji-akcji-serii-F-z-prawem-poboru.pdf

Mówiąc bardziej ich językiem - masa już jest, czas na rzeźbę...

W temacie o Getinowych obligacjach też dyskutuje się o możliwości upadku Getina i wyszło to już ze sfery "fantazji". Pytanie na ile prawdziwa jest teza, że "jest to za duży bank, żeby dano mu upaść".

Co by to znaczyło dla giełdy, waluty można sobie wyobrazić...

Trochę dyskutuję sam ze sobą, ale co mi tam. :)

Raport już jest i o ile fajerwerków się nie spodziewałem to jestem mocno zawiedziony. Wzrostów na przychodach chyba nikt kto czytał raporty miesięczne się nie spodziewał. Ale skąd taki wzrost kosztów? Przychód +20% i koszty operacyjne +30%. Spółka argumentuje inwestycjami na Idosell i ekspansją w UK. W tym roku niestety efektu dźwigni finansowej nie widać. Od lipca zarząd zwiększył swoje wynagrodzenie (nie wiem ile było wcześniej), ale to nie może być wszystko...

W efekcie bardzo słaby wynik - EBIT 72 tys. PLN w Q3. Co najśmieszniejsze spółka nadal nie wycofuje się z prognoz. Co powiedzą w kolejnym raporcie?

Ktoś ma jakieś spostrzeżenia?

No i wygląda na to, że seria B jest sypana po rynku, bo obroty rzędu kilkunastu tysięcy złotych na tej spółce to był ewenement jak do tej pory. Ciekawe tylko jak długo to potrwa bo kurs już poleciał 25%.

Jutro raport za Q3. Zobaczymy co tam pokażą. W dotrzymanie prognozy za 2015 nie wierzę. Może będzie chociaż efekt oszczędności na kosztach pracy.

Dla kogoś kto wierzy w spółkę za chwilę może być dobra okazja, żeby kupować...

Ciekawy news od IAI:

"Zarząd i wiodący akcjonariusze planują zwiększać płynność i jako cel stawiają sobie możliwie szybkie zakwalifikowanie Spółki do indeksu NC Lead i w ten sposób zbudowanie jeszcze większej wiarygodności Spółki w oczach inwestorów. Jednak w tej chwili głównym wyzwaniem jest zwiększenie płynności obrotu walorami IAI S.A. na rynku. Stąd projekt wprowadzenia do obrotu akcji serii B. Po wprowadzeniu do obrotu akcji serii B, free float IAI S.A. zwiększy się z obecnych 8,05% do 17,24%.

Seria B od początku była przewidziana do wprowadzenia do obiegu, kiedy sytuacja dla Spółki będzie korzystna. Początkowo była objęta lock-up'em do 30 września 2012 roku, a od tej daty wartość Spółki znacznie wzrosła, zwiększył się popyt na akcje oraz oczekiwanie inwestorów co do płynności handlu akcjami. Wprowadzenie Serii B do notować na NewConnect ma na celu przede wszystkim zaspokoić te oczekiwania, a z drugiej strony nie będzie miało wpływu na strukturę właścicielską Spółki. W rękach obecnych, wiodących akcjonariuszy ciągle pozostaną akcje serii A, które są imienne i uprzywilejowane co do głosu w stosunku 2:1."

Czyli IAI puszcza serię B (należącą do założycieli i zarazem głównych akcjonariuszy posiadających serię A). I co dalej? Wiele wskazuje na to, że kurs poleci jak się zacznie ta praca nad płynnością. Długofalowo pewnie ma to sens, bo płynność naprawdę mizerna, ale co teraz? Sprzedawać? Tylko jak? :)

Ja najbardziej życzyłbym sobie wzrostu płynności. Na razie wygląda na to, że nikt nie chce z tego wychodzić. I ja się w sumie nie dziwię, bo pomimo wysokiej wyceny potencjał moim zdaniem jest nadal spory (ekspansja poza Polskę).

Z drugiej strony znam spółki z GPW z branży IT, które mają lepsze wyniki, regularne dywidendy, a płynność nadal mizerną... Może czas popracować nad PR-em nie tylko w swojej branży, ale wśród inwestorów.

Informacje
Stopień: Ośmielony
Ostatnia wizyta: 17 października 2018 22:06:38
Liczba wpisów: 13
[0,00% wszystkich postów / 0,01 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,187 sek.

AD.bx ad3a
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d