Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

kck03

kck03

Ostatnie 10 wpisów
No niestety chyba trafiłeś w 10...

Polecam artykuł w Bankierze: www.bankier.pl/wiadomosc/Legim...

Cytując raport:

Cytat:
Istnieje ryzyko, że w przypadku braku osiągnięcia dodatkowych wpływów w kwocie 800 tys. zł z emisji obligacji serii T lub emisji obligacji serii U emitent może mieć trudność z terminowym wykupem obligacji zapadających w czerwcu bieżącego roku, co może przełożyć się na zagrożenie kontynuacji działalności

Tylko kto obejmie te obligacje?

Spółka ciekawa, tak jak i sam biznes.

Mnie zniechęca jednak klimat wokół spółki. Wystarczy poczytać:

subiektywnieofinansach.pl/ultr...

akademia-internetu.pl/etyka-bi...

Komunikacja kuluje, źle wróży na przyszłość. Akcjonariusze traktowani jako "dawcy kapitału", a fundy tam obecnie siedzące przebierają nóżkami.

No i największy problem to duży dług spółki - nikt o tym nie napisze wprost, ale kasa z emisji może w dużej mierze pójść na spłatę długu.

Bazowałem na danych Jack65, który pisał: "Przychód/Koszt sprzedanych towarów.
Dla Dino mamy 5 838 mln zł / 3 843 mln zł = 1,52.", ale kwota 3843 mln PLN nie pokrywa się z rzeczywistością. Tak więc cofam tezę o dysproporcji marży obu firm.

Cytat:
po drugie wskaźnik marży brutto na poziomie 23-24 proc. jest oczywiście wysoki to fakt.

Którą firmę masz na myśli? Marża brutto (marża I stopnia) Dino to ponad 34%, podczas gdy Biedronka robi niespełna 23% (liczone po całym przychodzie) i ciut powyżej 21% liczone po przychodzie towarowym.

Biedra zrobiła powyżej 50 mld PLN w 2018, a nie 45 mld PLN jak piszesz. Niby różnica niewielka, ale jednak na poziomie sprzedaży... Dino. ;-)

Jack65 napisał(a):
Kolejny wskaźnik, który mnie zadziwia w Dino, a jest ignorowany przez analityków to relacja Przychód/Koszt sprzedanych towarów.
Dla Dino mamy 5 838 mln zł / 3 843 mln zł = 1,52. Ciężko jest znaleźć porównywalne dane dla innych sieci. Dla CCC np. wskaźnik ten ma wartość 1,45. Czyli Dino w swoich małych spożywczych marketach sprzedaje z większą marżą niż CCC w galeriach handlowych. Dane dla Emperia Holding są tylko za 2017 bo potem zostali przejęci przez Litwinów. Ale wtedy ten wskaźnik był na poziomie 1,40.
Może ktoś wie jak zinterpretować tą relację. Dla mnie to niejednoznaczne. Z jednej strony to dobrze, bo świadczy, że mogą mieć znacznie większe marże niż konkurencja. Ale z drugiej strony. Przecież ich asortyment niczym nie różni się od asortymentu Stokrotek, Lewiatanów, Polo marketów itp (dyskontów nie uwzględniam). Więc te wyższe marże działać mogą dobrze tylko kiedy w pobliżu nie ma konkurencji.

Dla mnie również to co piszesz jest co najmniej zastanawiające. :-) Dla porównania wg sprawozdania finansowego Jeronimo Martins Polska wskaźnik, na który się powołujesz tj. przychodu do wartości sprzedanych towarów wynosi 1,296. Oczywiście inna oferta, ale jest mi bardzo trudno uwierzyć, że jest aż tak duża dysproporcja w marży brutto na niekorzyść... 10x większy firmy z dużo większym udziałem private label, który przecież co do zasady ma generować większą marżę niż produkt brandowy (gdyby tego nie robił dyskonty sprzedawałyby produkty brandowe).

Przyglądam się bardziej z zamiłowania do branży handlowej, ale za nic w świecie nie zapakowałbym się w akcje Dino (zwłaszcza przy tej cenie).

Do mnie pijesz?

Do spółki mam neutralne nastawienie. Akcji nigdy nie posiadałem i kupować nie zamierzam. O "pogłoskach", o których wspomniałem w poprzednim poście słyszałem z trzech niezależnych źródeł, pierwszy raz w 2015 roku, gdy kurs piął się w górę. Dziwi mnie, że nikt się nad tym nie pochylił, zwłaszcza w analizie sprawozdań finansowych, które zazwyczaj na tym forum uważam za merytoryczne.

Za to Twoje posty wskazują, że albo jesteś uwalony z akcjami i liczysz na odbicie, albo siedzisz w spółce. :-)

A ja się zastanawiam dlaczego nikt nie pisze tutaj o tym, o czym w "kuluarach" mówi się od dłuższego czasu tj. o rzekomo "podstawowej" działalności spółki Cloud Technologies?

Polecam: web.facebook.com/ragni.net/pho...

Zacytuję dla leniwych:
Cytat:

Jak mawia Warren Buffet - jak przychodzi odpływ to widać kto pływa bez majtek. Łamiącym niusem jest więc przypadek firmy Cloud Technologies, spółki giełdowej od lat ściemniającej inwestorom, że robi magiczne “big data”, a tak naprawdę pośredniczącej w sprzedaży odchudzaczy talii, wybielaczy zębów i innych cudownych programów inwestycyjnych.

Gwarantuje, że autor posta wie o czym pisze.

Zwróciłem uwagę na to samo, bo w ich ofercie internetowej również same przeceny. Przyczyn jednak nie znam...

Wygląda na to, że spółka zrealizuje jakieś 78-80% prognozy przychodu. Tragedii nie ma, ale gorzej, że jeśli nie zaskoczy zagranica to w przyszłym roku ja dużych perspektyw na wzrosty nie widzę.

?

O jakiej stracie piszesz? Jeśli bazujesz na danych Stockwatch to coś jest w nich nie tak. Spółka na koniec Q3 ma EBITDA na poziomie prawie 1,4 mln PLN.

Przyglądam się im od jakiegoś czasu i moje wnioski:

1. Problemy typowe dla e-commerce: mała rentowność biznesu, kredyty ich trochę kosztują.
2. Nie oczekiwałbym tak dużego wzrostu przychodu w kolejnych latach. Zresztą już w tym roku jest to ok. 30%, co i tak jest bardzo dobrym wynikiem.
3. Branża na czasie.
4. Spółka już mocno przeceniona, ale czy tania to pozostawiam ocenie każdemu samodzielnie.
5. Teraz trochę niezrozumiała decyzja z emisją akcji z prawem poboru. Nie wiem po co to prawo poboru w tym przypadku. Główny akcjonariusz i założyciel ma 75% udziałów. Ktoś podpowie? Więcej do poczytania tutaj: sfdsa.pl/wp-content/uploads/20...

Mówiąc bardziej ich językiem - masa już jest, czas na rzeźbę...

Informacje
Stopień: Ośmielony
Ostatnia wizyta: 11 czerwca 2019 23:33:53
Liczba wpisów: 18
[0,01% wszystkich postów / 0,01 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,334 sek.

AD.bx ad3a
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d