pixelg
Canal + Polska - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2 3 4

Canal + Polska

bankrucik
54
Dołączył: 2011-03-26
Wpisów: 4 315
Wysłane: 10 sierpnia 2020 23:19:12
kolejne duże IPO się zapowiada na jesieni, to pozwoli przyciągnąć nowych inwestorów

www.parkiet.com/Technologie/30...
Pogromca bajkopisarzy giełdowych:-)))

Brak kary w przeszłości rozzuchwala na przyszłość..

teraz również na twitter.com

pytek21
11
Dołączył: 2018-03-28
Wpisów: 169
Wysłane: 11 sierpnia 2020 11:13:02
To jest ciekawa informacja, ale czy to nie będzie sprzedaż z uwagi na rosnącą konkurencję i zmniejszające się zyski z tym związane? Kolejna spólka wejdzie kiedy jest szczyt, a potem równia pochyła? (tak widziałem premierę Playa).
Jak tak się człowiek wokół rozejrzy po znajomych - spółka ograniczona terytorialnie do polski ze zmniejszającą się klientelą - wszyscy kogo znam wybierają hbo czy netflixa czy nawet choć znacznie mniej popularny ale zawsze CDA, czyli tutaj canal+ może liczyć jedynie na starą klientelę, która nauczona została że standartową telewzję trzeba mieć, i to jeszcze z grupy TVN...
To oczywiście moja opinia, osoby, która widzi bardziej przyszłość takich serwisów jak CDA na przykład.

kamilcia
kamilcia PREMIUM
2
Grupa: SubskrybentP1
Dołączył: 2008-08-11
Wpisów: 111
Wysłane: 11 sierpnia 2020 11:35:49
Wszystkie stacje będą się mierzyć z brakiem kontentu czy to HBO czy Netflix czy C+. W tej chwili stoi cała produkcja filmów i seriali. A ile razy można ten sam serial w kółko oglądać.

To na czym może wygrać C+ to oferta sportowa ( zresztą do tej pory też wygrywał ). Oby tylko tego nie zamknęli.

>> Ponad 160% zysku od początku 2017 r. – sprawdź ofertę portfela wzorcowego Cztery Fazy Rynku w StockWatch.pl


anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
249
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Dołączył: 2008-10-24
Wpisów: 10 653
Wysłane: 11 sierpnia 2020 16:34:09
Są plusy, sa minusy.

Faktycznie jest odpływ abonentów z TV w kierunku contentu OTT. Ale... nadal nie wszędzie jest wystarczająca jakość Internetu i takie placówki są skazane na TV. Tyle tylko, że to raczej w mniejszych miejscowościach, na wsiach, a tam raczej CP niż C+. To dotyczy jednak wszystkich, także TV naziemnej, czy kablowej - walka z Internetem

Z drugiej strony platforma udostępniła Ekstraklasę dla abonentów CP - podwoiła zasięg techniczny potencjalnych abonentów. Dodatkowo próbuje sama zaistnieć w Internecie. Poza tym mam trochę sportów na wyłączność. O Ekstraklasie wspominałem, ale jest jeszcze choćby Ekstraliga Żużla, jest NBA.

Na wzrosty biznesu nie ma co liczyć, ale może to być stabilna dywidenda.

bankrucik
54
Dołączył: 2011-03-26
Wpisów: 4 315
Wysłane: 11 sierpnia 2020 19:40:52
moim skromnym zdaniem jest jak na IPO PLAY, próba sprzedaży na górce bo już wyżej nie podskoczą, nie mają pomysłu na dalszy rozwój , mając taką bazę bogatych abonentów przespali rozwój internetu. kupią to ofe, ppk i tfi bo niby "muszą"
Pogromca bajkopisarzy giełdowych:-)))

Brak kary w przeszłości rozzuchwala na przyszłość..

teraz również na twitter.com
Edytowany: 11 sierpnia 2020 19:41

Pink_Floyd
0
Grupa: SubskrybentP1
Dołączył: 2009-10-22
Wpisów: 134
Wysłane: 12 sierpnia 2020 01:13:24
anty_teresa napisał(a):
Poza tym mam trochę sportów na wyłączność. O Ekstraklasie wspominałem, ale jest jeszcze choćby Ekstraliga Żużla


Ekstraliga żużlowa jest do podziału z Eleven - piątkowe mecze transmitowane są w Eleven, a niedzielne w nSport.

WatchDog
WatchDog PREMIUM
35
Grupa: Bus Driver
Dołączył: 2008-07-25
Wpisów: 8 584
Wysłane: 12 sierpnia 2020 01:31:30
C+ sprzedaje coś więcej niż content: ich główny produkt to prestiż i spokój.
Prestiż bo mówi o kliencie, że stać go na wypasioną ofertę z górnej półki, z najwyższą jakością.
Spokój bo póki co transmisja satelitarna daje wysoką jakość i stabilność, z czym streaming miewa kłopoty.

Contentowo oferta stoi na sporcie i filmach premium, w co wchodzi też HBO czy Netflix, których nie trzeba kupować oddzielnie. Takie pakiety, plus oczywiście szeroki wybór "normalnych" kanałów to ten wspomniany spokój, który kosztuje niewiele, bo około 100 zł miesięcznie: trochę taniej jeśli komuś wystarczy mniej, albo trochę drożej jeśli chce więcej. W efekcie platforma ma elitarnego klienta i to sporej masie przekraczającej 2 mln abonentów. I stara się też dobudowywać ofertę w różnych kierunkach, robiąc to bardzo świadomie i dużą dbałością o ochronę wartości w biznesie podstawowym.

Zgoda, że wyżej nie podskoczą, chyba że trzymają coś w rękawie - ale to dobry kandydat na spółkę dywidendową. I nawet przy wysokiej cenie, warto zrobić sobie projekcje jako może zmieniać się, w sensie rozwijać, rozrywka cyfrowa dostarczana prosto do salonu, w dobie pandemii gdy ani nie można podróżować, ani pójść do kina, ani na mecz.

harbul
5
Dołączył: 2012-12-03
Wpisów: 135
Wysłane: 12 sierpnia 2020 07:17:35
Jak słusznie już ktoś zauważył na tym forum, pandemie trwają rok dwa i koniec. A spółki dywidendowe kupuje się nie na rok dwa tylko do emerytury. Brak potencjału wzrostu to jedno ale drugie sporym wyzwaniem będzie utrzymanie obecnej bazy klientów przy stale rosnącej pozycji streamingów internetowych. Raczej bym się spodziewał w perspektywie kilku lat że jakość połączenia internetego przeciętnego Kowalskiego się zwielokrotni niż na odwrót. Zależy po ile będą sprzedawać ale biorąc pod uwagę że mamy hossę, nie spodziewałbym się tu żadnych fajerwerków w długim terminie. Są lepsze spółki/branże pod dywidende niż branża która ewidentnie jest pod ogramną presją kurczenia się.

Analityk Fundamentalny
139
Dołączył: 2011-12-27
Wpisów: 632
Wysłane: 12 sierpnia 2020 11:27:35
skoro wszyscy się wypowiadają to ja też walne swoje 3 grosze. Prestiż nc+? Pewno kilka i kilkanaście lat temu to prawda - teraz to już niekoniecznie. ja zrezygnowałem z nich (po kilkunastu latach) chyba jakieś 2 lata temu i była to jedna z moich lepszych decyzji :) Netflix wygodą bije ich na głowę. Oczywiście transmisje sportowe to plus ale i właśnie powód mojej rezygnacji - kiedyś mieli Ekstraklapę, Anglię, Hiszpanię, Włochy, Francję a nawet LM. Jak rezygnowałem to na wyłączność nie wiem czy cokolwiek było - wiec powód do płacenia stówki jakby odchodził. A i oderwani e głowy od TV dobrze robi :)

Niestety też mi się nasuwa porównani z Play - trzeba poczekac na prospekt i kwestie zadłużenia, etc. Ja tam w dywidendowe spółki, które mają w pewien sposób schodzący biznes nie do końca wierzę. Orange też taki był do czasu ścięcią dywidendy z 1,5 zł na 0,5 bodajże.

Oczywiście to nie tak, że wszyscy przerzucą się na Netflix czy jakiś streaming - trzeba przyznać, ze nc+ walczy to prawda. Ale to jednak jakiś trend będzie - a przecież jaśnie Pan Prezydent obiecał światłowód w każdym domu :)

Ale fajnie, ze oferta się na GPW pojawi - zawsze to pewna szansa i jednak rozruszanie giełdy. Moim zdaniem potrzebujemy na GPW zarówno dużych, rozpoznawanych podmitoów (a takim jest nc+) jak i malutkich biznesów, które startują od zera i chcą podbić świat - ale są uczciwe.

Analityk fundamentalny z zawodu, ale przede wszystkim z pasji. Miłośnik GPW - #giełdamojapasja.

absmak
24
Dołączył: 2020-06-17
Wpisów: 155
Wysłane: 12 sierpnia 2020 12:05:13
harbul napisał(a):
Jak słusznie już ktoś zauważył na tym forum, pandemie trwają rok dwa i koniec. A spółki dywidendowe kupuje się nie na rok dwa tylko do emerytury.


Zgadzam się z opiniami, że szału raczej nie będzie. Ale nie przesadzałbym, że do emerytury. Po pierwsze, w Polsce nie ma ani jednej spółki, co do której masz wysoki stopień pewności, że za 30-40 lat będzie w co najmniej inflacyjnym rozwoju. Pobieżny przegląd spółek dywidendowych i spółki, które od choćby 5 lat nie obniżyły dywidendy masz na palcach jednej ręki.

Dalej, branże schyłkowe, a więc pewnie i Canal+ mają to do siebie, że najpierw zaczynasz tracić na wartości akcji (i to nominalnej), a prędzej czy później przychodzi ścięcie dywidendy. Najlepsze i świeże przykłady - BP, Shell.

Do emerytury jak najbardziej, zwłaszcza w formie IKE, ale z cokwartalną lekturą raportów i analizą otoczenia, aby móc płynnie przechodzić między spółkami, a nie sztywno trzymać jakąś spółkę do emerytury - po co, skoro obok może rosnąć coś fajnego ? Nie lekceważyłbym też kryterium wzrostowego - nic tak fajnie nie wpływa na środki w IKE, jak spółka, która może i nie płaci dywidendy, ale fajnie się rozwija i przez co w pewnym momencie daje zysk nieporównywalnie większy, niż np. kilka lat reinwestowania dywidend - i dopiero wtedy z większym kapitałem wejść w dywidendy.

Jak chcesz faktycznie kupić coś do emerytury i zapomnieć, to o ile takie spółki w ogóle istnieją, to ograniczyłbym to do FMCG - Nestle, Procter, Johnson (choć tu ciąży część farmaceutyczna). Wielka pharma - chimeryczne zyski i wyceny,

blockbustery z określonym czasem bez konkurencji, coraz niższa efektywność nakładów na B+R - wg mnie odpada. Spółki technologiczne - nic się tak bardzo nie zmienia jak technologia. Banki, ropa i reszta siermięgi - wiadomo. Może jeszcze ubezpieczalnie od biedy ? Odrobinę naciągając można zauważyć jedną przewagę spółek technologicznych nad resztą - ciekawe rozwiązania pojawiają się najczęściej w postaci małych lub relatywnie mniejszych firm, które łatwo przejąć (np. IBM -> Red Hat). Ale w ostatecznym rozrachunku to papier toaletowy będzie zawsze potrzebny, a jak urośnie konkurent, to się go po prostu przejmie i nie będzie miała znaczenia przestarzałość technologii. No ale tutaj trzeba się pogodzić z tym, że na czysto dostanie się 1,5-3% dywidendy, nie więcej plus ryzyko kursowe.

Podajcie choć jedną firmę, co do której można zamknąć oczy i do emerytury oczekiwać min. 5% dywidendy i utrzymania min. inflacyjnego wzrostu wyceny akcji :)


paya
0
Dołączył: 2009-10-29
Wpisów: 270
Wysłane: 3 listopada 2020 11:10:27
Jak oceniacie warunki oferty? Drogo czy tanio?

Szprotex
6
Dołączył: 2020-09-25
Wpisów: 34
Wysłane: 3 listopada 2020 11:43:42
Nic szczególnie ciekawego. Drogo co prawda nie jest i w krótkim terminie można by pomyśleć, gdyby koniunktura na giełdzie była naprawdę niezła ale tak chyba nie jest...
Argumenty za - czy raczej przeciw wzrostowi organicznemu są znane więc nie ma co szczępić czterech liter. Mogliby rosnąć przez akwizycje, ale to będzie miało negatywny wpływ na poziom dywidendy, a to ma być spółka dywidendowa (nb. historia akwizycji C+ nie jest za ciekawa jak do tej pory - kupili Kino Świat, które teraz raczej im nie 'performuje').
Zarządzający funduszami też nie są podobno zachwyceni.
Co jeszcze? Akcjonariusze wypłacili sobie parę tygodni temu 180-plus milionów dywidendy - tak na otarcie łez przed sprzedażą akcji publice, to też pokazuje, że spółka jest wydrenowana, zmaksymalizowana kosztowo i przypudrowana ile się tylko da, jak zresztą przy większości IPO gdzie akcjonariusze chcą wyjść...

Vox
134
Dołączył: 2008-11-23
Wpisów: 6 637
Wysłane: 3 listopada 2020 12:36:47
W jakich DM sa zapisy?
Na stronach mBanku, Aliora czy BOŚ nie ma nic.

krishic
20
Dołączył: 2009-10-05
Wpisów: 557
Wysłane: 3 listopada 2020 12:52:57
O pozostalych DM dowiemy sie jak bedzie opublikowany prospekt (dzis). Na razie z informacji prasowej wiadomo tylko tyle, ze zapis bedzie mozliwy w Santanderze.

quake
quake PREMIUM
2
Dołączył: 2009-09-23
Wpisów: 67
Wysłane: 3 listopada 2020 13:56:18
corporate.pl.canalplus.com/log...

powyżej macie link do strony canal + i szczegóły nt. oferty.

Zapisy można złożyć w (zgodnie z podaną na stronie listą placówek) :
Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska SA
Dom Maklerski BDM Spółka Akcyjna
ING Bank Śląski S.A
IPOPEMA Securities S.A.
mBank S.A.
Millennium Dom Maklerski S.A.
Noble Securities S.A.
Bank Polska Kasa Opieki Spółka Akcyjna - Biuro Maklerskie Pekao
Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski Spółka Akcyjna Oddział – Biuro Maklerskie
Alior Bank S.A. - Biuro Maklerskie
Santander Bank Polska S.A. - Santander Biuro Maklerskie

krishic
20
Dołączył: 2009-10-05
Wpisów: 557
Wysłane: 3 listopada 2020 23:10:04
Czytam ja sobie:
"Canal+ Polska podtrzymuje dotychczasową politykę finansową i nie planuje finansowania się z giełdy"
Zastanawiam sie, po co im w takim razie status spolki publicznej?
Czemu Groupe CANAL+ nie wykupi mniejszosciowych chocby zaciagajac pod to dlug przez sama spolke.
Jesli naprawde jest to "dojna krowa" z niewilkim zadluzeniem, dajaca stabilne 5% (z hakiem) dywidendy.
Jaka logika sie wg. Was kryje za scenariuszem wejscia na gielde?
Edytowany: 3 listopada 2020 23:11

Vox
134
Dołączył: 2008-11-23
Wpisów: 6 637
Wysłane: 4 listopada 2020 12:55:21
W Aliorze nie ma - zero informacji na stronie.
Jest w BOŚ i jest w Mbanku

Nikaja
21
Grupa: SubskrybentP1
Dołączył: 2020-03-09
Wpisów: 60
Wysłane: 4 listopada 2020 16:00:06
W Aliorze jest - zakładka Inwestycje -> Oferty.
Edytowany: 4 listopada 2020 16:00

Analityk Fundamentalny
139
Dołączył: 2011-12-27
Wpisów: 632
Wysłane: 4 listopada 2020 20:47:06
krishic napisał(a):
Czytam ja sobie:
"Canal+ Polska podtrzymuje dotychczasową politykę finansową i nie planuje finansowania się z giełdy"
Zastanawiam sie, po co im w takim razie status spolki publicznej?
Czemu Groupe CANAL+ nie wykupi mniejszosciowych chocby zaciagajac pod to dlug przez sama spolke.
Jesli naprawde jest to "dojna krowa" z niewilkim zadluzeniem, dajaca stabilne 5% (z hakiem) dywidendy.
Jaka logika sie wg. Was kryje za scenariuszem wejscia na gielde?


To jest akurat prosta sprawa - wyjście akcjonariuszy mniejszościowych, którzy sprzedają swoje pakiety. Jak ludzie powyżej wskazywali spółka ma problem z rosnącą liczbą abonentów (w zasadzie stagnacja). ARPU jest oczywiście wyższe niż w Cyfrowym Polsacie i to na plus. Plusem może być wejście (chyba jednak mocno spóźnione biorąc pod uwagę Netflix) IPTV. Choć jednak jak się ceny porówna to wcale może nie być łatwo odzyskać ludzi, którzy przeszli do Netflixa.
Analityk fundamentalny z zawodu, ale przede wszystkim z pasji. Miłośnik GPW - #giełdamojapasja.

Johnny Bravo
Johnny Bravo PREMIUM
14
Dołączył: 2010-10-19
Wpisów: 300
Wysłane: 4 listopada 2020 23:35:54
krishic napisał(a):

Czemu Groupe CANAL+ nie wykupi mniejszosciowych chocby zaciagajac pod to dlug przez sama spolke.
Jesli naprawde jest to "dojna krowa" z niewilkim zadluzeniem, dajaca stabilne 5% (z hakiem) dywidendy.
Jaka logika sie wg. Was kryje za scenariuszem wejscia na gielde?

po co im 100% udziałów w firmie skoro wystarczy mieć tyle co teraz, żeby mieć pełną kontrolę? czy warto zadłużać się zapewne może nawet na kilkaset milionów euro, żeby brać całą góra kilkudziesięcio milionową dywidendę dla siebie, a przy okazji pilnować kowenantów dla długu? spójrz na orange, tu myślę, że może być całkiem podobnie. z czasem ograniczy się dywidendę, a kasę i tak będzie się ciągnąć np za korzystanie ze znaku towarowego. skrupułów mieć nie będą, skoro teraz tuż przed IPO spółka jest wydrenowana kompletnie z pieniędzy przez wypłatę dywidendy z kapitału zapasowego. z drugiej strony dzięki temu być może instytucje zbiją cenę w ofercie i nie będzie zapisów po 60 zł, a np po 48, co trochę uatrakcyjni IPO

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2 3 4

Nie możesz tworzyć nowych wątków.
Nie możesz odpowiadać w wątkach.
Nie możesz usuwać swoich wpisów.
Nie możesz edytować swoich wpisów.
Nie możesz tworzyć ankiet.
Nie możesz głosować w ankietach.

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,898 sek.

PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +168,16% +33 632,53 zł 53 632,53 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło