X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

1 grudnia startuje III edycja projektu CEE Capital Market Leaders Forum

Opublikowano: 2017-11-20 13:33:49

Już 1 grudnia 2017 roku Fundacja im. Lesława A. Pagi rozpoczyna III edycję projektu CEE Capital Market Leaders Forum. Projekt skierowany jest do ambitnych młodych ludzi z regionu Europy Środkowo-Wschodniej, będących pasjonatami rynku kapitałowego, finansów oraz ekonomii. Udział w wydarzeniu daje uczestnikom możliwość nauki od najlepszych praktyków rynku, a przede wszystkim pozwala na międzynarodową wymianę doświadczeń. StockWatch.pl objął wydarzenie patronatem medialnym.

Komunikat prasowy, źródło: Fundacja im. Lesława A. Pagi

Logo Fundacji im. Lesława A. Pagi

Jednym z głównych celów Forum jest analiza dotycząca przyszłości rynków kapitałowych w regionie CEE. Ponadto, w tym roku, obserwując globalne trendy, wraz z naszymi partnerami oraz uczestnikami, chcemy się także podjąć próby analizy niszowego jeszcze w Polsce tematu impact investments.

CEE Capital Market Leaders Forum wspiera przede wszystkim rozwój młodych liderów i tworzy trwałą społeczność zarówno w Polsce, jak i w Europie Środkowo-Wschodniej. Forum obejmuje 4 dni profesjonalnych szkoleń i warsztatów, podczas których 60-ciu młodych ludzi będzie miało szanse rozwijać swoje umiejętności menedżerskie, potencjał liderski, a także wiedzę praktyczną z obszarów takich jak m.in. impact investing, strategii finansowania start-upów, czy innowacji w sektorze finansowym.

Szkolenia odbywać się będą w budynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w inkubatorze innowacji InnVento, a działania uczestników zostaną podsumowane podczas uroczystej gali. W trakcie tego wydarzenia uczestnicy Forum wraz z ekspertami firm partnerskich zmierzą się z analizą tematu: „Nowe możliwości rozwoju rynków kapitałowych w regionie CEE”. Organizacja wydarzenia nie byłaby możliwa bez wsparcia Funduszu Wyszehradzkiego.

Inspirujące spotkania z liderami regionu CEE, szkolenia prowadzone przez wybitnych ekspertów ze świata finansów oraz możliwość odbycia stażu w jednej z firm partnerskich to tylko część wyjątkowego doświadczenia, jakim jest udział w CEE Capital Market Leaders Forum. Program jest inspirującą przygodą, która owocuje nawiązaniem wartościowych kontaktów na płaszczyźnie zawodowej, a także prywatnej.

Ponadto, stypendyści Forum dołączają do unikatowej grupy alumnów fundacji, co umożliwia zacieśnianie kontaktów oraz stałą wymianę wiedzy i informacji. Sieć alumnów obecnie liczy ponad 1400 członków – dotychczasowych uczestników wszystkich programów fundacji, którzy pracują w wiodących firmach na rynkach finansowych w kraju i za granicą.

Zaangażowanie w projekcie potwierdzili:

Partnerzy Instytucjonalni

Fundusz Wyszehradzki | Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie | Institute for Politics and Society| Republikon Institute

Patronaty Honorowe

Ambasada Republiki Chorwacji | Collegium Civitas | Politechnika Warszawska | Szkoła Główna Handlowa w Warszawie

Partnerzy Biznesowi

Alior Bank | CEE Equity Partners | HSBC | InnVento | PwC | Societe Generale | S&P Global Ratings | 0100 Ventures |

 

 Projekt otrzymał Grant Wyszehradzki udzielony przez Fundusz Wyszehradzki i jest współfinansowany przez rządy Czech, Węgier, Polski i Słowacji. Misją Funduszu jest wspieranie zrównoważonej współpracy w Europie Centralnej.

The project is co-financed by the Governments of Czechia, Hungary, Poland and Slovakia through Visegrad Grants from International Visegrad Fund. The mission of the fund is to advance ideas for sustainable regional cooperation in Central Europe.

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

  - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
  - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
  - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
  - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (aktualności, giełda, akcje)

 • Polska giełda idzie za ciosem. W centrum uwagi potężne wzrosty spółek Czarneckiego

  Po słabszym początku notowań, indeks WIG20 wyszedł na plus. Jednak brak sesji na Wall Street i w większości czerwone europejskie parkiety, ograniczają szansę na mocniejszy ruch do góry. Dlatego druga połowa notowań powinna przynieść spadek zmienności i obrotów. W czwartek gorąco jest m.in. na akcjach Idea Banku, Getin Noble Banku i Ciechu.

 • Europejski kompromis dot. limitu kadmu w nawozach winduje kurs akcji Grupy Azoty

  Parlament Europejski i państwa członkowskie zawarły ważne dla europejskiego rolnictwa porozumienie dotyczące ograniczenia zawartości kadmu w nawozach. Kontrowersyjny limit został ustalony na poziomie 60 mg/kg, co jest dobrą wiadomością dla polskiego producenta.

 • Cena ropy naftowej sięga tegorocznych minimów

  O ile notowania złota i miedzi w bieżącym tygodniu pną się w górę, to zupełnie inna sytuacja panuje na rynku ropy naftowej. Inwestorzy są tam dużo bardziej pesymistyczni, a cena ropy sięga tegorocznych minimów.

 • Selvita podczas ASH 2018 zaprezentuje wyniki projektu SEL120

  Selvita zaprezentuje najnowsze wyniki projektu SEL120, małocząsteczkowego inhibitora CDK8 o potencjalnym zastosowaniu w leczeniu ostrej białaczki szpikowej, podczas 60. American Society of Hematology Annual Meeting (ASH 2018), które odbędzie się w dniach 1-4 grudnia 2018 r. w San Diego.

 • Analiza techniczna 4 spadających noży z portfela Leszka Czarneckiego

  Łapanie spadających noży i na giełdzie i w życiu codziennym często kończy się źle. Jednak nawet po najbardziej drastycznych przecenach przychodzi czas na solidną (choć zazwyczaj krótką) korektę wzrostową. Wojciech Kręcki, autor portfela Cztery Fazy Rynku na StockWatch.pl sprawdził, jak po środowym odbiciu prezentuje się układ techniczny na wykresach Idea Banku, Getinu, Getin Noble Banku oraz Open Finance.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku