11 września zapraszamy na konferencję dotyczącą nowych wymogów raportowania

Już w środę w Centrum Giełdowym w Warszawie odbędzie się konferencja Raportowanie ESG a zrównoważone inwestycje, skierowana do osób odpowiedzialnych za relacje inwestorskie, komunikację, CSR i środowisko. Patronem medialnym wydarzenia jest StockWatch.pl.

GPW

11 września br. w Centrum Giełdowym w Warszawie odbędzie się konferencja Raportowanie ESG a zrównoważone inwestycje.

Podczas pięciu 30-minutowych debat zaproszeni eksperci omówią takie zagadnienia, jak:

  • Raporty s Wytyczne KE ’17: wyniki badania (w jakim stopniu raporty spółek są zgodne z Wytycznymi KE dot. raportowania informacji niefinansowych; różnice pomiędzy branżami i spółkami różnej wielkości; główne niedociągnięcia w stosowaniu Wytycznych)
  • Wytyczne KE dot. Klimatu (dwukierunkowa istotność; ryzyka fizyczne i związane z przejściem; ujawnienia podstawowe i uzupełniające).
  • Badanie spółek odpowiedzialnych klimatycznie (zagadnienia zmian klimatu w raportach spółek za rok 2017 i 2018; wyniki badania: różnice pomiędzy branżami i spółkami różnej wielkości; ranking i analizy indywidualne).
  • Łańcuch wartości spółki a obieg zamknięty (identyfikacja obiegów zamkniętych w łańcuchu wartości; oczekiwania regulatora dziś i w przyszłości; korzyści biznesowe i redukcja ryzyk dzięki zamykaniu obiegów)
  • Prawa człowieka w zrównoważonych finansach (czym są „minimal safeguards” w kryteriach zrównoważonej działalności gospodarczej; katalog praw człowieka, których przestrzegania wymaga unijny regulator; jak zapewnić należytą staranność i czy ona wystarczy)
  • Mnogość wymogów: TCFD, NFRD, TSF, WKE, CDP itp. (wymogi regulatora i nadzorcy a oczekiwania inwestorów; strumienie informacji, rola pośredników i dystrybutorów danych niefinansowych; sposoby minimalizacji nakładów pracy po stronie spółki)

Gospodarzami konferencji jest Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych, a Partnerem Technologicznym Unicomp-WZA. Wydarzenie będzie transmitowane online więc możliwy jest też udział zdalny.
Więcej informacji na www.seg.org.pl

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (aktualności, giełda, akcje)

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR