17-19 listopada zapraszamy na VIII edycję Kongresu Makroekonomicznego

17 listopada ruszy Kongres Makroekonomiczny organizowany przez Studenckie Koło Naukowe Finansów i Makroekonomii SGH oraz Instytut Studiów Ekonomiczno-Społecznych. Tegoroczna edycja poświęcona jest wpływowi pandemii COVID-19 na polską i światową gospodarkę. Patronem medialnym wydarzenia jest serwis StockWatch.pl.

17-19 listopada zapraszamy na VIII edycję Kongresu Makroekonomicznego SGH.

Tegoroczna edycja kongresu, ze względu na sytuację epidemiologiczną, odbędzie się w trybie on-line. 17 listopada wydarzenie zainauguruje wykład „Odwrót czy kontynuacja? Czy gospodarka cyfrowa pozwoli utrzymać trend postępującej globalizacji?”, który poprowadzi dr Marek Dietl, prezes GPW.

– Uważamy, że szczególnie w tych niepewnych czasach potrzebna jest dyskusja na temat obecnej sytuacji gospodarczej w Polsce oraz propozycji na jej dalszy rozwój. W związku z panującą na świecie pandemią COVID-19 tematem przewodnim tegorocznej edycji Kongresu będzie wpływ owej pandemii na gospodarkę polską i światową oraz sposoby przeciwdziałania recesji. Celem jest prezentacja tego tematu z perspektywy ekspertów ze środowisk naukowych oraz biznesowych. Jesteśmy przekonani, że jest to obecnie najbardziej ważka sprawa, która dotyka każdego z nas, dlatego właśnie uważamy, iż kluczowe dla poznania dokładnego obrazu sytuacji i jej zrozumienia jest poznanie informacji od osób, które na co dzień zajmują się tematem polskiej gospodarki – zapewniają organizatorzy.

18 listopada obędzie się I panel: Czy i jak zapłacić za tarcze? Finansowanie stymulacji gospodarczej w Polsce i na świecie.. W roli moderatora wystąpi prof. Cezary Wójcik – założyciel Center of Leadership. W dyskusji udział wezmą Piotr Arak – Dyrektor Polskiego Instytutu Ekonomicznego, Hanna Cichy – analityczka ds. gospodarczych w Polityce Insight, dr Mateusz Szczurek – ekonomista regionalny Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju, minister finansów (2013-2015).

W II panelu (Odwrót czy kontynuacja? Czy gospodarka cyfrowa pozwoli utrzymać trend postępującej globalizacji?), który odbędzie się 19 listopada, udział wezmą: Łukasz Czernicki – Ministerstwo Finansów, dr Sławomir Dudek – Pracodawcy RP, Marta Skiba – ISES, Marek Lachowicz – Instytut Jagielloński.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI (aktualności, giełda, akcje)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR