25 marca odbędzie się webinarium SEG dotyczące najpilniejszych wyzwań regulacyjnych

W najbliższą środę odbędzie się szkolenie online pt. „Najpilniejsze wyzwania regulacyjno-nadzorcze”, którego gospodarzem jest Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych.

seg, webinarium, giełda, wyzwania, regulacyjne

Fot. SEG

Webinarium skierowane jest do: biur zarządów, działów prawnych, członków zarządów oraz osób odpowiedzialnych w spółce za bezpieczeństwo regulacyjne.  

Podczas spotkania zaproszeni eksperci omówią takie zagadnienia, jak: 

 • Transakcje z podmiotami powiązanymi (jak definiować istotne transakcje; jak wykazać, że cena jest rynkowa; kiedy transakcja jest zawierana w ramach normalnego biznes)
 • Beneficjent rzeczywisty w grupie kapitałowej (beneficjent rzeczywisty akcjonariusza spółki giełdowej; beneficjent zastępczy spółki zależnej; praktyczne aspekty zgłaszania beneficjentów)
 • Podejmowanie decyzji korporacyjnych w warunkach pracy zdalnej (zdalne podejmowanie decyzji zarządu, zdalne posiedzenie Rady Nadzorczej, zdalne WZA) 
 • Koronawirus a regulacje rynku kapitałowego (informacja poufna, raport roczny, WZA, polityka wynagrodzeń, dematerializacja akcji) 
 • Dematerializacja akcji i warrantów emitenta (dematerializacja akcji spółki publicznej – formalność; czy złożony proces; gdzie i jak zdematerializować warranty; czy zasada jawności rejestru dotyczy spółek publicznych) 
 • Nieoczywiste aspekty polityk wynagrodzeń (wyniki badań oczekiwań akcjonariuszy i analityków; konieczność uwzględnienia celów niefinansowych; sprawozdanie z realizacji polityki wynagrodzeń) 

SEG skupia ok. 300 spółek notowanych na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych oraz alternatywnym rynku NewConnect, reprezentujących ponad 80 proc. kapitalizacji emitentów krajowych.

Wydarzenie będzie w formie webinarium – możliwy jest tylko udział zdalny.  

Więcej informacji na www.seg.org.pl 

 Link: https://seg.org.pl/pl/webinarium-najpilniejsze-wyzwania-regulacyjno-nadzorcze-tylko-transmisja  ). 

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (aktualności, giełda, akcje)
 • Balticus: Markę i prestiż zbudowaliśmy od zera [RELACJA Z CZATU] Gościem piątkowego czatu inwestorskiego StockWatch.pl był Bartosz Knop, prezes polskiej marki luksusowych zegarków. Podczas spotkania na gorąco omówiono m.in. szczegóły emisji akcji na platformie crowdfundingowej Bessfund.pl oraz dalsze plany rozwojowe Balticusa.
 • Kruk wróci do większych inwestycji w pod koniec br.

  Kruk zakłada, że inwestycje w nowe portfele w najbliższych miesiącach będą niewielkie, zaś do większych inwestycji spółka powróci pod koniec 2020 roku. Zarząd ocenia, że większej podaży portfeli ze strony banków należy spodziewać się w 2021 i 2020 roku, poinformowali przedstawiciele zarządu. Wielkość spłat w maju nie odbiega od poziomu z kwietnia br.

 • CD Projekt oczekuje, że sytuacja rynkowa unormuje się do premiery Cyberpunk 2077

  CD Projekt zakłada, że sytuacja na kluczowych rynkach wróci do normy do czasu premiery gry "Cyberpunk 2077", poinformował członek zarządu Michał Nowakowski. W czerwcu dostęp do gry uzyskają liderzy opinii.

 • PZU pracuje nad nową strategią, analizuje zaangażowanie w sektor bankowy

  PZU przygotowuje nową strategię na lata 2021-2024, w której zdefiniuje także swoje podejście do aktywów bankowych, znajdujących się pod silną presją, związaną m.in. z obniżkami stóp procentowych, poinformowali przedstawiciele grupy. Ubezpieczyciel nie widzi obecnie konieczności dokapitalizowania Alior Banku.

 • 15 propozycji dywidendowych na czerwiec

  Na ten moment plany dywidendowe na czerwiec ma 11 spółek z głównego parkietu i 4 kolejne z NewConnect. W obu grupach nie zabraknie propozycji o stopie przekraczającej 5 proc. Kilka firm szarpnie się na rekordowe stawki.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR