8-9 czerwca odbędzie się VIII Kongres Relacji Inwestorskich Spółek Giełdowych SEG

Zmiany w raportowaniu bieżącym i niefinansowym będą tematem przewodnim VIII Kongresu Relacji Inwestorskich Spółek Giełdowych SEG, który odbędzie się 8-9 czerwca br. w Ossie. StockWatch objął wydarzenie patronatem medialnym.

Komunikat prasowy, 24 maja 2016 r.

Jest to już ósme spotkanie osób odpowiedzialnych w spółce za kontakty z mediami oraz z inwestorami. W tym roku skupimy się na wyzwaniach legislacyjnych, których czeka emitentów w najbliższych miesiącach najwięcej od 20 lat. Konkretnie będzie mowa o przygotowaniu do modyfikacji polityki komunikacyjnej wynikających ze zmian regulacyjnych dotyczących raportowania bieżącego (MAR) i niefinansowego (ESG) – opowiada Mirosław Kachniewski, Prezes Zarządu, Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych.

Część merytoryczną pierwszego dnia Kongresu rozpocznie dyskusja na temat optymalnego przygotowanie spółki do MAR, w której zostaną omówione takie zagadnienia jak: wyzwania dotyczące identyfikacji informacji poufnej, działania „last minute”, problemy związane z identyfikacją osób blisko związanych, automatyczna identyfikacja osób blisko związanych biznesowo.

Kolejna sesja panelowa „Komunikacja poza ESPI” będzie dotyczyła tematów takich jak zintegrowane raportowanie, suteczna komunikacja miedzy spółką a inwestorami finansowymi oraz przedstawienie nowej odsłony portalu InfoStrefa.

W ostatnim panelu nt. raportowania danych niefinansowych. Uczestnicy otrzymają odpowiedzi na pytania: Które spółki będą zobowiązane do raportowania CSR? Jaki standard będzie odpowiedni dla rynku polskiego? Jakie są praktyczne aspekty raportowania CSR?

Obecnie SEG skupia około 300 spółek notowanych na warszawskiej GPW.

Obecnie SEG skupia około 300 spółek notowanych na warszawskiej GPW.

Po części merytorycznej odbędzie się Charytatywny Bieg Rynku Kapitałowego, z udziałem Roberta Korzeniowskiego. Uczestnicy będą zbierać środki na praktyczną edukację młodzieży ponadgimnazjalnej w zakresie przedsiębiorczości w ramach programu „Zarządzanie firmą”, który jest realizowany przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości.

Uwieńczeniem części merytorycznej I dnia Kongresu będzie Wieczorna Gala, podczas której odbędzie się ceremonia wręczenia statuetek laureatom IX edycji Konkursu Złota Strona Emitenta.

Drugi dzień Kongresu rozpocznie debata „Rozpoznaj racjonalnego inwestora w Twojej spółce”, podczas której zostaną omówione przesłanki tworzenia polityki informacyjnej, możliwości zatwierdzenia polityki informacyjnej przez racjonalnego inwestora oraz sposoby opracowania zasad komunikacji spółek z inwestorami.

Następnie odbędą się zajęcia praktyczne poświęcone zagadnieniom podnoszenia jakości relacji inwestorskich, takie jak:

 • Financial information vs. Non-financial information in digital corporate communication: the path towards integration
 • Polskie spółki giełdowe na tle trendów w relacjach inwestorskich i komunikacji korporacyjnej online
 • Jak rozmawiać z inwestorami instytucjonalnymi – oczekiwania inwestorów, wyzwania dla spółek
 • Nowe możliwości komunikacji spółki z rynkiem kapitałowym – portal www.infostrefa.com
 • Wsparcie IT w identyfikacji osób blisko związanych biznesowo – case study

Część merytoryczną Kongresu zamknie dyskusja: „Wdrażanie MAD/MAR”, w której będzie mowa o: najważniejszuch postanowieniach zmienianych regulacji, stanie prac legislacyjnych oraz problemach okresu przejściowego.

Już od ponad roku przygotowujemy spółki na wejście w życie nowych regulacji. Chociaż czasu już niewiele i ci emitenci, którzy nie rozpoczęli działań będą mieli problem, żeby się w pełni przygotować do nowej rzeczywistości regulacyjnej, postaramy się podczas Kongresu przekazać „w pigułce” wiedzę, na temat tego jakie działania trzeba teraz podjąć, aby ograniczyć ryzyka i w jak najlepszy sposób wprowadzić spółkę w nowe zasady raportowania, które zaczną obowiązywać od 3 lipca br – dodaje Mirosław Kachniewski, Prezes Zarządu, Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych.

Gospodarzem Kongresu będzie Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych. Partnerstwo nad wydarzeniem objęli: Fundacja Standardów Raportowania oraz Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie jako Partnerzy Instytucjonalni; Message, Polska Agencja Prasowa oraz Wolters Kluwer jako Partnerzy Strategiczni; InfoStrefa, Grupa Energa oraz Monit24 jako Partnerzy. Patronat Honorowy nad Kongresem objęła Komisja Nadzoru Finansowego. Szczegółowe informacje na temat VIII Kongres Relacji Inwestorskich Spółek Giełdowych SEG dostępne są na stronie internetowej www.seg.org.pl

 

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (aktualności, giełda, akcje)
 • Dadelo rusza z IPO, z którego chce pozyskać minimum 73 mln zł Właściciel internetowego sklepu rowerowego oferuje 4,6 mln nowych akcji po cenie maksymalnej 18 zł za sztukę. Zapisy wśród inwestorów indywidualnych ruszą w czwartek i potrwaja do 11 grudnia. Dadelo zamierza pozyskać z oferty ok. 72,8-82,8 mln zł brutto.
 • NBP: Obawy o ‚credit crunch’ nie potwierdzają się, ale niepewność pozostaje

  Nie potwierdzają się początkowe obawy o ryzyko nadmiernego ograniczenia podaży kredytu, tzw. credit crunch, ale pozostaje niepewność związana ze skutkami drugiej fali epidemii, ocenia Narodowy Bank Polski w "Raporcie o stabilności systemu finansowego. Ocena skutków pandemii COVID-19".

 • WTT chce pozyskać 6 mln zł na finansowanie projektów z zakresu Green Tech

  Opolska firma specjalizująca się w opracowywaniu innowacyjnych rozwiązań z zakresu Green Tech, poszukuje środków na komercjalizację swoich projektów. Obecnie WTT Sp. z o.o. planuje przekształcenie się w spółkę akcyjną i debiut na rynku NewConnect.

 • InteliWISE zdobył kontrakt na 3,5 miliona złotych

  InteliWISE wygrało przetarg na kontynuację projektu “Centrum Pomocy Przedsiębiorcy”. Umowa podpisana przez pioniera technologii AI z Ministerstwem Rozwoju Pracy i Technologii, opiewa na blisko 3.5 miliona złotych brutto i obejmuje m.in. wykorzystanie Voicebotów II Generacji do wsparcia Infolinii. 

 • Realizacja zysków w Warszawie, w grze Orange Polska i JSW

  Akcje w Warszawie tanieją. Inwestorzy realizują zyski z ostatnich dni, co jest wspólną tendencją obserwowaną w całej Europie. I jedynie sWIG80 nie ulega tej spadkowej presji, rosnąc o 0,4 proc. Ogólne nastroje wciąż jednak pozostają dobre, a GPW dalej ma szanse kontynuować wzrosty w grudniu.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR