
Jacek Koskowski, General Director Sales & Distribution Poland w Kino Polska TV. Fot. Bartek Goldyn – woopa.pl
Jacek Koskowski odpowiedzialny będzie za strategię i wszelkie działania związane z dystrybucją oraz sprzedażą kanałów telewizyjnych z Grupy Kino Polska TV na rynku polskim, a także wdrażanie nowych projektów biznesowych.
Koskowski to menedżer z wieloletnim doświadczeniem w branży telewizyjnej. Przez ostatnich osiem lat zarządzał polskim oddziałem BBC, pełniąc rolę dyrektora generalnego i wiceprezesa. Wcześniej pełnił funkcję dyrektora pionu kanałów tematycznych w TV Polsat, gdzie odpowiadał za rozwój nowych kanałów oraz ich dystrybucję. Był również współzałożycielem oraz dyrektorem generalnym Agencji PrOgram Sp. z o.o., zajmującej się dystrybucją kanałów telewizyjnych na polskim rynku.
Związany z Kino Polska TV od 15 lat Sławomir Nawrot, który pełnił funkcje pełnomocnika zarządu i dyrektora sprzedaży, będzie współpracował ze spółką do 20 lipca br. jako zewnętrzny konsultant.
Kino Polska TV to grupa medialna. Głównymi gałęziami biznesowymi grupy są: emisja i produkcja kanałów telewizyjnych, dystrybucja, działalność wydawnicza, produkcja filmowa, rekonstrukcja i archiwizacja dzieł polskiej kinematografii oraz internet. Akcje spółki są notowane na GPW od 2011 r.