AC rekomenduje 2,80 zł na akcję dywidendy za 2019 r.

Omawiane walory:

AC proponuje wypłatę 2,80 zł na akcję z zysku za 2019 r. Przy obecnym kursie stopa dywidendy przekracza 6,2 proc.

ac, dywidenda, akcje

AC rekomenduje 2,80 zł na akcję dywidendy za 2019 r.

– Zgodnie z przyjętą polityką dywidendy […] zarząd spółki, biorąc pod uwagę planowane na 2020 r. rozwojowe projekty inwestycyjne mające na celu długofalowy wzrost wartości spółki oraz bieżące potrzeby kapitałowe, postanowił zarekomendować walnemu zgromadzeniu akcjonariuszy AC S.A. przeznaczenie części zysku netto za 2019 rok na wypłatę dywidendy w wysokości 2,8 zł na jedną akcję, a pozostałą część zysku na kapitał zapasowy – czytamy w komunikacie.

Rekomendacja zarządu zostanie zaopiniowana przez radę nadzorczą. Ostateczną decyzję w przedmiocie podziału zysku podejmie walne zgromadzenie.

W maju ub.r. akcjonariusze AC zdecydowali o przeznaczeniu na dywidendę kwoty 38,92 mln zł, czyli 3,94 zł na jedną akcję.

Działalność AC opiera się przede wszystkim na sprzedaży samochodowych instalacji gazowych. Akcje spółki są notowane na GPW od 2011 roku.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT ACAUTOGAZ, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • AC zawiesiło rekomendację wypłaty dywidendy z zysku za 2019 rok

  AC w związku z trudnymi do przewidzenia skutkami obecnej sytuacji epidemii zawiesiło swoją rekomendację wypłaty 2,80 zł na akcję dywidendy z zysku za 2019 rok.

 • 10 znanych spółek, które sypną groszem na wakacje

  W najbliższych tygodniach kilkadziesiąt spółek z GPW podzieli ubiegłoroczne zyski, a kilkanaście z nich jeszcze przed wakacjami wypłaci gotówkę. StockWatch.pl z czerwcowego kalendarium wybrał 10 ciekawych propozycji, które pomogą sfinansować wymarzony urlop. 

 • 14 tłustych dywidend z kwietniowych rekomendacji

  Lista spółek sygnalizujących gotowość do wypłaty dywidendy rośnie w zawrotnym tempie. W trzy tygodnie na rynek trafiło ponad 30 świeżych rekomendacji. Stopy dywidend wśród najhojniejszych propozycji zbliżają się do 9-10 proc.

 • 14 spółek, które w tym sezonie mogą sprawić niespodziankę

  DM mBanku w cyklicznym opracowaniu wskazał spółki, które w tym sezonie raportowym mogą pochwalić się dużo lepszymi od konsensusu rynkowego wynikami. Wśród czarnych koni dominują przedstawiciele sektora przemysłowego, paliwowego oraz medialnego.

 • Giełdowi faworyci DM mBanku na 2019 rok

  Grudzień to nie tylko czas podsumowań, ale także ostatni dzwonek na przygotowanie strategii inwestycyjnej na kolejny rok. W tym tygodniu garść wskazówek dał DM mBanku. Biuro w cyklicznym raporcie wytypowało blisko 30 spółek, które w przyszłym roku będą mocniejsze od szerokiego rynku. 


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR