AGP wydłużył zapisy w IPO do 24 maja w transzy małych inwestorów

Omawiane walory:

Advanced Graphene Products wydłużył zapisy w ofercie publicznej nowo emitowanych akcji serii C w transzy małych inwestorów do 24 maja, zaś w transzy dużych inwestorów do 28 maja. Zmiana harmonogramu jest związana z dużą liczbą trwających obecnie ofert publicznych.

Fot. fb/Advanced Graphene Products

– Zdecydowaliśmy się na wydłużenie terminów zapisów na akcje ze względu na sygnały otrzymane podczas pierwszego tygodnia spotkań ze strony inwestorów zainteresowanych naszą ofertą. Obecnie, równolegle prowadzonych jest kilka innych ofert publicznych. Wydłużenie terminów naszej oferty umożliwi inwestorom komfortowe przeanalizowanie perspektyw AGP, a także ‚na spokojnie’ złożenie zapisów oraz ich opłacenie. W transzy małych inwestorów zapisy potrwają do 24 maja, zaś w transzy dużych inwestorów do 28 maja – powiedział prezes Maciej Gałązka, cytowany w komunikacie.

Zapisy w transzy małych inwestorów miały trwać do 17 maja, book-building zaplanowany był na 13-18 maja, zaś zapisy w transzy dużych inwestorów – w dniach 19-21 maja.

Według nowego harmonogramu, budowa księgi popytu wśród inwestorów wybranych przez firmę inwestycyjną potrwa od 20 maja do 25 maja do godz. 15:30. Ustalenie ceny emisyjnej i liczby akcji nowych w podziale na poszczególne transze zaplanowano w terminie do 26 maja do godz. 12:00. Tego samego dnia rozpoczną się zapisy i wpłaty w transzy dużych inwestorów (potrwają do 28 maja). Przydział akcji zaplanowano na do 1 czerwca.

Inwestorom zostało zaoferowanych 817 750 akcji nowej emisji po maksymalnej cenie emisyjnej ustalonej przez zarząd na poziomie 10 zł za akcję. AGP chce pozyskać z trwającego IPO ok. 8,2 mln zł brutto, które planuje przeznaczyć m.in. na zwiększenie mocy produkcyjnych i rozbudowę parku maszynowego poprzez inwestycje w linię produkcyjną do filamentu 3d, pre pregu, zakup dyspersera do dyspersji oraz reaktora do produkcji tlenku grafenu, dalszy rozwój prac B+R w obszarach kompozytów węglowych, filamentu 3d, żywic epoksydowych, pokryć antykorozyjnych, olejów silnikowych, czy sensorów specjalistycznych – w tym na wkład własny do grantów naukowych, pozyskanie certyfikatu REACH, a także rozszerzenie niezbędnych działań promocyjno-marketingowych i sprzedażowych. Dzięki powyższym inwestycjom AGP będzie mogła zintensyfikować prace nad pozyskaniem nowych kontraktów oraz wejść w etap realizacji już nawiązanych współprac.

Advanced Graphene Products wytwarza wysokiej jakości grafen płatkowy (GO, rGO), który jest dedykowany do takich zastosowań jak kompozyty węglowe, żywice epoksydowe, filamenty 3d, farby, powłoki antykorozyjne czy polimery. Posiada podpisane zarówno listy intencyjne, jak i kontrakty na opracowanie zastosowań komercyjnych grafenu ze spółkami takimi jak: Kross, GRM System, Europejska Agencja Kosmiczna, Frako-Term, GM Color, czy Pimar-Plastics. Ponadto, AGP ma własną, opatentowaną technologię produkcji grafenu powierzchniowego z ciekłego metalu – HSMG, dzięki czemu może z powodzeniem produkować obie znane formy grafenu.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o agp)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR