Akcje Idea Banku jak spadający nóż. Zarząd: Nie ma fundamentalnych przesłanek

Omawiane walory:

Zarząd banku w reakcji na drastyczną przecenę akcji wydał oświadczenie, w którym zapewnia, że sytuacja Idea Banku pozostaje stabilna, strategia jest nadal realizowana i nie zachodzą fundamentalne przesłanki uzasadniające znaczące wahania kursu giełdowego. W środę notowania Idea Banku tracą ponad 8 proc. Od początku roku akcje banku straciły już 60 proc.

– W związku ze znaczącą zmiennością notowań giełdowych Idea Bank SA zarząd banku oświadcza, że nie zachodzą fundamentalne przesłanki uzasadniające takie wahania kursu giełdowego. Sytuacja banku jest stabilna, bank kontynuuje realizację strategii. Z opublikowanego skonsolidowanego sprawozdania finansowego Grupy Idea Bank wynika, że na koniec roku współczynnik adekwatności kapitałowej wynosił 14,04 proc., a współczynnik Tier 1 – 12,6 proc. – czytamy we wtorkowym komunikacie banku.

>> E-book: Analiza fundamentalna wg analityków StockWatch.pl Sprawdź

Sprawozdanie za I kwartał 2018 roku zostanie opublikowane 15 maja br. >> Dołącz do dyskusji na forumowym wątku dedykowanym akcjom Idea Banku

– Zarząd banku zwraca uwagę, że ostatnim wahaniom kursu nie towarzyszyły znaczące obroty akcjami banku na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. spółka nie otrzymała informacji o sprzedających akcje, w związku z tym nie są to transakcje akcjonariuszy podlegające obowiązkom informacyjnym. Zarząd banku analizuje bieżące notowania spółki – czytamy dalej w stanowisku banku z 24 kwietnia.

Dziś około godz. 10:30 kurs akcji Idea Banku na GPW tracił 10 proc. wobec ostatniego zamknięcia notowań i wynosił 8,90 zł.

Początek spadków na kursie akcji Idea Banku zbiegł się w czasie z przeceną na akcjach GetBacku. Idea Bank oraz należący do niego Lion’s Bank sprzedały swoim klientom olbrzymie ilości obligacji GetBacku.

Idea Bank powstał na bazie przejętego przez Getin Holding GMAC Banku jesienią 2010 roku. Początkowo bank funkcjonował wyłącznie w internecie. W lipcu 2011 roku otwarto pierwsze oddziały stacjonarne, głównie w największych polskich miastach. Idea Bank zadebiutował na rynku głównym GPW w 2015 roku.

notowania

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o Ideabank)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR