Akcjonariusz Onico sprzedaje pakiet kontrolny inwestorowi branżowemu

Omawiane walory:

Capitale Tre Investments zawarł umowę przewstępnego zbycia 605 tys. akcji Onico stanowiących 40,77 proc. kapitału zakładowego i 54,55 proc. głosów na walnym zgromadzeniu na rzecz inwestora branżowego.

Akcjonariusz, Onico, sprzeda, akcje

(Fot. Onico Warszawa/fb)

– Inwestor branżowy podejmie prace nad sporządzeniem wstępnego planu restrukturyzacyjnego emitenta – czytamy w komunikacie.

Umowa przyrzeczona zostanie zawarta przez strony po spełnieniu się warunków zawieszających przewidzianych umową przedwstępną jednakże nie później niż do 29 listopada 2019 r.

Capitale Tre Investments to spółka zależna od Tomasza Turczyna – osoby blisko związanej z Anną Przywecką-Turczyn, będącą członkiem rady nadzorczej Onico.

Notowane na NewConnect Onico to jeden z największych niezależnych importerów paliw do Polski. Zajmuje się obrotem zwłaszcza LPG, ON i biopaliwami. W piątek kurs akcji spółki spadł o 53 proc. Pod koniec tygodnia jeden walor spółki wyceniono na 3,94 zł.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT onico, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR