Sąd udzielił zabezpieczenia Onico poprzez uchylenie zajęć komorniczych

Omawiane walory:

Do Onico wpłynęły postanowienia Sądu Rejonowego dla m. st. Warszawy w Warszawie, XVIII Wydział Gospodarczy ds. upadłościowych i restrukturyzacyjnych, w sprawie z wniosku spółki o otwarcie postępowania sanacyjnego, o udzieleniu zabezpieczenia poprzez uchylenie zajęć komorniczych dokonanych w toku postępowań egzekucyjnych.

sanacja, Onico, akcje, upadłość, likwidacja

(Fot. Onico Warszawa/fb)

– W uzasadnieniu w/w postanowień sąd uznał, że zgodnie z art. 150 ust. 1 pkt Prawa restrukturyzacyjnego z dnia 15 maja 2015 r. należności będące podstawą prowadzonych postępowań egzekucyjnych objętych złożonym wnioskiem dłużnika o otwarcie postępowania sanacyjnego, spełniają przesłankę objęcia ewentualnym układem – czytamy w komunikacie.

11 września ub. r. Onico informowało, że złożyło w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy wniosek o otwarcie postępowania sanacyjnego wraz z wnioskiem o udzielenie zabezpieczenia.

Onico to warszawska spółka, będąca jednym z największych niezależnych importerów paliw do Polski. Zajmuje się obrotem zwłaszcza LPG, ON i biopaliwami. W 2018 r. spółka miała 3,05 mld zł przychodów. Od 2011 roku jest notowana na rynku NewConnect.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT onico, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR