Onico straciło koncesję na obrót paliwami z zagranicą

Omawiane walory:

Fatalna sytuacja finansowa Onico zbiera kolejne żniwo. Prezes Urzędu Regulacji Energetyki z uwagi na brak zabezpieczenia majątkowego zdecydował o cofnięciu spółce koncesji na obrót paliwami ciekłymi z zagranicą.

onico, koncesja, handel, paliwa

(Fot. Onico Wrszawa)

– Emitent był zobowiązany na mocy ustawy Prawo energetyczne do przedstawienia zabezpieczenia na kolejny okres wykonywania działalności objętej ww. koncesją na miesiąc przed terminem wygaśnięcia tego zabezpieczenia tj. do dnia 31 lipca 2019 r. Emitent nie przedstawił Prezesowi URE zabezpieczenia majątkowego na kolejny okres wykonywania działalności, co wiązało się z brakiem zawarcia porozumienia z bankami – czytamy w komunikacie.

Onico podało, że spółka oraz spółki zależne z grupy nadal posiadają koncesję OPC na obrót w kraju paliwami, koncesję koncesji MPC i WPC, tj. na magazynowanie paliw ciekłych i przeładunek paliw ciekłych (LPG) oraz na wytwarzanie paliw ciekłych (LPG) na terenie morskiego terminalu w Gdyni oraz terminalu w Plancie.

– Emitent planuje prowadzenie procesu sanacji w oparciu o wykorzystanie posiadanych w ramach grupy koncesji oraz stopniowe poszerzanie działalności podstawowej – podano także.

Notowane na NewConnect Onico to jeden z największych niezależnych importerów paliw do Polski. Zajmuje się obrotem zwłaszcza LPG, ON i biopaliwami. Komunikat o utracie koncesji pojawił się po sesji, na której kurs akcji spadł o 9,68 proc. Na koniec dnia jeden walor spółki wyceniono na 5,60 zł.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT onico, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR