Akcjonariusze Famuru zdecydowali o wypłacie 0,53 zł dywidendy na akcję

Omawiane walory:

Walne zgromadzenie Famuru zdecydowało o przeznaczeniu na dywidendę 304,62 mln zł, co oznacza wypłatę w wysokości 0,53 zł na akcję (z wyłączeniem akcji własnych).

-Do dywidendy uprawnieni są akcjonariusze, posiadający akcje na okaziciela serii A,B,C,D,F oraz akcje imienne serii E, z wyłączeniem 4 616 akcji własnych spółki” – czytamy w komunikacie.

Dzień dywidendy wyznaczono na 10 lipca, a termin jej wypłaty – na 22 lipca 2019 r.

Zarząd Famuru rekomendował akcjonariuszom dywidendę w kwocie 206,91 mln zł z zysku roku 2018 oraz zysku lat ubiegłych, co oznaczałoby wypłatę w wysokości 0,36 zł na jedną akcję.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Jednak w ubiegłym tygodniu zarząd otrzymał od TDJ Equity I sp. z o.o., jako akcjonariusza reprezentującego ponad jedną dwudziestą kapitału zakładowego zgłoszenie nowego projektu uchwały w sprawie podziału zysku spółki za rok obrotowy 2018 oraz użycia kapitałów Spółki pochodzących z zysków lat ubiegłych – propozycja opiewała na przeznaczenie na dywidendę łącznej kwoty 304,62 mln zł, co oznaczałoby wypłatę w wysokości 0,53 zł na akcję (z wyłączeniem akcji własnych).

Famur jest producentem maszyn stosowanych w górnictwie. Koncentruje się na produkcji wysokowydajnych maszyn wyposażonych w zaawansowane informatyczne systemy sterowania i nadzoru. Spółka od 2006 r. notowana jest na GPW.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT Famur, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Kolejna spadkowa sesja na GPW, Famur traci po wynikach

  Czerwień znów rozlewa się po GPW. Indeks WIG20 spada czwartą sesję z rzędu, a akcje takich gigantów jak Orlen, PZU czy CD Projekt notują 2-proc. przecenę.

 • Faworyci DM mBanku na listopad

  DM mBanku w cyklicznym opracowaniu wskazał kilkanaście spółek, które warto obserwować w najbliższych tygodniach. 

 • Prognozy wyników za III kwartał wg DM mBanku

  Rozpoczęty właśnie sezon wyników będzie pierwszym naprawdę trudnym testem dla spółek notowanych na GPW. DM mBanku w cyklicznym opracowaniu sprawdził, jak miniony kwartał wypadł w poszczególnych branżach oraz gdzie szukać spółek, które mogą sprawić niespodziankę.

 • WIG20 nieśmiało kontynuuje wzrosty, w grze Famur i Bloober Team

  Po piątkowej euforii emocje nieco opadły. Dzisiejsze niewielkie wahania warszawskich indeksów można tłumaczyć przerwą w handlu na Wall Street. Ciekawiej jest natomiast na spółkach, zwłaszcza tych mniejszych. W centrum uwagi jest m.in. sektor gamingowy z Bloober Team i Ten Square Games na czele.

 • 12 znanych spółek, które warto śledzić w sezonie wyników za II kwartał

  DM mBanku w cyklicznym opracowaniu wskazał spółki, które w tym sezonie mogą sprawić niespodziankę. Wśród czarnych koni dominują reprezentanci takich branż jak przemysł, finanse, handel czy telekomunikacja.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR