Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Akcjonariusze Famuru zdecydowali o wypłacie 0,53 zł dywidendy na akcję

Opublikowano: 2019-06-17 19:41:07

Omawiane walory:

Walne zgromadzenie Famuru zdecydowało o przeznaczeniu na dywidendę 304,62 mln zł, co oznacza wypłatę w wysokości 0,53 zł na akcję (z wyłączeniem akcji własnych).

-Do dywidendy uprawnieni są akcjonariusze, posiadający akcje na okaziciela serii A,B,C,D,F oraz akcje imienne serii E, z wyłączeniem 4 616 akcji własnych spółki” – czytamy w komunikacie.

Dzień dywidendy wyznaczono na 10 lipca, a termin jej wypłaty – na 22 lipca 2019 r.

Zarząd Famuru rekomendował akcjonariuszom dywidendę w kwocie 206,91 mln zł z zysku roku 2018 oraz zysku lat ubiegłych, co oznaczałoby wypłatę w wysokości 0,36 zł na jedną akcję.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Jednak w ubiegłym tygodniu zarząd otrzymał od TDJ Equity I sp. z o.o., jako akcjonariusza reprezentującego ponad jedną dwudziestą kapitału zakładowego zgłoszenie nowego projektu uchwały w sprawie podziału zysku spółki za rok obrotowy 2018 oraz użycia kapitałów Spółki pochodzących z zysków lat ubiegłych – propozycja opiewała na przeznaczenie na dywidendę łącznej kwoty 304,62 mln zł, co oznaczałoby wypłatę w wysokości 0,53 zł na akcję (z wyłączeniem akcji własnych).

Famur jest producentem maszyn stosowanych w górnictwie. Koncentruje się na produkcji wysokowydajnych maszyn wyposażonych w zaawansowane informatyczne systemy sterowania i nadzoru. Spółka od 2006 r. notowana jest na GPW.

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

    - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
    - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
    - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
    - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o Famur)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku