X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Akcjonariusze Ronsona poparli uchwałę ws. dywidendy i przeniesienia siedziby do Polski

Opublikowano: 2018-09-14 16:17:43

Omawiane walory:

Nadzwyczajne walne zgromadzenie akcjonariuszy Ronson Development zdecydowało o wypłacie dywidendy w wysokości 0,06 zł na akcję, tj. łącznie 9,84 mln zł. Ponadto akcjonariusze zatwierdzili przeniesienie siedziby Ronsona z Holandii do Polski. 

– Sytuacja finansowa Ronson Development jest stabilna, dlatego chcemy kontynuować praktykę dzielenia się wypracowanymi zyskami z naszymi akcjonariuszami. W porównaniu do innych deweloperów, naszą politykę dywidendową wyróżnia to, że zdecydowaliśmy się wprowadzić coroczną dywidendę minimalną w wysokości około 10 mln zł. Przy obecnej liczbie akcji daje to co najmniej 0,06 zł dywidendy na akcję – powiedział prezes Nir Netzer, cytowany w komunikacie.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Uchwalona przez NWZ dywidenda jest zgodna z rekomendacją zarządu. Dzień ustalenia prawa do dywidendy został wyznaczony na 25 września, a dzień wypłaty – na 4 października br. Dywidenda zostanie wypłacona z rezerwy utworzonej z zysków zatrzymanych. Przy bieżącym kursie spółki (1,15 zł na koniec sesji 13 września), stopa dywidendy wynosi około 5,2 proc.

– Przeniesienie siedziby do Polski to naturalny krok dla Ronsona. Cała nasza działalność operacyjna od samego początku koncentruje się na rynku polskim – to tu realizujemy wszystkie nasze inwestycje, a akcje naszej spółki notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Sfinalizowanie procesu migracji pozwoli zmniejszyć biurokrację i ograniczyć koszty administracyjne. Dodatkową korzyścią dla naszych akcjonariuszy będzie m.in. łatwiejszy bezpośredni udział w walnych zgromadzeniach. Po przeniesieniu siedziby spółki, będą się one bowiem odbywać w Warszawie, a nie jak dotychczas w Rotterdamie – powiedział członek zarządu Rami Geris.

Wcześniej w ramach procesu migracji spółka została przekształcona w spółkę europejską (societas europaea), a jej nazwa zmieniona z Ronson Europe N.V. na Ronson Development SE.

Ronson to spółka deweloperska notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 r. W 2017 r. sprzedała 815 lokali.

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

  - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
  - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
  - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
  - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o ronson)

 • 6 spółek z ofertą najwyższej stopy dywidendy we wrześniu

  Jeszcze we wrześniu zyskiem z akcjonariuszami podzieli się ponad 20 spółek. W puli do podziału jest łącznie ok. 2,6 mld zł. StockWatch.pl sprawdził, które spółki oferują najwyższe stopy dywidend i czy warto po nie sięgnąć.

 • Deweloperzy mieszkaniowi z Catalyst zanotowali spadek dynamiki sprzedaży w I półroczu

  Mieszkania wciąż sprzedają się jak świeże bułeczki. Zdaniem DM Navigator, mimo drobnego wyhamowania dynamiki sprzedaży, branża budownictwa mieszkaniowego I półrocze tego roku może zaliczyć do udanych. Biuro zwraca również uwagę na rosnący udział obligacji w strukturze zobowiązań finansowych deweloperów.

 • Koniunktura będzie nadal sprzyjać wiodącym deweloperom mieszkaniowym

  Dobra passa na rynku mieszkaniowym w Polsce może potrwać dłużej niż pierwotnie zakładano. Zdaniem analityków Haitong Bank podaż nowych mieszkań w tym roku nie będzie rosła i prognozują nawet większy niż pierwotnie zakładano spadek w roku 2019. Przewidują, że w latach 2018, jak również 2019 popyt na mieszkania wyprzedzi podaż, co spowoduje dalszy wzrost cen, odpowiednio o ok. 5-10 i 2-4 proc. Koszty budowlane w sektorze w tym roku wzrosną średnio o kolejne 10-15 proc. r/r, wobec 3-5 proc. zakładanych wcześniej, jednak mając na względzie oczekiwany wzrost cen, marże na porównywalnych projektach mieszkaniowych nie spadną znacząco w kolejnych latach. 

 • Nowe rekomendacje dla 6 deweloperów mieszkaniowych

  Analitycy Domu Maklerskiego BOŚ oczekują mocnych wyników spółek deweloperskich za IV kw. 2017 r., w szczególności wzrostu liczby przekazanych lokali, a także poprawy wyników w 2018 r. Podtrzymali rekomendację trzymaj dla Dom Development, Polnordu i RONSONa, kupuj dla J.W. Construction i Marvipol Development oraz sprzedaj dla Robyga, wynika z raportu datowanego na 11 lutego.

 • Ronson jeszcze w tym roku przeniesie siedzibę do Polski

  RONSON Europe zawarł umowę z zespołem negocjacyjnym reprezentującym pracowników spółki, która pozwala rozpocząć procedurę przekształcenia w spółkę europejską (SE) oraz przeniesienia jej siedziby do Polski. Proces powinien zostać sfinalizowany do września br. Dla krajowych akcjonariuszy oznacza to m.in. łatwiejszy bezpośredni udział w walnych zgromadzeniach.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku