Amica miała ponad 16 mln zł zysku netto w I kwartale 2020 r.

Omawiane walory:

Amica odnotowała 16,3 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2020 r. wobec 13,3 mln zł zysku rok wcześniej.

amica, wyniki, akcje,

Fot. fb/Amica

Zysk operacyjny wyniósł 28,5 mln zł wobec 30,1 mln zł zysku rok wcześniej. EBITDA wyniosła 41,8 mln zł wobec 43,1 mln zł. Marża EBITDA wyniosła 6,1 proc. wobec 6,3 proc. rok wcześniej.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 686,5 mln zł w I kw. 2020 r. wobec 679,7 mln zł rok wcześniej.

– Wpływ COVID-19 na wyniki sprzedażowe był widoczny w 2 połowie marca. Poprawienie poziomu marży zysku na sprzedaży (+0,9 pkt proc.), wynika z poprawy rentowności towarów (zmiana portfolio we Francji i Polsce, niższe ceny zakupu), a także wzrostu udziału sprzętu grzejnego. […] Wpływ COVID-19 na wyniki Grupy w I kwartale 2020r. był niewielki – czytamy w raporcie.

– W pierwszym kwartale grupa widzi spadki sprzedaży które nastąpiły w wyniku epidemii Covid 19 (dotyczy rynku Polskiego i rynków Południowych). Jednocześnie warto zwrócić uwagę na bardzo dobrą sprzedaż na rynkach wschodnich, gdzie Amica odnotowała wzrosty sprzedaży w pierwszym kwartale o 29 proc. w stosunku do 2019 roku. Wzrosty sprzedaży również dotyczyły rynku ukraińskiego (6,2 proc.). Na rynkach zachodnich, mimo słabszej sprzedaży we Francji spółka zwiększyła przychody na rynku niemieckim i rynku brytyjskim – czytamy dalej.

W ujęciu jednostkowym zysk netto w I kw. 2020 r. wyniósł 18 mln zł wobec 27,2 mln zł zysku rok wcześniej.

Amica jest producentem sprzętu AGD, notowanym na warszawskiej giełdzie od 1997 r. Jej skonsolidowane przychody sięgnęły 3.023 mln zł w 2019 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT amica, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Prognozy wyników za I kwartał wg BM mBanku

  To będzie wyjątkowo trudny i nierówny sezon wynikowy, a motywem przewodnim będą pierwsze efekty pandemii koronawirusa. BM mBanku w cyklicznym opracowaniu sprawdził, jak poszczególne branże poradziły sobie w czasie kryzysu oraz wykazał garść spółek, które mogą sprawić pozytywną niespodziankę.

 • 5 giełdowych branż zarażonych koronabessą

  Epidemia koronawirusa to obecnie temat numer jeden. Świat żyje doniesieniami o nowych ogniskach choroby, kolejnych zgonach, odwoływanych imprezach, kontrolach na granicach czy zamkniętych zakładach produkcyjnych. To wszystko elektryzuje także inwestorów, bo każde takie zdarzenie ma realny wpływ na gospodarkę i wyniki spółek.

 • Prognozy wyników za IV kwartał DM mBanku

  Sezon publikacji wyników za IV kwartał i cały 2019 r. powoli się rozkręca. DM mBanku w cyklicznym opracowaniu sprawdził, jak końcówka minionego roku wypadła w poszczególnych branżach oraz gdzie szukać spółek, które mogą sprawić niespodziankę.

 • Amica spodziewa się pierwszych sprzedaży pod marką Fagor na przełomie I/II kw.

  AMICA spodziewa się pierwszych sprzedaży asortymentu pod marką Fagor w Hiszpanii na przełomie I i II kw. bieżącego roku, poinformował CFO Michał Rakowski. Na większe przychody z marki Fagor, rzędu "pojedynczych procentów" udziału w ogóle sprzedaży grupy, liczy od 2022 r.

 • Prognozy wyników za III kwartał wg DM mBanku

  Rozpoczęty właśnie sezon wyników będzie pierwszym naprawdę trudnym testem dla spółek notowanych na GPW. DM mBanku w cyklicznym opracowaniu sprawdził, jak miniony kwartał wypadł w poszczególnych branżach oraz gdzie szukać spółek, które mogą sprawić niespodziankę.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR