Amica rekomenduje 3 zł dywidendy na akcję za 2019 r.

Omawiane walory:

Zarząd Amiki rekomenduje przeznaczenie na dywidendę kwoty 22,57 mln zł, tj. 3 zł na jedną akcję, zaś kwoty 84,34 mln zł na kapitał zapasowy.

amica,dywidenda,2020

Amica rekomenduje 3 zł dywidendy na akcję za 2019 r.

Zarząd Amiki wziął pod uwagę zarówno stabilną sytuację finansową spółki, jak i zapewnione finansowanie projektów rozwojowych i inwestycyjnych. W związku z tym zarząd rekomenduje, aby zysk netto w kwocie blisko 107.918.217,19 zł podzielić w następujący sposób:

 • kwotę w wysokości 22.575.819 zł przeznaczyć na wypłatę dywidendy dla akcjonariuszy spółki,co oznacza, że dywidenda na 1 akcję spółki wyniesie 3 zł;
 • pozostałą kwotę w wysokości 84.342.398,19 zł przeznaczyć na zasilenie kapitału zapasowego spółki.

Rada nadzorcza pozytywnie zaopiniowała wniosek zarządu.

Amica jest producentem sprzętu AGD, notowanym na warszawskiej giełdzie od 1997 r. Jej skonsolidowane przychody sięgnęły 3.023 mln zł w 2019 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT amica, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Trzy wiedźmy rozstrzygną o losach WIG20. Amica i Selena FM rosną po wynikach Czwartkowy mocny zwrot WIG20 z 3,5-miesięcznych minimów nie znajduje kontynuacji. Losy piątkowej sesji rozstrzygną się w ostatniej godzinie, gdy do gry włączą się tzw. trzy wiedźmy. Do tego czasu w centrum uwagi są małe i średnie spółki.
 • Amica miała ponad 23 mln zł zysku netto w II kwartale 2020 r.

  AMICA odnotowała 23,3 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w II kw. 2020 r. wobec 24,7 mln zł zysku rok wcześniej. Kurs akcji producenta sprzętu AGD rośnie w piątek rano o 3,60 proc.

 • Amica wypłaci 3 zł dywidendy na akcję

  Zwyczajne walne zgromadzenie Amiki podjęło uchwałę w sprawie wypłaty dywidendy w łącznej kwocie 22 575 819 zł, tj. 3 zł na akcję.

 • 20 najciekawszych dywidend do zgarnięcia jeszcze w tym sezonie

  Tak słabego sezonu dywidendowego nie pamiętają nawet najstarsi inwestorzy. Tegoroczne kalendarium wypłat jest krótkie, stawki skromne, a stopy dywidend tylko gdzieniegdzie przekraczają 5 proc. StockWatch.pl sprawdził, gdzie jeszcze w tym sezonie można załapać się na przyzwoite dywidendy.

 • Czarne konie sezonu wyników za II kwartał

  Historycznie to będzie jeden z najciekawszych sezonów raportowych od lat. Tylko nieliczne spółki z GPW pokażą pozytywne niespodzianki w sprawozdaniach. StockWatch.pl sprawdził, kto zdaniem ekspertów może okazać się czarnym koniem sezonu wyników za II kwartał.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR