AmRest chce wykupić przedterminowo obligacje za 140 mln zł

Omawiane walory:

Na 28 września AmRest Holdings zaplanował przedterminowy wykup obligacji serii AMR0919, o łącznej wartości nominalnej 140 mln zł.

Obligacje AMR0919 zostały wyemitowane przez AmRest 10 września 2014 roku. Pierwotny termin ich wykupu był ustalony na 10 września 2019 roku.

– Wcześniejszy wykup obligacji na żądanie emitenta zostanie przeprowadzony poprzez wypłatę świadczenia pieniężnego w kwocie liczonej według wartości nominalnej obligacji, równej iloczynowi ilości wykupowanych obligacji oraz wartości nominalnej jednej obligacji, powiększonej o naliczone odsetki oraz premię z tytułu wcześniejszego wykupu, obliczonych zgodnie z pkt 3. i pkt 4. Warunków emisji obligacji. Wykup obligacji zostanie zrefinansowany środkami kredytowymi – czytamy w komunikacie.

Tabela odsetkowa obligacji AmRestu serii AMR0919.

AmRest Holdings SE jest największą niezależną firmą prowadzącą sieci restauracji w Europie Środkowo-Wschodniej. Spółka rozwija również działalność w m.in. Europie Zachodniej, Rosji oraz Chinach. Spółka jest notowana na GPW od 2005 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT Amrest, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Prognozy wyników za I kwartał wg BM mBanku

  To będzie wyjątkowo trudny i nierówny sezon wynikowy, a motywem przewodnim będą pierwsze efekty pandemii koronawirusa. BM mBanku w cyklicznym opracowaniu sprawdził, jak poszczególne branże poradziły sobie w czasie kryzysu oraz wykazał garść spółek, które mogą sprawić pozytywną niespodziankę.

 • Topnieje polska reprezentacja w indeksie MSCI Standard

  Wraz z końcem maja aż trzy polskie spółki pożegnają się z miejscem w indeksie MSCI Standard. Roszady obejmą też MSCI Small Cap, gdzie dwie kontrolowane przez Skarb Państwa spółki zostaną zastąpione przez Bank Handlowy i Ten Square Games.

 • Giełda dostała cios w czuły punkt, mocne spadki na PKO BP i Agorze

  Rynki akcji rozpoczęły czwarty tydzień marca od spadków. Dziś podaż uderzyła w najczulszy punkt warszawskiej giełdy, czyli sektor bankowy. PKO BP ostrzegł, że cięcie stóp procentowych przez RPP będzie miało negatywny wpływ na wyniki. Dobra wiadomość jest taka, że póki co nie ma paniki.

 • AmRest tymczasowo zamknie 143 restauracje własne w Hiszpanii

  AMREST zainicjował procedury dotyczące tymczasowej redukcji zatrudnienia z uwagi na siłę wyższą, w oparciu o zapisy dekretu królewskiego z mocą ustawy w sprawie pilnych i nadzwyczajnych środków w celu stawienia czoła gospodarczym i społecznym skutkom COVID-19 (ERTE). W związku z ERTE AMREST planuje tymczasowo zamknąć 143 restauracje własne w Hiszpanii.

 • Epidemia wyprzedaży akcji, dwucyfrowe spadki CCC, Forte, LPP i AmRestu

  Ograniczenia wprowadzone wraz ze stanem zagrożenia epidemicznego w Polsce biją w warszawską giełdę, szczególnie w spółki detaliczne z CCC na czele. Finansowa bazooka użyta w niedzielę przez Fed na niewiele się zdała, podobnie jak zapowiedź obniżek stóp przez RPP.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR