Analitycy DM BOŚ zalecają sprzedaj dla akcji Synthosu

Omawiane walory:

Analitycy Domu Maklerskiego BOŚ, w raporcie z 11 lipca, obniżyli rekomendację dla Synthosu z kupuj do sprzedaj, jednocześnie ustalając cenę docelową na poziomie 4,2 zł.

Rekomendację wydano przy kursie 4,57 zł za akcję. W środę rano za jeden walor Synthosu trzeba było zapłacić 4,76 zł.

– Wiązaliśmy naprawdę duże nadzieje z niedawnym przejęciem Ineos Styrenics przez spółkę. Warunki makroekonomiczne na rynku styrenów w IV kw. 2016 i I kw. 2017 roku były całkiem dobre i w tym okresie Ineos mógł pewnie pochwalić się solidnym udziałem w EBITDA raportowanej przez segment styrenów Synthosu. Niestety w ostatnim czasie sytuacja na rynku styrenów uległa zmianie: w II kwartale marże PS na styrenach zanurkowały głęboko, chociaż marże na produkcji (na bazie benzenu i etylenu) nadal były na dobrym poziomie. Naszym zdaniem obecne warunki makroekonomiczne nie gwarantują dodatniej EBITDA w przypadku niezintegrowanych producentów, do których należy właśnie Ineos Styrenics, co stawia pod dużym znakiem zapytania efekty przejęcia – czytamy w raporcie.

Ostatnio marże na produkcji polistyrenów i styrenów wykazywały zmienność do tego stopnia, że w ocenie analityków zaprognozowanie kierunku ich zmian w krótkim okresie wydaje się prawie niemożliwe. Po pierwsze, na marże silnie oddziałuje konkurencja cenowa ze strony produktów petrochemicznych takich jak PP i PE. Po drugie, nieplanowane przerwy w produkcji PS, PP i PE wydają się trudno przewidywalnym czynnikiem. Jednakże niezależnie od zmian w otoczeniu marż na krótką metę rośnie pesymizm maklerów względem globalnego rynku PS, czytamy w rekomendacji.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT synthos, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Klamka zapadła, Synthos znika z GPW

  Akcjonariusze SYNTHOSu zdecydowali na walnym zgromadzeniu o przywróceniu akcjom spółki formy dokumentu i wycofaniu ich z obrotu na rynku regulowanym prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie, wynika z podjętych uchwał. 

 • Sołowow ruszył z przymusowym wykupem akcjonariuszy mniejszościowych Synthosu

  Po osiągnięciu przez FTF Galleon i FTF Columbus - podmioty zależne od Michała Sołowowa - ok. 93,9 proc. kapitału zakładowego SYNTHOSu i ok. 93,9 proc. ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu, FTF Galleon ogłosił przymusowy wykup pozostałych 80,7 mln akcji spółki po 4,93 zł sztuka, poinformowały Dom Maklerski PKO BP oraz Pekao Investment Banking, pośredniczące w wezwaniu.

 • Play, Ailleron, Lubawa i LiveChat awansowały w polskich indeksach

  Po sesji 29 grudnia 2017 r. miejsca w indeksach straciły SYNTHOS, PBG oraz Berling. Ich miejsce zajmą Play, Ailleron, Lubawa i LiveChat.

 • Synthos zniknie z giełdy. Sołowow wkrótce ogłosi przymusowy wykup

  Kontrolowany przez Michała Sołowowa fundusz FTF Galleon dopiął swego. W ramach wezwania skupi blisko 416 mln akcji SYNTHOSu, dzięki czemu przekroczy próg 90 proc. głosów na WZ. Zdjęcie spółki z giełdy, to już tylko kwestia czasu.

 • GPW na plusie dzięki BZ WBK i spółkom surowcowym

  W czwartek, na przekór europejskim parkietom, warszawska giełda rośnie. W górę ciągnie ją BZ WBK oraz surowcowy KGHM i JSW. Całemu rynkowi ciąży natomiast sektor energetyczny. Sytuacja jest jednak płynna i sesja może zamknąć się zarówno wzrostami, jak i spadkami.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR