Sołowow ruszył z przymusowym wykupem akcjonariuszy mniejszościowych Synthosu

Omawiane walory:

Po osiągnięciu przez FTF Galleon i FTF Columbus - podmioty zależne od Michała Sołowowa - ok. 93,9 proc. kapitału zakładowego Synthosu i ok. 93,9 proc. ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu, FTF Galleon ogłosił przymusowy wykup pozostałych 80,7 mln akcji spółki po 4,93 zł sztuka, poinformowały Dom Maklerski PKO BP oraz Pekao Investment Banking, pośredniczące w wezwaniu.

– Pozostali akcjonariusze spółki (akcjonariusze mniejszościowi) posiadają łącznie 80 717 790 akcji spółki, stanowiących ok. 6,1 proc. kapitału zakładowego spółki (w zaokrągleniu do jednej setnej procenta), uprawiających do wykonywania 80.717.790 głosów na walnym zgromadzeniu spółki oraz reprezentujących ok. 6,1 proc. ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu spółki. Mając na uwadze powyższe, […] wykupujący niniejszym żąda od akcjonariuszy mniejszościowych sprzedaży wszystkich akcji posiadanych przez akcjonariuszy mniejszościowych w spółce (przymusowy wykup) – czytamy w komunikacie.

Dzień rozpoczęcia przymusowego wykupu przypada 16 stycznia 2018 r. Dzień wykupu – 19 stycznia 2018 r., podano także.

Jednocześnie Giełda podała, że w związku z ogłoszeniem przymusowego wykupu zawiesiła obrót akcjami Synthosu. >> Dołącz do dyskusji na forumowym wątku dedykowanym akcjom Synthosu

W ramach wezwania na akcje ogłoszonego przez FTF Galleon, kontrolowany przez Michała Sołowowa złożono zapisy na 415 973 201 akcji Synthosu. Wzywający zamierzał nabyć 496 690 991 akcji płacąc 4,93 zł za szt.

Akcjonariusze Synthosu zdecydują na walnym zgromadzeniu zwołanym na 6 lutego o zniesieniu dematerializacji akcji i wycofaniu ich z obrotu na rynku regulowanym prowadzonym przez GPW.

>> 4000 PLN na prowizje! Wykorzystaj właściwy moment, aby dołączyć do 200.000 inwestorów – DEGIRO

Grupa kapitałowa Synthos jest czołowym producentem surowców chemicznych w Polsce i Europie. Jest notowana na GPW od 2004 r.

notowania

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT synthos, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR