Analitycy Goldman Sachs zakładają wzrost cen miedzi

Omawiane walory:

Analitycy Goldman Sachs podnieśli prognozę cen miedzi w perspektywie 3, 6 i 12 miesięcy do odpowiednio 7.000, 7.250 oraz 7.500 USD/t, wobec 6.000, 6.250 i 6.500 USD/t wcześniej, podała instytucja.

kghm,miedz,prognozy

Fot. KGHM

– Rewizja jest spowodowana największym od ponad 15 lat deficytem miedzi na rynku oraz rosnącym popytem (szczególnie ze strony Chin) w związku z otwieraniem się gospodarek oraz programami stymulacyjnymi. Ceny miedzi powinny również się umacniać w związku ze słabym dolarem – czytamy w komunikacie.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Analitycy zwrócili uwagę, że po marcowych spadkach, ceny miedzi wzrosły aż o 40 proc. Ich zdaniem, stabilizacja z końca III kw. jest jedynie chwilowa, a trend wzrostowy będzie kontynuowany.

Według Goldman Sachs, rosnący popyt wpłynie na decyzje o wspieraniu kolejnych inwestycji, celem zrównoważenia rynku w latach 2024-2025, a cena 7.000 USD/t będzie średnią, przy której inwestycje staną się opłacalne.

W piątek miedź w kontraktach 3-miesięcznych jest wyceniana na 6.277 USD za tonę. Prognozy analityków Goldman Sachs to dobry sygnał dla KGHM, czyli jednego z największych na świecie producentów czerwonego metalu. W piątek kurs akcji lubińskiej spółki spada o 2,6 proc. do 112,20 zł.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT kghm, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR