StockWatch.pl

Analiza techniczna 4 spółek z wysokimi rekomendacjami

Omawiane walory: , , ,

Szalejąca na GPW przecena może być okazją do polowania na dobre spółki w atrakcyjnych cenach. Pomagają w tym maklerzy, którzy w ostatnich dniach wypuścili na rynek sporo rekomendacji z wysokimi wycenami. Z pomocą eksperta z SGH sprawdziliśmy, czy od strony technicznej kursy takich akcji mają siłę na pójście za rekomendacjami.

Na celowniku maklerów znalazł się m.in. Kruk, który tylko w tym tygodniu dostał dwie rekomendacje. Analitycy Erste podnieśli zalecenie dla windykacyjnej grupy z trzymaj do akumuluj i wyznaczyli cenę docelową na 206 zł. Niemal równolegle analitycy DM BDM rozpoczęli wydawanie rekomendacji dla akcji spółki od zalecenia trzymaj. Tu cenę wyznaczono na 182,40 zł. W rekomendacji biuro uwzględniło zapowiadane przez władze spółki efekty ekspansji w Niemczech, oraz w dalszym etapie na kolejnych rynkach zagranicznych (m.in. Włochy, Hiszpania). Jednocześnie eksperci zwrócili uwagę, że bieżąca cena akcji uwzględnia już w dużej mierze sukces realizacji celów średnioterminowych. Biuro na ten rok prognozuje 200,5 mln zł zysku netto dla Kruka wobec 151,8 mln zł z 2014 r. Na 2016 r. założono 229,2 mln zł. Po trzech kwartałach tego roku zysk netto windykacyjnej grupy wyniósł 160,2 mln zł, czyli 27 proc. więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. >> W serwisie znajdziesz analizę sytuacji fundamentalnej Kruka po wynikach za III kwartał

– Akcje Kruka znajdują się w trendzie wzrostowym. Główna linia trendu znajduje się na 155 zł, a przyśpieszona na 182,50 zł. Ostatnio jednak trend dostał zadyszki, choć nie ma wskazań do jego zmiany. Na wskaźnikach mamy negatywne dywergencje (dobrze widoczna na MACD), a Akumulacja/Dystrybucja systematycznie rośnie. Ważny opór jest na 193,10 zł. Kolejny target z zasięgu Fibonacciego to 205 zł. – ocenia Krzysztof Borowski, ekspert Instytutu Bankowości i Ubezpieczeń Gospodarczych SGH.

Kruk_analiza_techniczna

Kliknij, aby powiększyć

Wysoką rekomendację dostał też PKN Orlen, jeden z tegorocznych liderów WIG20. W tym tygodniu analitycy Vestor DM podnieśli zalecenia dla akcji paliwowego koncernu z akumuluj do kupuj, a cenę docelową wyznaczono na 83 zł. W tym roku rafinerie korzystały z niskich kosztów zużycia własnego, wysokich cracków na benzynie i mocnego dolara. Zdaniem brokera, rok 2016 będzie kolejnym mocnym rokiem dla sektora ze względu na utrzymujące się niskie koszty zużycia własnego, konkurencję cenową między producentami kwaśnej ropy, opóźnieniami nowych instalacji rafineryjnych na Bliskim Wschodzie i przesunięciami przestojów remontowych wielu Europejskich rafinerii z 2015 r. na 2016 r. Biuro prognozuje, że w tym roku PKN Orlen zarobi na czysto 3,55 mld zł wobec 5,81 mld zł straty z 2014 r. Na 2016 r. prognoza brokera to 3,32 mld zł zysku netto.


Dalszy ciąg artykułu zawiera analizę techniczną walorów PKN Orlen, AB oraz Trakcja wraz z prognozą kierunku i zasięgu ruchu i dostępny jest w abonamencie.

Kliknij tutaj aby zamówić abonament i uzyskać pełny dostęp do serwisu.

Niezdecydowany? Sprawdź listę funkcji i narzędzi, jakie zyskujesz dzięki abonamentowi.

Jeżeli posiadasz abonament, a nie widzisz tekstu, zaloguj się do serwisu.


StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT abpl, Kruk, PKNOrlen, trakcja, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR