Analiza techniczna czterech siłaczy z branży budowlanej

Omawiane walory: , , ,

WIG-Budownictwo był w pierwszym kwartale jednym z najmocniejszych subindeksów na GPW. Wraz z ekspertem z SGH sprawdziliśmy kondycję techniczną czterech czołowych reprezentantów tej branży.

W pierwszym kwartale trzy najlepsze w indeksy sektorowe zyskały po ponad 20 proc. W trójce liderów znaleźli się: WIG-Chemia, WIG-Paliwa i WIG-Budownictwo. Subindeks giełdowej budowlanki od początku roku urósł 21 proc., w czym duża zasługa sektorowych potentatów. Zwyżka nie jest przypadkowa. Branża wyszła z zapaści, a perspektywa trwalszej poprawy wyników ma fundamenty w nowym rozdaniu środków unijnych. Dodatkowo firmom budowlanym sprzyjała łagodna zima.

W tym roku zwyżkę notowań kontynuuje lider branży – Budimex. Spółka kończy I kwartał z około 15-proc. stopą zwrotu. Budimex pokazuje dobre wyniki i systematycznie dzieli się zyskiem z akcjonariuszami. W całym 2014 r. grupa miała 191,97 mln zł zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej. Pozycja gotówkowa netto grupy wynosiła 1,72 mld zł wobec 1,56 mld zł rok wcześniej. Zarząd rekomenduje wypłatę 6,11 zł na akcję – to dałoby stopę w okolicy 3,8 proc. Proponowanym dniem dywidendy jest 8 maja, a terminem jej wypłaty 25 maja 2015 roku. Z zysku za 2013 r. Budimex wypłacił 11,85 zł dywidendy na akcję. We wtorek DM BOŚ odtajnił świeżą rekomendację dla spółki, w której zmienił zalecenie z kupuj do trzymaj z ceną docelową na 160 zł za sztukę.


Dalszy ciąg artykułu zawiera analizę techniczną walorów Budimex, Mostostal Zabrze, Trakcja oraz Unibep wraz z prognozą kierunku i zasięgu ruchu i dostępny jest w abonamencie.

Kliknij tutaj aby zamówić abonament i uzyskać pełny dostęp do serwisu.

Niezdecydowany? Sprawdź listę funkcji i narzędzi, jakie zyskujesz dzięki abonamentowi.

Jeżeli posiadasz abonament, a nie widzisz tekstu, zaloguj się do serwisu.


StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT budimex, mostalzab, trakcja, unibep, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Budimex miał 146,5 mln zł zysku netto w III kwartale

  BUDIMEX odnotował 146,49 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w III kw. 2020 r. wobec 65,03 mln zł zysku rok wcześniej. Kurs akcji spółki rośnie w środę rano o 4,82 proc., a za jedną akcję płacono 250 zł.

 • Trakcja miała wstępnie 32 mln zł jednostkowej straty netto w I-III kwartałach 2020

  TRAKCJA PRKiI odnotowała 31,77 mln zł skonsolidowanej straty netto oraz 8,36 mln zł straty EBITDA przy 483,76 mln zł przychodów w okresie 9 miesięcy 2020 r., podała spółka, prezentując wstępne szacunkowe dane.

 • Koronahossa w środku lata, w grze XTB, Biomed-Lublin i Cormay

  Akcje spółek potocznie określanych jako "covidowe" niezmiennie pozostają w centrum uwagi inwestorów, szczególnie że liczba nowych przypadków koronawirusa w Europie wyraźnie rośnie. W środę tematem numer jeden jest XTB, którego kurs akcji spada po publikacji wyników.

 • Budimex rozpoczął przegląd opcji strategicznych segmentu deweloperskiego

  BUDIMEX podjął decyzję o rozpoczęciu procesu przeglądu opcji strategicznych segmentu deweloperskiego Grupy BUDIMEX. Wśród opcji, które będą analizowane w ramach rozpoczętego przeglądu, jest m.in poszerzenie ekspansji geograficznej i produktowej, by docelowo uzyskać dwukrotnie wyższą sprzedaż na rynku deweloperskim. Analizie ma zostać poddana także możliwość dywersyfikacji działalności deweloperskiej m.in. poprzez budowanie zasobu mieszkań na wynajem (resi for rent), akademików, czy też realizację projektów nieruchomościowych o charakterze komercyjnym.

 • Budimex liczy na duże inwestycje hydrotechniczne

  W Raciborzu oddano właśnie do użytku zbiornik przeciwpowodziowy, który ochroni przed żywiołem przeszło 2,5 mln mieszkańców południa Polski. To największa jak dotąd inwestycja hydrotechniczna w kraju. Coraz większe problemy z suszą i gwałtownymi opadami sprawiają, że Polska będzie realizować coraz więcej inwestycji hydrotechnicznych, a giełdowy BUDIMEX, wykonawca zbiornika w Raciborzu, widzi w nich rynkową szansę.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR