APS Energia chce wypłacić 9 groszy dywidendy na akcję za 2018 r.

Omawiane walory:

Zarząd APS Energia rekomenduje, aby z zysku netto spółki za 2018 w kwocie 6,83 mln zł na dywidendę przeznaczyć 2,54 mln zł, czyli 9 groszy na akcję.

– Zarząd składa wniosek do zwyczajnego walnego zgromadzenia spółki, aby zysk netto emitenta za rok 2018 w kwocie 6.833 041,12 zł został przeznaczony na: 1) utworzenie kapitału rezerwowego z przeznaczeniem na wykup akcji własnych spółki kwotę 4.296.346,66 zł, 2) wypłatę dywidendy akcjonariuszom emitenta w kwocie 2.536.694,46 zł, co stanowi 9 groszy na jedną akcję – czytamy w komunikacie.

Uzasadnieniem do proponowanego podziału zysku jest polityka spółki w zakresie wypłaty dywidendy w granicy do 30 proc. zysku netto grupy APS Energia, lub więcej, jeśli pozwoli na to bieżąca sytuacja spółki, zgodnie z przyjętą polityką dywidendową. W związku obecną sytuacją finansową spółki umożliwiającą realizowanie planów inwestycyjnych i rozwojowych przyjętych na rok 2019 w ramach obowiązującej strategii, zdaniem zarządu przeznaczenie 37 proc. zysku netto na wypłatę dywidendy, a pozostałej jego części na utworzenie kapitału rezerwowego z przeznaczeniem na wykup akcji własnych spółki jest uzasadnione i znajduje pokrycie w posiadanych na ten moment aktywach finansowych spółki.

Zarząd APS Energia zarekomendował także ustalenie dnia dywidendy na 10 maja 2019 r. oraz dnia wypłaty dywidendy na 20 maja 2019 r.

APS Energia SA jest producentem i dostawcą przemysłowych systemów zasilania awaryjnego. Głównymi klientami APS są spółki z sektora energetycznego oraz nafty i gazu zarówno w kraju, jak i za granicą. Spółka zadebiutowała na rynku głównym GPW w 2015 r. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 123,93 mln zł w 2018 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT APSENERGY, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR