Ares Management i Griffin Real Estate kupują pakiet większościowy akcji Murapolu

Omawiane walory:

Spółka joint venture utworzona przez fundusz zarządzany przez Real Estate Group Ares Management Corporation (Ares) oraz Griffin Real Estate nabyła 98,04 proc. akcji Murapolu za nieujawnioną kwotę.

murapol, przejęcie, budownictwo, nieuchomości, akcje

(Fot. Murapol)

– Cieszymy się, że wraz z Griffin Real Estate, który jest naszym partnerem w tej transakcji, możemy nabyć jednego z najbardziej rozpoznawalnych deweloperów mieszkaniowych w Polsce. Murapol może się pochwalić imponującymi osiągnięciami związanymi z dostarczaniem na rynek produktu dobrej jakości oraz dużą liczbą projektów w przygotowaniu, co gwarantuje dalszy wzrost spółki. Polska jest rynkiem, gdzie wciąż występuje deficyt mieszkań, co zapewnia utrzymywanie się silnego popytu – powiedział partner i prezes działu European Real Estate Equity w funduszu Ares John Ruane.

– Murapol to spółka o ugruntowanej pozycji, z dobrymi perspektywami na dalszy wzrost na jednym z najbardziej aktywnych rynków mieszkaniowych w Europie. Ponadto, nabycie Murapolu oznacza dodanie do naszych platform kolejnego, ważnego partnera biznesowego – dodał senior partner w Griffin Real Estate Piotr Fijołek.

Prezes Murapolu Nikodem Iskra wskazał z kolei, że partnerstwo z Aresem i Griffinem pozwoli na jeszcze szybszy rozwój spółki.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Ares Management Corporation jest globalnym menedżerem w obszarze inwestycji alternatywnych, prowadzącym trzy zintegrowane firmy specjalizujące się w kredytach, private equity i nieruchomościach. Na dzień 30 września 2019 r. globalna platforma Ares Management zarządzała aktywami o wartości 144 mld USD i zatrudniała około 1.200 pracowników w ponad 20 biurach w ponad 10 krajach.

Griffin Real Estate to inwestor typu private equity w Europie Środkowo-Wschodniej działający w sektorze nieruchomości. Griffin pozyskuje i zarządza inwestycjami private equity w spółki i aktywa z sektora nieruchomości. Firma inwestuje zarówno w imieniu swoich właścicieli, jak i renomowanych inwestorów międzynarodowych. Wartość brutto zarządzanych przez Griffin aktywów, ulokowanych w ośmiu różnych platformach, to ponad 5 mld euro.

Murapol jest ogólnopolskim deweloperem działającym w obszarze budownictwa mieszkaniowego. W 2019 r. sprzedał 3.674 mieszkania.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT Murapol, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Murapol uruchomił program wspierający kredytobiorców, dołączył do niego mBank

  MURAPOL uruchomił program BankPartnerMURAPOL, którego celem jest wsparcie klientów w procesie uzyskiwania kredytów bankowych na nabywane z jego oferty mieszkania. Jako pierwszy do współpracy przystąpił mBank. Ideą programu BankPartnerMURAPOL jest wypracowanie dla klientów grupy MURAPOL atrakcyjnych warunków współpracy z jak największą liczbą banków kredytujących ich zakup mieszkania.

 • Murapol wprowadził do oferty 1.119 mieszkań w 7 inwestycjach

  Grupa MURAPOL rozpoczęła dziś sprzedaż 1.119 mieszkań w 7 inwestycjach w Warszawie, Gdyni, Łodzi, Gliwicach, Siewierzu i Mikołowie w ramach "projektu1000".

 • Rekordowy rok Murapolu. Deweloper sprzedał blisko 3,7 tys. mieszkań

  W minionym roku MURAPOL podpisał blisko 3,7 tys. umów dot. sprzedaży mieszkań wypracowując wynik wyższy o 3,2 proc. w stosunku do roku wcześniejszego. Deweloper przekazał klientom ponad 3,1 tys. lokali, poprawiając parametr z 2018 o blisko 20,5 proc., a także wprowadził do oferty ok. 4,4 tys. mieszkań, tj. 38 proc. więcej r/r. Tym samym spółka zrealizowała z nadwyżką plan wynikający ze strategii na lata 2019/2021+, zakładający roczną sprzedaż i przekazania na poziomie 3-3,5 tys. mieszkań oraz 3,5-4 tys. lokali wprowadzonych do oferty.

 • Spółka kontrolowana przez Ares MC wnioskuje do UOKiK ws. przejęcia Murapolu

  Luksemburska Aeref V PL Investment, kontrolowana przez Ares Management Corporation, złożyła wniosek do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów ws. przejęcia kontroli nad MURAPOLem.

 • Murapol ma w ofercie ponad 4 tys. mieszkań. Temat IPO czeka na lepszą koniunkturę

  Jeden z największych deweloperów mieszkaniowych w Polsce wciąż myśli o IPO, ale jak przyznaje, z debiutem na GPW woli poczekać na poprawę koniunktury. MURAPOL rozważa za to emisję obligacji i powrót na Catalyst.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR