Asbis zanotował ponad 30-proc. skok przychodów w styczniu

Omawiane walory:

Asbis Enterprises Plc wypracował w styczniu br. skonsolidowane przychody na poziomie ok. 231 mln USD wobec 175 mln USD rok wcześniej, co oznacza wzrost o około 32 proc. Kurs akcji spółki rośnie w poniedziałek rano o 3 proc. i jest o krok od nowych rekordów.

asbis

(Fot. spółka)

– Rozpoczynamy bardzo dobrze ten rok, w styczniu zanotowaliśmy 32-proc. wzrost przychodów względem analogicznego miesiąca rok wcześniej. Ubiegły rok był dla Asbis rekordowy, mamy jednak ambitne plany również na ten rok. Jak widać, nie zwalniamy tempa, pracujemy na pełnych obrotach, uruchamiamy kolejne projekty biznesowe, jak choćby Breezy. Dzięki tej inwestycji zagospodarujemy rynek obrotu używanymi produktami Apple oraz innych marek z tego sektora, dając im drugie życie. Mamy silną pozycję na naszych rynkach dystrybucyjnych więc start tego projektu będzie ułatwiony. Niedługo poinformujemy o kolejnych naszych pomysłach na dywersyfikację biznesu dystrybucji IT – powiedział dyrektor generalny i przewodniczący rady dyrektorów Asbis Enterprises Plc Siergiej Kostevitch, cytowany w komunikacie.

– W styczniu wszystkie nasze linie produktowe odnotowały wysokie wzrosty sprzedaży. Produktami, które były największymi czynnikami wzrostu były smartfony, procesory oraz akcesoria. Hitem sprzedażowym w styczniu były ponownie procesory z uwagi na duże zapotrzebowanie na komputery o dużej mocy przeliczeniowej – dodał Kostevitch.

Asbis Enterprises Plc jest jednym z czołowych dystrybutorów produktów branży informatycznej na rynkach wschodzących Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA). Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 r. Przychody ze sprzedaży wyniosły 1,91 mld USD w 2019 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o asbis)

 • Rosnące rentowności długu straszą, w grze CD Projekt i Alior Bank

  Środowe mocne wzrosty na Wall Street zapewniły "zielone" otwarcie w Warszawie. GPW musi jednak znaleźć w sobie wewnętrzną siłę, żeby dowieźć te plusy do końca sesji. Szczególnie, że szybujące rentowności amerykańskich obligacji i tracący CD Projekt nie są dobrą wróżbą na drugą połowę dnia.

 • Asbis znów bije rekordy. Grupa spodziewa się mocnego 2021 roku

  Dystrybutor produktów IT na rosnących rynkach Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki, zrealizował prognozę finansową na 2020 rok i wypracował rekordowe w swojej historii wyniki finansowe zarówno w czwartym kwartale, jak i w całym 2020 roku. W czwartek kurs akcji ASBISu rośnie o kilka procent i poprawia historyczne szczyty. Za jedną akcję trzeba zapłacić już ponad 10 zł.

 • Falstart warszawskich indeksów, JSW i Tauron mocno w dół

  Giełda w Warszawie, jak wiele europejskich parkietów, rozpoczęła dzień od wzrostów, reagując na wczorajsze rekordy na Wall Street. Dość szybko jednak uaktywniła się podaż i GPW znalazła się pod kreską. W WIG20 słabo radzi sobie JSW i Tauron. Ten Square Games, Kruk i Kęty ściągają natomiast w dół mWIG40. Losy sesji nie są jeszcze rozstrzygnięte, a strona popytowa może jeszcze odzyskać utraconą przewagę.

 • Asbis śrubuje rekordy. W grudniu przychody urosły o blisko 30 proc.

  ASBIS Enterprises Plc wypracował w grudniu 2020 roku skonsolidowane przychody na poziomie ok. 343 mln USD wobec 265 mln USD rok wcześniej, co oznacza wzrost o około 29 proc., podała spółka, prezentując wstępne dane szacunkowe.

 • Przedświąteczne wzrosty na GPW, w centrum uwagi CD Projekt i Asbis

  To ostania sesja na GPW przed świętami. Kolejna dopiero w poniedziałek 28 grudnia. Powściągnięcie emocji i niewielkie zmiany indeksów wydają się więc czymś naturalnym w tej sytuacji. Z drugiej strony są też pewne ryzyka czyhające na inwestorów, więc realizacja porannych zysków w drugiej połowie dnia nie byłaby niczym dziwnym.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR