Atal przekazał 767 lokali mieszkalnych i usługowych w II kw. 2020 r.

Omawiane walory:

Atal uzna w przychodach II kwartału br. łącznie 767 lokali mieszkalnych i usługowych przekazanych w tym okresie nabywcom.

atal,deweloper,budownictwo, nieruchomości, wyniki,

Atal przekazał 767 lokali mieszkalnych i usługowych w II kw. 2020 r.

– W II kwartale 2020 r. najwięcej lokali zostało wydanych w Łodzi (210) i Wrocławiu (210), a następnie w Gdańsku (136), Warszawie (133) i Krakowie (78) – czytamy w komunikacie.

W całym I półroczu 2020r. wydano 1.240 lokali, czyli o blisko 35 proc. więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego (920 lokali).

Najwięcej wydań było w Warszawie (335) i Łodzi (327), następnie we Wrocławiu (221), w Krakowie (181), Trójmieście (175) oraz w Katowicach (1).

– Od stycznia do marca br. zostało wydanych 470 lokali, a w drugim kwartale przekazaliśmy klientom kolejnych 770 lokali. Tegoroczny harmonogram budów zakłada najwięcej wydań w III i IV kwartale – łączny potencjał przekazań w II półroczu tego roku wynosi ponad 2 tys. lokali. Ostateczny wynik w dużym stopniu zależeć będzie jednak od organów administracyjnych, gdyż czas uzyskiwania decyzji przez sytuację epidemiczną istotnie się wydłużył – powiedział prezes Atalu Zbigniew Juroszek.

Atal od stycznia do czerwca 2020 roku zakontraktował 1 287 lokali. Najwięcej umów deweloperskich podpisano w Poznaniu (307), Krakowie (271) i Warszawie (202). W kolejnych miesiącach II kwartału deweloper notował rosnącą liczbę zawieranych umów rezerwacyjnych. W kwietniu było 141, w maju 200, a w czerwcu 281 umów rezerwacyjnych.

Od początku 2020 roku Atal wprowadził do sprzedaży w sumie 7 projektów – Nowe Miasto Jagodno III i Atal City Square we Wrocławiu, kolejna faza Atal Aleja Pokoju w Krakowie, Atal Bosmańska i Przystań Letnica II w Trójmieście oraz Apartamenty Drewnowska 43 IV i Nowe Miasto Polesie II w Łodzi.

Atal to firma deweloperska specjalizująca się w budownictwie kompleksów mieszkaniowych, zlokalizowanych w obrębie największych miast w Polsce. Jej akcje notowane są na GPW od 2015 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT Atal, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Sprzedaż deweloperów z Catalyst spadła o 35 proc. r/r w II kwartale

  Deweloperzy obecni na rynku CATALyst zmniejszyli sprzedaż o 34,8 proc. r/r do 2.772 lokali w II kwartale 2020 roku, wynika z raportu przygotowanego przez DM Navigator.

 • Deweloperzy z Catalyst zwiększyli sprzedaż w I kwartale. W najbliższym czasie część firm zrewiduje swoje cenniki

  Według raportu DM Navigator, deweloperzy obecni na rynku CATALyst zwiększyli sprzedaż o 2,3 proc. r/r do 4.571 lokali w I kwartale 2020 roku. Punktem zwrotnym okazał się marzec, gdzie kontraktacja nowych lokali tąpnęła u niektórych nawet o ok. 70 proc. W najbliższym czasie na wielkie obniżki cen mieszkań raczej nie ma co liczyć, ale część firm chcąc ratować płynność będzie zmuszona do zrewidowania swoich cenników.

 • Atal rekomenduje jednorazową rezygnację z dywidendy. Powodem koronawirus

  Zarząd spółki deweloperskiej zamierza rekomendować akcjonariuszom rezygnację z wypłaty dywidendy za 2019 r. stosownie do aktualnej sytuacji związanej z pojawieniem się pandemii koronawirusa COVID-19 i trudnymi do przewidzenia jego skutkami dla gospodarki. Prezes Zbigniew Juroszek zapowiedział powrót do wypłacania dywidend w kolejnych latach.

 • Złota lista GPW, czyli 30 spółek na historycznych szczytach

  Tylko w tym roku notowania akcji 30 spółek wyznaczyły nowe historyczne szczyty. Jeśli ktoś zamierza szukać rynkowych mistrzów, to powinien zacząć od indeksu maluchów. To właśnie z tego segmentu pochodzi aż połowa rekordzistów.

 • Prognozy wyników za IV kwartał DM mBanku

  Sezon publikacji wyników za IV kwartał i cały 2019 r. powoli się rozkręca. DM mBanku w cyklicznym opracowaniu sprawdził, jak końcówka minionego roku wypadła w poszczególnych branżach oraz gdzie szukać spółek, które mogą sprawić niespodziankę.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR