StockWatch.pl

ATM Grupa dostała wycenę o 15 proc. powyżej kursu

Omawiane walory:

DM BDM sugeruje akumulowanie akcji spółki działającej w sektorze medialnym. W opinii analityków jest to jeden z najlepszych typów z ekspozycją na ożywienie na rynku reklamy i zmiany strukturalne zachodzące na szerokim rynku nadawczym.

Analitycy DM BDM podnieśli wycenę akcji ATM Grupa z 3,62 zł do 4,15 zł. Jednocześnie podwyższono zalecenie z trzymaj do akumuluj. Raport wydano przy kursie 3,74 zł. Biuro podkreśla, że kurs akcji spółki od 2013 roku zachowuje się bardzo dobrze na tle innych podmiotów z obszaru media/rozrywka notowanych na GPW. W opinii analityków jest to jeden z najlepszych typów pod kątem skorzystania z ożywienia na rynku reklamy i zmian w biznesie telewizyjnym, polegających na fragmentyzacji i rosnącej roli nowych anten. >> Tu znajdziesz przegląd wszystkich rekomendacji dla spółki.

–  Spółka w naszym odczuciu dzięki dokonanym wcześniej inwestycjom w infrastrukturę bardzo dobrze przygotowała się do obecnej sprzyjającej koniunktury. Tym samym decydujemy się ponownie na podniesienie naszych założeń dla obszaru produkcji telewizyjnej, gdyż dostrzegamy szanse na kolejne trwałe poszerzenie bazy klientów, co będzie dobrym prognostykiem na kolejne okresy. W porównaniu do ostatniego raportu uwzględniamy też wyższe założenia dla segmentu nadawania, który w kolejnych kwartałach powinien wykazywać znaczące dynamiki wzrostu EBITDA w ujęciu r/r. Wreszcie czynnikiem, który odpowiada za podniesieniem naszej wyceny jest powrót przez AidemMedia (producenta gier) na ścieżkę wzrostu wyników (tak przynajmniej traktujemy dobry odczyt za 1Q’15). Ogółem spodziewamy się, że EBITDA grupy w 2015 roku przekroczy 40 mln zł. – czytamy w raporcie brokera.

Tegoroczna prognoza DM BDM dla przychodów to 187,8 mln zł, a zysku netto 18 mln zł. W zeszłym roku spółka na tych poziomach wypracowała odpowiednio 153,1 mln zł i 18 mln zł. ATM Grupa pokazała także dobre wyniki za I kwartał 2015 r. Łączne przychody wzrosły o ponad 12 proc. r/r do kwoty 33 mln zł. Za poprawę wpływów odpowiadał głównie obszar produkcji filmowej. Przychody z tej działalności wzrosły do prawie 21 mln zł, czyli o ponad 24 proc. Wynik EBITDA grupy za I kwartał to prawie 8,5 mln zł, co oznacza wzrost o ok. 2 proc.

Akcje spółki w poniedziałek tracą na wartości na czerwonym rynku. Od początku roku notowania urosły jednak o 17 proc., a w skali ostatnich 12 miesięcy o ponad 20 proc. >> Obraz fundamentalny i przegląd wyników finansowych znajdziesz tutaj.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT atmgrupa, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Analiza techniczna 4 ciekawych spółek z mocno wyprzedanego sWIG80

  Tylko we wrześniu indeks sWIG80 stracił ponad 8 proc. i znalazł się o krok od dołka z sierpnia 2014 r. Zdaniem Wojciecha Kręckiego, autora portfela Cztery Fazy Rynku, w najbliższych tygodniach bessa wśród maluchów powinna nieco odpuścić. Wśród kandydatów do wzrostów widzi Apatora, ATM Grupę oraz dwie spółki biotechnologiczne. 

 • Tydzień spadających noży w sWIG80. Mocna przecena Altusa i jego spółek portfelowych

  Na GPW znów obserwujemy komplet czerwieni wśród głównych indeksów. Najgorzej poradził sobie sWIG80, który po 2-proc. przecenie cofnął się do poziomów z sierpnia 2014 r. W centrum uwagi pozostaje silna wyprzedaż akcji Altusa oraz jego spółek portfelowych.

 • ATM Grupa zastąpi Coliana w indeksie sWIG80 po sesji 21 czerwca

  Akcje Coliana zostaną wykreślone z list uczestników indeksów sWIG80, sWIG80TR, WIG, WIG-Poland oraz WIG-spożywczy po sesji 21 czerwca 2018 r. i w indeksach sWIG80 i sWIG80TR zostaną uzupełnione przez akcje ATM Grupy, poinformowała Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie.

 • 12 najciekawszych propozycji dywidendowych z I połowy kwietnia

  Karuzela deklaracji dywidendowych kręci się w najlepsze. Tylko w kwietniu chęć podzielenia się zyskiem z akcjonariuszami zgłosiło około 40 spółek z GPW. Sprawdziliśmy, u kogo tegoroczne wypłaty zapowiadają się najciekawiej. 

 • DM BDM zaktualizował wyceny akcji Dom Development, Wasko i ATM Grupy

  Biuro w październikowym raporcie podwyższyło cencę docelową akcji dewelopera mieszkaniowego o 9 proc. do 93,90 zł, a spółki informatycznej o 29 proc. do 2,86 zł. Jedynie w wypadku ATM Grupy maklerzy zdecydowali się na obniżkę wyceny do 4 zł za walor.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR