BAH ma term-sheet z SurPrice Rent A Car ws. działalności w Czechach

Omawiane walory:

BA Car Rental (w trakcie zmiany nazwy z Lobexim), spółka zależna British Automotive Holding (BAH), ustaliła w podpisanym z SurPrice Rent A Car term-sheet podstawowe warunki umowy franczyzowej na rynek czeski. Będzie to kolejny - po Polsce - kraj, gdzie grupa będzie miała wyłączność na prowadzenie działalności wypożyczalni aut pod marką SurPrice.

Fot. fb/Surprice Car Rentals

– Intensywnie pracujemy nad dywersyfikacją biznesu grupy, a dynamiczny rozwój projektu wypożyczalni samochodów pod marką SurPrice jest jednym z naszych priorytetów. Jednym z atutów tego biznesu jest, przy posiadaniu odpowiedniego know-how i możliwości organizacyjnych, jego skalowalność. Chcemy dynamicznie zwiększać skalę prowadzonej działalności w tym obszarze, wykorzystując możliwości biznesowe tak w kraju, jak i poza jego granicami. Rynek czeski, z racji geograficznej bliskości i potencjału, jest dla nas atrakcyjny. Na tym jednak nie koniec. Aktywnie szukamy kolejnych lokalizacji zarówno w Polsce, jak i za granicą – powiedział prezes Mariusz Książek.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Według wstępnych uzgodnień, w pierwszej kolejności Grupa BAH uruchomi działalność przy lotnisku w Pradze. Ma to nastąpić jeszcze przed tegorocznymi wakacjami. W następnym etapie, najpóźniej do sezonu letniego 2020 r., powinny powstać oddziały przy lotniskach w Ostrawie i Brnie. Umowa franczyzowa na rynek czeski ma obowiązywać przez 5 lat z możliwością jej przedłużenia na kolejne pięcioletnie okresy.

SurPrice Rent A Car, podobnie jak w przypadku franczyzy na Polskę, oprócz marki, użyczy BAH know-how w zakresie prowadzenia i rozwoju sieci. Franczyzodawca zapewni dostęp do brokerów międzynarodowych oraz udostępni systemy IT i obsługi klienta.

– W ramach rozwoju sieci wypożyczalni chcemy skupić się szczególnie na lokalizacjach lotniskowych, ponieważ jest to segment najszybciej rosnący i najbardziej dochodowy. Dynamika rozwoju lotów pasażerskich w Czechach jest podobna do tej obserwowanej w Polsce, a sama Praga to bardzo popularna destynacja zarówno turystyczna, jak i biznesowa. Dość powiedzieć, że praskie lotnisko obsłużyło w zeszłym roku prawie 17 mln pasażerów, czyli o zaledwie 1 mln mniej niż Okęcie – dodał dyrektor zarządzający spółki Lobexim/BA Car Rental Grzegorz Czarnecki.

Tymczasem zakończył się pierwszy weekend działalności BA Car Rental w Polsce. Na pięciu krajowych lotniskach przeprowadzono prawie 150 operacji wydań i zwrotów samochodów. Przejmując odpowiedzialność za aktywny program franczyzowy, spółka otworzyła działalność dysponując na starcie ponad 200 samochodami. Zatrudniła 10 osób kierujących administracją, wprowadzaniem rezerwacji i obsługą klientów na lotniskach. Już w pierwszych dniach pracy z serwerów franczyzodawcy BA Car Rental (Lobexim) otrzymał zamówienia na ok. 1.000 rezerwacji, a dodatkowo zrealizuje w najbliższych dniach kilkadziesiąt wynajmów dla klientów pozyskanych lokalnie.

Jak podkreślił Czarnecki, spółka planuje szybki wzrost floty samochodów – trwają już rozmowy z dostawcami – oraz otwarcie jeszcze przed nadchodzącymi wakacjami oddziału przy lotnisku we Wrocławiu, a być może także w innych miastach.

– Po pozyskaniu dodatkowych samochodów zamierzamy obsługiwać na rynku polskim co miesiąc nie mniej niż 1.500 rezerwacji – podsumował Czarnecki.

Obecnie pod marką SurPrice działają wypożyczalnie w niemal 30 krajach w Europie i Ameryce Północnej. Najwięcej punków funkcjonuje w typowo wakacyjnych lokalizacjach nad basenem Morza Śródziemnego i Morza Czarnego.

British Automotive Holding to generalny importer, wyłączny przedstawiciel na Polskę oraz diler samochodów Jaguar, Land Rover i Aston Martin. W ciągu ponad 15 lat działalności na rynku motoryzacyjnym spółka sprzedała na polskim rynku ponad 14 tys. samochodów. Spółka od 2008 r. jest notowana na rynku głównym GPW.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT BAHOLDING, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR